Čištění klimatizace a náplně

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
vorlikovci
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 bře 2007, 21:52
Bydliště: Jižní morava

Čištění klimatizace a náplně

Příspěvek od vorlikovci »

Ahojky Multiplácká rodinko.
Máme Mulťu, 1,9 JTD, 2000, mechanická klima. Smrdí jak tchoř. Kde se čistí a chce to nalít někam nějakou náplň?! Prošla jsem celé fórum, ale nic jsem nevykoukala, prosím poraďte. Už jsme se v ní pošťourali, spray s hadičkou v ruce... ale kam s ním?! Vzduchový filtr v pravo nad motorem jsme vyfoukali, za ním suchý tunel a my na pokraji bezradnosti....
Reklama
 

qualt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2008, 10:40
Bydliště: HK

Příspěvek od qualt »

Zdravím, na webu jsem našel tento návod:

Problem: Smelly Air when aircon switched on
Reason: Bacteria in the system Solution: Remove the air filter (see pic) turn fan on to max and spray some household anti-bacterial solution into the air filter vent. This may need a few applications to kill the Bacteria and get rid of the smell.

Ve zkratce, vymontovat vzduchový filtr, zapnout větrák na maximum a do otvoru po filtru nastříkat antibakteriální sprej. Může být potřeba víc opakování, aby se odstranily bakterie a zápach.

Tak mě napadá, v autě by v tu chvíli neměl nikdo sedět, jinak by toho spreje mohl mít plné oči apod.

Zdroj: http://www.multipla.i12.com/site/tech2.xml
Foto: http://www.multipla.i12.com/images/filter.jpg

Nemám to vyzkoušené, ale snad by se tím nic zkazit nemělo...
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Samozřejmě je tím myšlen kabinový a ne vzduchový filtr.
Mě sice klima nesmrdí, ale chci ji nechat zkontrolovat a doplnit. Součástí by mělo být i vyčistění. Jestli máte nějaký tip na firmu v Brně, tak to sem prosím napište. Jinak budu shánět.
1,6 16V BiPower
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubci »

Alda píše:Samozřejmě je tím myšlen kabinový a ne vzduchový filtr.
Mě sice klima nesmrdí, ale chci ji nechat zkontrolovat a doplnit. Součástí by mělo být i vyčistění. Jestli máte nějaký tip na firmu v Brně, tak to sem prosím napište. Jinak budu shánět.

Čau Aldo.Mám kluka co to dělá v Brně,chtěl za to 500,-Kč.Dám ti kontakt jestli máš zájem.Dejv :?: :roll:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“