Demontáž světel MK2a

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Demontáž světel MK2a

Příspěvek od l-cizek »

Hoj fiaťáci, chtěl bych se zeptat. Mlží se mi světla a potřebuju je přetěsnit, tzn. vyndat je ven. Podle knížky "jak na to" musim sundat nárazník...je tu někdo, kdo už to vyndaval a nárazník nesundaval??
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

nikdo neví?
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Naraznik musi ist dolu. Aj ked ho povolis a len trosku potiahnes dopredu, tak tie svetla von nedostanes... jeden sroub naraznika je presne pri svetle, priskrutkovany o blatnik.

Naraznik ide dolu samozrejme az po zhodeni prednych podbehov, aspon prednu cast musis dat prec, aby si sa dostal k tym dalsim sroubam naraznika.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

no díky...to mám radost :? a kola musej taky dolu co?
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ano, inak by si sa nedostal k tym sroubickam v podbehoch. Pripajam fotky, kde vidiet svetla bez naraznika.

Obrázek Obrázek Obrázek
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Tak už sem to dneska udělal...sundal jsem je, přetěsnil silikonem okolo a stejně se zase zamlžili, jedinej rozdíl byl v tom, že už nebylo pravý zarosený víc...byli obě nastejno :? koukal jsem na ty krytky v zadu a řekl bych že by mohli jít víc přimáčknout na tu hranu... na jedný straně ta guma sotva tlačí, spíš se tý hrany jen tak dotýká
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od SpiritWolker »

vo fiate mi poradili proti roseniu aby som tie gumy na zadnych vieckach narovnal a nastriekal sprejom na ozivenie gumy, skontroloval hadicku co tam je, ja som tu hadicku mal uplne znicenu a zlepenu, niektore medely svetiel maju hadicku celkom dole a niektore na zadnom viecku, ked sa mi velmi zarosili svetla tak som dal viecka dole a jazdil som bez nich az kym sa nevysusili teplom z motora a opät som nasadil viecka
zajtra tiez idem davat dole predny naraznik a idem si vymeit jedno poskodene svetlo

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

jj, taky to jsem to dělal,...že sem ty víčka otevřel a nechal to větrat...já ty hadičky mám v rozích uplně dole...myslim že by bylo lepší, kdyby byli někde nahoře, ale s tim nic neudělám...ale zkrátil jsem je, mám tam ted jen takový pahejlky zahnutý dolu...původně to bylo pomalu zahnutý o 180 stupnu
milafrost
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 13 dub 2008, 22:36
Bydliště: TT

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od milafrost »

no..som tu dlho nebol, ale teraz by som potreboval poradit so svetlami, tiez ma stve to zahmlievanie...silikon som pouzil...vlastne vsetko co bolo treba ale stale nie je efekt taky ako by som chcel...tak ma v tejto suvislosti, ale aj v inej napadlo, ze ci sa da bez poškodenia demontovať aj ten predný priehľadný plastový kryt??? hmm?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od SpiritWolker »

tiez mam problem s zarosovanim svetla niekolko tyzdnov, na zaciatku tam bolo len trosku zarosene hlavne po dazdi, ale vcera bolo zarosene komplet cele svetlo a to ani neprsalo len bolo vlhke pocasie. Ked som otvoril zadny kryt tak mi z neho tiekla voda. Teraz jazdim bez krytu, uz to mam bez zarosenia a vody, teplo z motora to odparilo. Uz som aj prehodil na krytoch tesnenia to pomohlo ale nie na dlho. neviem odkial sa tam berie vlchkost pokial sklo v predu je v poriadku.
Na akom principe funguju odvetravacie hadicky? su to tak isto otvory do svetla ako keby netesnilo tesnenie

