Studený motor

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Studený motor

Příspěvek od pukavec »

Zajímalo by mě jak vám jezdí studený Palio. Já mám 1,6ku 16V a když je studenej tak se pěkně dusí a když přidám plyn tak cukne. V nízkých otáčkách žádný výkon.A někdy když jedu třeba na dvojku skoro na volnoběh a chci přidat tak se začne dusit a pomůže jen sešpápnutí spojky,pak už se zas plynule rozjede.V servisu mi tvrdili, že za studena je to normální. Mě to teda moc normální nepřijde :roll:
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: Studený motor

Příspěvek od bigben.m »

počítač by si mohl myslet , že je teplý motor a jde tam málo benzínu-čidlo teploty?nebo filtr paliva zanešený nebo zacpaný kristalky ledu?při teplým motoru a na plnej kotel je to O.K.? Já mám 1,2 a studený bez potíží-po nastartování otáčky pod 2000 a se zahříváním jdou dolu. z domu jezdím do kopce a v pohodě na trojku na 2300otáček.kolik máš otáček po nastartování?mohl by to dělat i potenciometr klapky nebo čidlo podtlaku v sání (nevím jak to má 1,6) -hadička?posilovač brzd -hadice od sání?... :?:
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: Studený motor

Příspěvek od Noinu27 »

Tieto novsie motory maju automat sitic a regulaciu nasavania vzduchu. Mozno pri 125-ke je to normalne, ale ja uzivatel PUNTA MKI nastartujem a idem... NO PROBLEM !!! Takze by som videl nejaku zavadu v riadiacej jednotke alebo nieco so siticom !!!
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Re: Studený motor

Příspěvek od pukavec »

Otáčky jsou v pohodě, po nastartování mám 1200 otáček. Po ujetí cca 4 km klesají.Jak se motor zahřeje tak je to v pohodě. Ale tahá až tak o 3500 otáček což jsem četl je klasika. Jen se mi zdá, že když se rozjíždím na jedničku tak je línej. Málokdy vystartuje hned z nízkejch otáček i při zahřátým motoru. Ale jak už jsem psal, nejvíc nechce jet když je studenej, to se fakt někdy až dusí.Jinak filtr jsem měnil.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: Studený motor

Příspěvek od bigben.m »

Nemám patent na rozum, ale projdi všechny pomocný hadice od sacího potrubí-mohlo by to někde přisávat falešnej vzduch.
vaclavka
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2006, 23:05
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Studený motor

Příspěvek od vaclavka »

Mám stejný problem u stejného obsahu. Je zajímavé, že pokud se motor přepne na plyn, auto jede okamžitě bez problémů. Zatím nikdo nepřišel na to proč na plyn jo a na benzin ne.
Odpovědět

Zpět na „Palio“