Zatéka voda do vozů

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

Ahoj vespolek. Jsem tu nový a vlastně seicento ani nevlastním.
Vlastníkem seicenta je moje přítelkyně.

Auto bylo vyrobeno 02/1999. Je to 1,1l / 40kW ve verzi Sporting

Dnes jsem objevil poněkud nepřijemnej problém. Po dvou dnech stání auta venku pod občasným deštěm jsem našel na podlaze spolujezdce malej rybníček s vodou. Makal jsem na koberec a zdá se, že voda teče z pod palubovky a že to asi nateklo z pod nedobře utěsněnýho čelního okna.
Nevíte náhodou, jestli je to běžný jev a jak jste ho vyřešili, nebo se jedná o výměčný jev? :roll:

Předem děkují za jakoukoliv informaci.
Tady ještě fotka vozu v Itálii.
Přílohy
Seicento Mitica.jpg
Seicento Mitica.jpg (66.18 KiB) Zobrazeno 6230 x
Naposledy upravil(a) stepan dne 22 led 2009, 09:40, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od *Ice-T* »

bežný jav to isto neije lebo to počujem prvý krát, treba pátrať po tom odkiaľ presne to ide aby ti nezatieklo do elektroinštalácie :!:
nemo
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 12 led 2009, 11:33

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od nemo »

Stáva sa to a príčiny sú dve :
1.) odlepené čelné sklo(nepredpokladám ak nebolo auto búrané)
2.) ventilátor kúrenie je pred čelným sklom pod mriežkou a prístupný je po odmontovaní
tapacíru na deliacej stene medzi motorom a kabínou. V priestore ventilátora je v karosérii
diera pre odtok dažďovej vody ,keď sa tento zapchá lístím a iným sajrajtom ,potom voda
preteká cez systém kúrenia popod prístrojovku do kabíny. Tá diera by mala byť prístupná
aj zospodu auta ,ale ak je tam lístie tak bude treba odmontovať ten kryt v motorovom
priestore. Stretol som sa s tým už na viacerých autách rôznych značiek.

Inak občas vie rachnúť aj samotný radiator kúrenia ale to by bol koberec mastný a strácala by sa voda.
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

Díky za tip. Až bude čas a tepleji, tak se na to vrhnu a podívám se. Ale dnes jsem ohmatával koberec výš než je hladina vody a zdál se suchý. Rozhodně je to čistá voda a ne chladící kapalina.
Ještě jedna otázka. Jak se dostanu k topení? Musím jít přes kobereček v motorovém prostoru a nebo zevnitř vozidla (ale to se mi nezdá)?
Ještě jednou děkuju
nemo
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 12 led 2009, 11:33

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od nemo »

Jedine z motorového priestoru. Odmontovať treba ten čierny tapacír z deliacej prepážky medzi motorom a kabínou teda aspoň na 900ccm to ide na 1,1 to bude zrejme podobné.
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

Tak jsem dneska poodkryl koberec u spolujezdce a nevypadá to dobře.
Sice podlaha je zdrava a auto nerezne, takže aspoň nějaké plus.
Dnes dopoledne byl koberec už skoro suchej. Pak začalo pršet, a asi po hodině mrholení jsem šel k autu a potřeboval jsem někam jet. Koberec na dně byl mokrej. Po obvodu ( vejš, než dno ) ale byl překvapivě téměř suchej. Odkryl jsem koberec a pod ním úplně rozmočena netkana textílie ( parodie na protihlukovou a tepelnou izolaci ) Ve přední části podlahy je vytvarovaná protihluková izolace a ta je ze strany koberce téměř suchá, ale za strany motorové přepážky to bylo mokrý a i plech byl od toho mokrej. ( roh podlahy, motorové přepážky a pravého předního podběhu ) Podle všech příznaku to vypadá na netěsnost čelního okna. Nebo si myslíte něco jiného? Myslím, že tudy by asi neteklo dírou pro topení, nebo jj?
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