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od l-cizek »

já jsem to bral kolem dokola silikonem a ty hadičky sem odstřihnul...kouká mi tam jen takovej kousek...světla se ted stejně mlžej, ale už ne tolik...a hlavně...mylžej se obě uplně stejně, tak to aspoň nevypadá tak blbě, když je jen jedno :lol:
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od xeromax »

mne islo lave aj bez toho aby som naraznik zhodil, aj ked je s tym mozno viac babracka, je to ako hlavolam dostat to odtial, ale slo
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
jémák
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 22 bře 2008, 20:55
Bydliště: Hradec Králové

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od jémák »

Osobně jsem měl úplně stejný problém - světla se mlžila a bylo jedno, jestli pršelo nebo byla jen ráno menší rosa.. v Fiat obchodu jsem se dozvěděl, že gumičky se nové neprodávají, jen nové světla asi za 5 - 6tis, podle toho jaké.. tak jsem si to tady dál pročítal a utkvělo mě v mysli, že tady někdo psal o sklenářském tmelu, který je natolik řidký, že zateče a zatěsní komplet prostor mezi předním krytem a samotným tělem světla..

to by byl předek a zadek světel jsem zadělal sanitárním tmelem, který má i menší pružnost - víčko se na něho pořádně dolípne a pérko drží lépe.. Dál jsem se díval na odpařovací hadičku, kterou nikde nemám, proto jsem si ji tam dal sám.. A výsledek - žádný.. nakonec jsem tyto světla dovezl do servisu, kde mi je komplet vysušili, vytřeli nějakým lihem nebo čím a na chvilku byl pokoj, ale po čase se to vrátilo do stejných kolejí..

Nakonec mi bylo doporučeno, ať si seženu světla nová, lepší od nějakého dobrého výrobce, která tento problém vyřeší.. ono ale světla za 5 - 6 tis kč, to je docela palba, proto jestli někdo přijde na něco efektivního, dejte prosím vědět, protože jsem už zcela v ............. :?
Můj milášššek:Fiat Punto II. 1,2 8V 2001
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od l-cizek »

jémák píše:Osobně jsem měl úplně stejný problém - světla se mlžila a bylo jedno, jestli pršelo nebo byla jen ráno menší rosa.. v Fiat obchodu jsem se dozvěděl, že gumičky se nové neprodávají, jen nové světla asi za 5 - 6tis, podle toho jaké.. tak jsem si to tady dál pročítal a utkvělo mě v mysli, že tady někdo psal o sklenářském tmelu, který je natolik řidký, že zateče a zatěsní komplet prostor mezi předním krytem a samotným tělem světla..

to by byl předek a zadek světel jsem zadělal sanitárním tmelem, který má i menší pružnost - víčko se na něho pořádně dolípne a pérko drží lépe.. Dál jsem se díval na odpařovací hadičku, kterou nikde nemám, proto jsem si ji tam dal sám.. A výsledek - žádný.. nakonec jsem tyto světla dovezl do servisu, kde mi je komplet vysušili, vytřeli nějakým lihem nebo čím a na chvilku byl pokoj, ale po čase se to vrátilo do stejných kolejí..

Nakonec mi bylo doporučeno, ať si seženu světla nová, lepší od nějakého dobrého výrobce, která tento problém vyřeší.. ono ale světla za 5 - 6 tis kč, to je docela palba, proto jestli někdo přijde na něco efektivního, dejte prosím vědět, protože jsem už zcela v ............. :?
no nevim, ale originál od Valea jsou asi nejlepší bych řekl.Jinak nevim jak vám, ale já mám pocit, že mi to tam teče právě někde přes zadní kryty. Ale už to neřešim, nemá to moc cenu...jo a jémáku
určitě tam někde budeš ty odpařovací hadičky mít. Jsou uplně dole ve v rozích. Koukni se na pravém světle...je přímo za tim nalévacím hrdlem pro chladič.
jémák
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 22 bře 2008, 20:55
Bydliště: Hradec Králové

Re: Demontáž světel MK2a

Příspěvek od jémák »

ok díky, zkusím se na to znova podívat a znova to pořádně přetěsnit..
Můj milášššek:Fiat Punto II. 1,2 8V 2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“