Problém blinkrů

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
karel zoubek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 02 úno 2009, 19:50

Problém blinkrů

Příspěvek od karel zoubek »

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Mám UNO 1,1 má už asi 15 let, je celkem zachovalé. Problém mi nastal asi před rokem, kdy přestaly dobře fungovat směrovky. Automechanik, který mi vše na UNU dělá naznal, že to může být jedině PŘEPÍNAČEM pod volantem, nebo případně někde špatnou kostrou. Problém kostry jsem nanašel. PŘEPÍNAČ jsem vyměnil (nebyl nový, ale už použitelný), asi měsíc směrovky fungovaly dobře, ale potom to začalo zase zlobit. Prostě blikají, když se nebrzdí, ale jakmile se zabrzdí, tj. sepne se spínač brzdových světel nad pedálem brzdy, tak je konec a blinkry nefungují. Takže blikají jen když se nebrzdí. Je to problém zvlášť na křižovatkách. Nevím jestli shánět další přepínač. Zkuste poradit kdo by něco věděl. Díky. Karel.
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Problém blinkrů

Příspěvek od liborko »

spínač brzd a přepínač blinkrů spolu nemají nic společného,to je špatná kostra nebo zaoxidované uhnité kable v konektoru,doporučuju nově ukostřit obě dvě zadní lampy zvlášť,tudiž natahnout nově ze světel kostru na karoserii, měl jsem to taky tak :wink:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
karel zoubek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 02 úno 2009, 19:50

Re: Problém blinkrů

Příspěvek od karel zoubek »

Ď za toto info ze zkušenosti a pokusím se toho využít. K. :roll:
Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Problém blinkrů

Příspěvek od otravaga »

toto mi tiez robilo. blblo to ked mali svietit brzdy a smerovky spolu. u mna bol problem v zadnych objimkach alebo ako by som to nazval. myslim tym celu ciernu skatulu do coho sa vkladaju jednotlive ziarovky. bol tam asi nejaky skrat. ja som to vymenil cele za ine a uz to fungovalo. skus pozriet a premerat to. vymontuj to a premeraj jednotlive konektory ci medzi nimi nie je skrat. mozno sa to bude dat opravit. ak nie tak si skus zohnat z vrakoviska a skus to s tym. zavada moze byt aj inde tak aby si nekupoval zbytocne nove.
fiat uno 1,7 D
karel zoubek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 02 úno 2009, 19:50

Re: Problém blinkrů

Příspěvek od karel zoubek »

Díky i za tuto zkušenost. Mám to už vyřešeno tím, že jsem podle prvního doporučení našel problém
ve špatné kostře jednoho zadního konvertoru. Takže blinkry fungují. Ale jsem rád za všechna
doporučení, protože mnohdy můžou být zásadní pro řešení problému.
Takže ještě jednou OBJEMA VÁM MOC DÍKY. :P
Odpovědět

Zpět na „Uno“