Potřeboval bych poradit.
Vyndal jsem dnes koberec a pravděpodobně v příštím tejdnu se vrhnu na demontáž palubovky.
Kde všude jsou šrouby uchycení palubovky? Vím, že jeden je nahoře uprostřed a dva jsem viděl ve spodní poličce. Kde ještě se skrývají?
K demontáži palubovky asi určitě musím sundat rádio a ten panílek s ovládáním topení a mlhovek. Musím sundávat ještě něco? Třeba volant, nebo kapličku s rychloměrem?
Předem díky za radu.
Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od *Ice-T* »

myslím že komplet prístrojovka musí ísť dole, volant, kryty volantu, tachometer, potom srobi su, stredny pri celnom skle pod odnimatelnym ofukom skla, pod mriezkami reproduktorov, zospodu pri poistkovej skrinke, za radiom a tusim su aj pod bocnymi ofukmi kurenia
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

Jj... díky za nápovědu.
Už jsem se na to tak trochu vrhnul. Zatím jsem vyndal rádio, sundal panel ovládání topení a sundyl plasty kolem volantu. Kdybych zrovna u sebe měl klíč 24 na volant, tak už mám dole i volant a tachometr.... No nic... Zbytek budu dělat zítra po práci. Až to ceý odstrojím, tak budu lejt hektolitry vody, abych věděl, kudy to teče... :D
nemo
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 12 led 2009, 11:33

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od nemo »

Keby to bolo čelné sklo tak by mohlo tiecť jedine vrchom a voda by stekala po skle alebo na bokoch cez stĺpiky. Ak by bolo odlepené dole ,voda neprejde lebo sklo je preložené ponad plech na ktorom je prilepené. Keď tečie cez kúrenie tak tečie okolo uchytenia telesa kúrenia v karosérii alebo priamo cezeň. Podľa mňa zbytočne rozoberáš prístrojovku.
Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od *Ice-T* »

neni to zbytocne, aspo mi poradi ked ju budem rozoberat ja ak by som mal problem :D
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

No tak jakž takž jsem to dneska rozebral. Palubovku jsem celou ven vyndat nemohl, je totíž spojena kabaláží se zbytkem karoserie, takže jsem jí akorát na pravé straně poodtáh od okna. Pak jsem na čelní sklo lil vodu a voda se hned začala objevovat ve žlábku mezi onem a lemem karosérie. Podle všeho to asi zatejká v pravém spodním rohu. Zapatlal jsem to silikonem a až to zítra proschne, tak to ještě odzkouším na vodotěsnost :D Uvidíme, jestli to pomůže... :roll:
Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od Skiller35 »

ako to dopadlo? uz to netecie?...lebo ja som si vsimol ze mam tiez pod chvilkou mokry koberec pod nohami vodica je to presne tak ako sa to tu opisovalo ze dno je mokre a dalej uz nic...tak neviem ci je to s celneho skla lebo to mam menene...zacalo sa mi to diat teraz v zime:-(
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od stepan »

Tak jsem to zalepil skoro po celé délce spodní části okna a celej pravej sloupek. A jak se zdá, tak už to neteče. Pravděpodobně to zatejkalo horním rohem a pak po sloupku dolů a mezi izolací a plechem až na podlahu. Zatmelil jsem to silikonem a vypadá to dobře. Při troše štěstí a šikovnosti se dá celá palubovka povolit ve spodních šroubech a horní vyšroubovat úplně, čímž palubovku uvolníme a dostaneme se ke spoji okna s kastlí. Každopádně nezapomenout demontovat budík s rychloměrem ( je blbě uchycenej s části za sloupek řízení a z části za palubovku. ) Nemusíte vyndávat rádio nebo panel ovládaní topení.
A nebo nejdřív sundat plasty na předních sloupcích a zatmelit to nejdřív tam a pak se podívat, jestli neteče voda dovnitř
pepiny
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2009, 08:13

Re: Zatéka voda do vozů

Příspěvek od pepiny »

Čau zdravím. Ta voda, podle popisu je na 99% od předního skla.vyměnil jsem na podzim sklo a začalo mi to dělat taky. trocha transparentního silikonu to napraví :)
Odpovědět

Zpět na „Seicento“