multiplou v Ukrajině a Moldavsku

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

multiplou v Ukrajině a Moldavsku

Příspěvek od darko »

dnes jsem se vrátil z 14ti denní návštěvy v Moldavsku.3 dospělé,dvě děti ,plný kufr a plnou nádrž multˇa vydržela bez stráty kytičky.Cestu dlouhou 1200 km(jeden směr) jsem projel za 20 hodin.průměrná spotřeba benzínu byla slušných 7.4 L/100 km. Jel jsem v rámci rychlostních limitů (někdy i nad). Dlouhý jízdní čas byl zapříčiněn častými zastávkami kvůli dětem a dlouhými procedůrami na celnicích.
Cestou jsem viděl pouze jedinou dopravní nehodu, a to v ČR u Příbora.Klasika. :roll: .Na širokých,bytˇ nerovných ukrajinských a moldavských cestách se kvůli nižšímu provozu a možnosti kam se vyhnout ,může stát nehoda pouze vyloženému smolaři.Mezi lidmi i na netu je spousta povídaček jak na východě jsou bahnité cesty a pasou se na nich krávy.Asi takhle: silnice z Pohořelic do Znojma u Lechovic,či Prostějovská "dálnice" jsou v horším stavu než cesty po kterých sem jel. Široké,zpevněné odstavné pruhy umožnují zastavit prakticky kdykoliv a kdekoliv.Dopravní značení je na podobné úrovni jako tady.Pokud víte přes která města chcete jet,není třeba ani navigace.Na cestě však běžně potkáte konský povoz,či člověka s kravkou.Pohybují se většinou na krajnici,takže bez problému.Větším problémem je však to,že v těchto zemích není povinost svítit přes den.Většina z nich si to vysvětluje tak že je potřeba rožnout až když už neuvidí na cestu :shock: .
V Moldavsku je zase specialita na hlavní trase M14 vedoucí až do Oděsy: místy tříproudá cesta.Krajní pruhy jsou pro běžný provoz,střední pruh pro předjíždění společný pro oba směry.Sice šílený nápad,ale jinak pohodička.Tamější řidiči sice neznají blinkr a svícení ve dne,mají ale mají mnohem větší dávku ohleduplnosti a předvídatelnosti než český řidič.
Za celou dobu mi nikdo nevjel před nosem z vedlejší cesty či průjezd na červenou.Na důležitých křižovatkách a nebezpečných úsecích má tamější dopravní policie pevná stanoviště s celodenními hlídkami.Naopak nejhoršími řidiči jsou Poláci,kteří se vás snaží předjet kdekoliv,jakkoliv a kdykoliv.Dopravní značení a rychlostní limity jsou pro ně pouze ozdobou na silnici...
V Moldavsku jsem potkal 3 multiply.A to čirou shodou náhod na jednom parkovišti.Neuvěřitelné.I tam se zdraví mezi sebou bliknutím třetích očí
Jinak moje trasa byla : Prostějov-Příbor-Český Těšín-Bialsko Biala-Krakow-Tarnow-Przemysl-Lvow-Stryj-Ivano Frakovsk-Černivci-Mamalyha-Balti.
Pokud se chcete něco ještě na něco zeptat,či poradit,stačí napsat :roll: 8)
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

gratuluju ke šťastnému návratu, určitě to byl fajn vejlet a hlavně pořádná projížďka. když to čtu, už mě zase svrbí ruce a začínám se těšit na příští rok až opět vyrazíme Multiplou do španělska tak jako vloni :)
www.minimaxa.cz
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

To je bomba... Jak jsi to měl s bydlením. Dá se tam něco normálně sehnat? Takové destinace mě strašně lákají...
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

Globusman píše:To je bomba... Jak jsi to měl s bydlením. Dá se tam něco normálně sehnat? Takové destinace mě strašně lákají...
Jel sem s rodinou k tchýni.Takže ubytování zajištěno.Jinak hotely celkem prý draze ,v přepočtu cca 800 kč na noc.Hodí se tam koupit spotřební zboží ( oblečení,boty,alkohol,cigarety apod.) výjde podstatně levněji.Jídlo zhruba jako tady,ale maso a masné výrobky jsou 2x dražší.Zato ale je tam neuvěřitelně velký výběr potravin,jsou tam speciality o kterých sem v životě neslyšel ,ale jinak parádní pochoutky.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Hmmm, tak to jo... A něco jako ubytování v soukromí, či chaty a chalupy jako u nás, tam neexistuje?
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

Globusman píše:Hmmm, tak to jo... A něco jako ubytování v soukromí, či chaty a chalupy jako u nás, tam neexistuje?
v soukromí jedině přes známého.Chaty a chalupy těžko.Lidi jsou rádi že mají aspon svůj barák.Chtělo by se to informovat na ambasádě v Praze,tam snad budou moudřejší.
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Aj ja musím Multinu pochváliť za statočnosť. Cestu Bratislava - Čechy - Nemecko - Dánsko - Švédsko (severný polárny kruh) - Fínsko - Estónsko - Lotyšsko - Litva - Polsko - Bratislava zvládla úplne bez frflania a s úsmevom na tvári. 7200 km za 10 dní. Zaujímavé je, že šoférovanie Multiply ma neunavuje ani pri celodennej jazde.
A samozrejme problémy boli jedine s polskými šoférmi.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Kadla píše:Aj ja musím Multinu pochváliť za statočnosť. Cestu Bratislava - Čechy - Nemecko - Dánsko - Švédsko (severný polárny kruh) - Fínsko - Estónsko - Lotyšsko - Litva - Polsko - Bratislava zvládla úplne bez frflania a s úsmevom na tvári. 7200 km za 10 dní. Zaujímavé je, že šoférovanie Multiply ma neunavuje ani pri celodennej jazde.
A samozrejme problémy boli jedine s polskými šoférmi.
To je ten tvůj loňský výlet?
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Kadla píše:Aj ja musím Multinu pochváliť za statočnosť. Cestu Bratislava - Čechy - Nemecko - Dánsko - Švédsko (severný polárny kruh) - Fínsko - Estónsko - Lotyšsko - Litva - Polsko - Bratislava zvládla úplne bez frflania a s úsmevom na tvári. 7200 km za 10 dní. Zaujímavé je, že šoférovanie Multiply ma neunavuje ani pri celodennej jazde.
A samozrejme problémy boli jedine s polskými šoférmi.
To je ten tvůj loňský výlet?
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Nie. Vrátil som sa pred 4 dňami.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Kadla píše:Nie. Vrátil som sa pred 4 dňami.
Ale loni jsi byl taky tak někde daleko a na severu, že? Budeš mít někde na internetu nějaké fotky?
Kadla
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2007, 18:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kadla »

Vlani som bol vo Fínsku cez pobaltské štáty a tou istou cestou naspäť. Tento rok sme to zobrali dokola. Cesta je náš cieľ a Multipla náš domček. Fotky na net nedávame, sú len také rodinné.
Multijet 141PS, 247 Nm, r.2007
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“