Přepravní místa v Multiple Bipower

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Přepravní místa v Multiple Bipower

Příspěvek od Jenda B »

V technickém průkazu mám napsáno, že mám 5/6 míst k sezení.
Může jet v takové Multiple 6 osob?
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

A proč by nemohlo jet 6 osob?
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

jistě, pokud tam máš 6 sedaček. pokud tam máš 5 sedaček a jednu lednici, pak jen 5 lidí.
www.minimaxa.cz
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Mám takové tušení, že podle našeho zákona (56/2001 sb.) se pro určení počtu míst k sezení posuzuje to, kolik je v podlaze pro sedadla úchytů, aniž by tam tato sedadla byla umístěna. Záleží pak na úředníkovi, teda vlastně na technikovi STK, jak se dobře díval, jak četl původní techničák a nakolik zná zákony. Přesné znění neznám, to bych musel vyhledat.
Multipla Bipower 1,6 /2000
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

nic
Naposledy upravil(a) anonyme dne 21 srp 2008, 12:47, celkem upraveno 1 x.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Mišan píše:Mám takové tušení, že podle našeho zákona (56/2001 sb.) se pro určení počtu míst k sezení posuzuje to, kolik je v podlaze pro sedadla úchytů, aniž by tam tato sedadla byla umístěna. Záleží pak na úředníkovi, teda vlastně na technikovi STK, jak se dobře díval, jak četl původní techničák a nakolik zná zákony. Přesné znění neznám, to bych musel vyhledat.
počet míst se neposuzuje nijak, počet míst je daný typizací daného vozidla která se provádí při schvalování - homologaci vozu před zahájením jeho prodeje v té či oné zemi. Takže bude li Peugeot 406 otypovaný na 5 míst, a bude li mít v kufru další úchyty pro další dvě sedačky, a ty si tam ty sedačky seženeš a budeš z toho mít naráz 7 místný auto, a zastaví tě PČR - máš problém :lol: To samé platí na STK.
www.minimaxa.cz
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

ma pravdu ten chlapec :idea:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Pochopitelná věc, ono tam totiž ještě taky hodně záleží na hmotnostech. Se pak taky někdy stane, že po montáži nádrže LPG a podobných věcí, máš rázem v techničáku o jedno místo méně :shock:
Multipla Bipower 1,6 /2000
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“