Přimrzání dveří

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Přimrzání dveří

Příspěvek od Anduril »

Už druhým rokem mám takový problém v zimě.. přimrzají mi přední dveře a já se pak nemůžu dostat do auta :lol: Zřejmě za to může zatékání vody na gumové těsnění při horním okraji dveří. Zkoušel jsem to namazat silikonovým olejem, ale buď jsem to udělal blbě a nebo to nefunguje. Řešil to tu už někdo z vás?
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Reklama
 

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Přimrzání dveří

Příspěvek od Graun »

Anduril píše:Už druhým rokem mám takový problém v zimě.. přimrzají mi přední dveře a já se pak nemůžu dostat do auta :lol: Zřejmě za to může zatékání vody na gumové těsnění při horním okraji dveří. Zkoušel jsem to namazat silikonovým olejem, ale buď jsem to udělal blbě a nebo to nefunguje. Řešil to tu už někdo z vás?
Ja to prave mel impregnovane tim silikonovym olejem...aplikovano na Tipu i Marejce a take jsem to dal i na Punto, uvidime jak se to osvedci.
Na tech vozech to funguje a nestava se mi, ze by mi dvere primrzly...to spise se mi stalo se zamky, ale co jsem tam dal dalku, tak je to ok.
Sehnal jsem si z prace takovy nejaky stary silikon na bazi oleje, ne na bazi vody, jak to delaji v posledni dobe. Zkus mozna vyzkouset jiny olej. Na hadrik a potirat to tesneni...ono se tim i ozivi :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

No leda ze by to byl spatny olej, pze jinak jsem to udelal presne jak pises. Jeste jsem videl nejaky pripravek na bazi Glycerinu, ale stalo to vic, nez lahev oleje :D
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xeromax »

ja som mal v sobotu tak primrznute ze som musel ist do auta cez kufor, dnes mi trochu primrzli spolujazdcove siel som do tesca kupil som silikoovy spej tak uvidime co to povie, postal som hodinku v garazi nakupneho centra nech to preschne, strekol som to priamo (nie na handru) uvidime co to povie
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

xeromax píše:ja som mal v sobotu tak primrznute ze som musel ist do auta cez kufor, dnes mi trochu primrzli spolujazdcove siel som do tesca kupil som silikoovy spej tak uvidime co to povie, postal som hodinku v garazi nakupneho centra nech to preschne, strekol som to priamo (nie na handru) uvidime co to povie
Chlapi, bacha na to at si nepotrisnite okna tim silikonem, pak se to hrozne spatne dostava z nich dolu!
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Prodávají asi za pade takovou lahvičku s houbičkou na konci. Je to přesně na tohle, ale bohatě stačí silikonovej olej a hadřík. Jen to bude chtít dělat každej týden, protože to dělám pořád a přimrzaj i tak :D A když vám to nepůjde stejně otevřít, tak než dveře škubat, zkuste pobouchat, jinak se taky ta guma může protrhnout. Jak řešíte stěrače? Pořád se bojím o ty moje aerotwiny, když je necham na okně, tak přimrznou, když zvednu tak zmrnou jak tvdej banán :D je to na houby
MK2 1.2
Obrázek
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Sterace resim tak, ze aera na zimu oddelam a nahodim obycejne Valeo :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tak Anduril byl rychlejší se založením tohoto tématu.Taky každej den ráno zápasim se dveřma,zatim sem vždycky vyhrál :lol: ale štve mě to.Taky sem loni používal nějakej silikonovej olej,ale že by to byl nějakej zázrak to fakt ne.Nemáte nějakou vyzkoušenou fungující značku?
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Anduril píše:Sterace resim tak, ze aera na zimu oddelam a nahodim obycejne Valeo :)
nj jenže teď v zimě jsou ty stěrače nejvíc potřeba, všude samé bláto, mokro, déšť. Možná, že až jednou zapomenu a odtrhnu je od okna, tak ty další budu taky sundavat :)
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

tj, teď v zimě sou stěrače potřeba víc jak v létě...tak sem přemýšlel že koupim nějaký lepší, páč ty moje srá*e pěkně matlaj :D
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

mě se na nich líbí, že když jedu za náklaďákem a hází ná mě bláto, tak to bez pomoci saponátu napoprvé setřou :) nedělají žádný hluk a prostě jsou úplně někde jinde, než ty staré
MK2 1.2
Obrázek
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

to je pravda, ale mel jsem jeste Valeo v zasobe a kdyz je hodne mokro, tak stiraji taky v pohode :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

Taky mi přimrzaly dveře, tak jsem na radu kolegy chemika od něj nafasoval flašku glycerinu, co se mu válela po laboratoři, natřel jsem gumy kolem dveří a pohoda. Jinak gylcerin by měl jít koupit v drogerii - dle info kolegy chemika.

Předtím jsem zkoušel sprej od SONAXU - olej s obsahem Mo2S (molykou) - na mazání dobrý, ale guma přimzala taky.
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Uživatelský avatar
lucass81
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 203
Registrován: 08 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dolný Kubín, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucass81 »

no dvere, stierace primrzaju aj mne. Nastastie do kufra sa vzdy nejako dostanem, a tam uz mam sprej na rozmrazovanie, tak tym postriekam okraje na dverach, o chvilku lad povoli a som v aute :)
Punto II. ELX, 1,2l 8V, 12/99
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Příspěvek od jani »

dnes som aj ja silikonom popretieral gumicky okolo dveri..aj ked ja som sa zatial vzdy dostal do auta :lol: ale istota je gulomet...
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“