CNG - kam zmizelo?

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

CNG - kam zmizelo?

Příspěvek od jana »

Ahoj všichni s CNG. Píšu sem protože mi možná někdo poradíte. Mám hybrida - CNG a benzín. Jelikož jsem plánovala delší cestu jela jsem si dočerpat CNG na plnou, měla jsem polovinu. Když jsem nasadila hubici a spustila čerpání, začalo to příšerně pískat, řekla jsem si, že se zřejmě vyrovnává tlak. Ukazatel na čerpačce mi oznámil načerpání 10 kg a vypnulo se to. Při sundavání hubice mi ale z hrdla nádrže unikal plyn ven. I to se mi už jednou stalo a vše bylo v pořádku nevěnovala jsem tomu pozornost. Jenže při nastartování mi CNG nádrž svítila prázdná. Čas od času se mi to tak stávalo, nevím proč, ale později vše ukazovalo jak mělo. Jenže tentokrát mi ukazatel nádrže nenaskočil ani po delší době, ba co víc, auto se chovalo jakoby CNG vůbec nebylo a přepnulo se na benzín. Mohla jsem přepínat jak chtěla, na CNG auto nereaguje. V opravě mi pán řekl, že by to mohlo být čidlo nebo řídící jednotka a jako nejhorší varianta by oprava stála kolem 10 tis. Nemáte prosím vás někdo s tímhle zkušenost? Děkuji Jana
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CNG - kam zmizelo?

Příspěvek od Alda »

Vyzkoušej tohle:

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=6&t=9393

...6tý příspěvek
1,6 16V BiPower
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: CNG - kam zmizelo?

Příspěvek od jana »

Ahoj dík, za tip, ale já si to sama neudělám, motorům prostě nerozumím, ale soused opravuje benzíny možná s návodem by se mi na to podíval, potřebovala bych vědět, kde najde "konektor z regulátoru" jak se v příspěvku říká.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CNG - kam zmizelo?

Příspěvek od Alda »

Konektor je na fotce označen. Je na něm potřeba "odehnout" pojistku (neulomit).
Přílohy
foto.JPG
foto.JPG (129.99 KiB) Zobrazeno 2973 x
1,6 16V BiPower
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: CNG - kam zmizelo?

Příspěvek od jana »

super dík moc, opravdu názorné :D , zkusíme a dám vědět, ještě jednou dík. Jana
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: CNG - kam zmizelo?

Příspěvek od jana »

Ahoj, tak jsem podle návodu našli konektor a vše udělali. Plyn skutečně na ukazateli nádrže naskočil, dokonce motor i na něj šel, ale z hrdla utíkal o 106. Nechali jsme to "uklidnit" , tedy dosyčet, vypnuli motor a znovu zkusili nastartovat ... a cvak... a auto se zase samo přepnulo na benzín, zase reagovalo jakoby byla prázdná nádrž. Tak jsme udělali zkoušku ještě jednou, ještě jednou jsme to vytáhli...a to už nereagovalo vůbec, jen plyn z hrdla nádrže utíkal... tak se mi zdá, že mám smůlu a půjdem na opravu... děkuju za pomoc Jana
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“