výměna lanka středního,předního sedadla

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od darko »

včera jem si nechal udělat výměnu prasklého lanka polohování opěradla středního sedadla.bylo to u fy. Fiat Krčma Vyškov.Materiál lanko:368 kč,práce :1320 kč. Vzhledem k tomu že italští soudruzi zase něco nedomysleli a k výměně lanka je třeba rozmontovat půlku auta,je cena za práci přiměřená.Pokud vám tedy někomu taky nefunguje sklápění,tak si nechte zajít chutˇ a nechte sedadlo dole.Cestujcí vzadu vám jedině poděkují,páč na ně konečně bude proudit vzuch z ventilace... :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od pacholda »

Tak to jsi se nechal pěkně napálit. Já jsem si to opravoval sám podle návodu, který jsem našel zde na tomto fóru. Práce tak na 20min a lanko za pár korun v cyklistických potřebách.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od darko »

já sem to nenašel,akorát to,že k výjmutí sedadla je potřeba sundat obě vedlejší.Holt co se dá dělat.Nic to ale nemění na tom,že vzadu je krutě nedořešena ventilace a nechat sedět děti vepředu,byt v sedačce , je jednak proti předpisům a taky dost riskantní.
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od pacholda »

Sedačka se při výměně lanka vůbec demontovat nemusí, pouze plastový kryt, na boku sedačky.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Rudik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2008, 14:39
Bydliště: Jaroměř

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Rudik »

darko píše:já sem to nenašel,akorát to,že k výjmutí sedadla je potřeba sundat obě vedlejší.Holt co se dá dělat.Nic to ale nemění na tom,že vzadu je krutě nedořešena ventilace a nechat sedět děti vepředu,byt v sedačce , je jednak proti předpisům a taky dost riskantní.
Výměna lanka v sedačce je opravdu práce na max. 30 minut, vůbec nic na tom není, rozhodně se sedačka nemusí demontovat. Je vydět, že si na tobě někdo pěkně namastil kapsu :( . Jinak nevím proč by děti nemohli sedět na předních sedadlech? Za použití zádržného systému, tím je na mysli autosedačka, nebo takzvaný ,,podprdelník,, je dítě v bezpečí a policie ti nemůže vůbec nic říci. Už nás taky hodněkrát zastavovali a neřekli ani nejmenší slůvko.
Multipla 1.6 16V
r.v. 1999
128 000 km
Spotřeba 7,8 l
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od kubiii »

darko píše:... a nechat sedět děti vepředu,byt v sedačce , je jednak proti předpisům a taky dost riskantní.
Jak už tu bylo psáno, děti v zádržném systému (adekvátní věku a hmotnosti dítěte) mohou sedět i na předních sedadlech, ověřoval jsem si to i na ministerstvu dopravy, pravdou je, že statisticky nejbezpečnější je sedadlo vzadu uprostřed, ale co nadělám, čtyři děcka na jedno sedadlo neposadím, takže mám patnáctiměsíční raubíře vzadu po stranách, mezi nima sedí nejstarší šestiletá švica a podavá jim dudlíky/flašky s pitím/křupky dle potřeby. Vpředu uprostřed sedí mladší švica (3,5let), vlevo manželka a já za volantem. Když si chcu užít trochu adrenalinu, tak si s manželkou místa vyměníme :lol:

Je sranda pozorovat, když nám na křižovatce ostatní nasísají do našeho "autobusu" a přepočítávají nás :D
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Mark L. »

Kubiii, podle tvyho popisu mas MPlu s pravostrannym rizenim :lol:
Taky vozim dceru vpredu uprostred (2mesicni). Mame ji tak pod kontrolou a vzadu muzem vozit treba bagaze s kocarem co hrdlo raci.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od kubiii »

Mark L. píše:Kubiii, podle tvyho popisu mas MPlu s pravostrannym rizenim :lol:
Taky vozim dceru vpredu uprostred (2mesicni). Mame ji tak pod kontrolou a vzadu muzem vozit treba bagaze s kocarem co hrdlo raci.
Aha, už to vidím, samozřejmě tam mělo být vpravo :oops:, není to dovoz z VB :D
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Václaf »

Koukám další multinkář s dvojčátky :D Nás je tedy "jen" 5, ale občas můžeme svézt třeba babičku na hlídání :-)
Kolik multinkářů má dvojčátka? Já mám kluky 3,5 roku a staršího 15 let. Mulťa je pro nás ideální. :lol:
Multi 1,9 JTd
Rudik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2008, 14:39
Bydliště: Jaroměř

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Rudik »

Naše rodina je sice tříčlená, ale pokud jedeme na výlet s kolama, tak vyházím zadní sedadla, namontuji místo nich tři držáky na kola a razíme, kam nás srdíčko táhne, syn 8 let sedí na předním sedadle uprostřed a my z manželkou se střídáme za volantem. Jinak držáky jsou vlastní výroby, z kol se oddělají přední kola a ty jsou v samostatných držácích. Máme za sebou už i výlet do Francie na Tour de France a naprostá spokojenost. Jsme bývalí závodní cyklisti a tak si výlet bez kol nedovedeme představit :D .
Multipla 1.6 16V
r.v. 1999
128 000 km
Spotřeba 7,8 l
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od kubiii »

nj, občas závidím těm, co v multi můžou nějaký sedadlo odstranit a pohodlně naložit bagáž, u nás jedině řidič nemá pod nohama kabele :lol:

Ale asi jsme se dostali trochu do OT roviny :mrgreen:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od darko »

pacholda píše:Sedačka se při výměně lanka vůbec demontovat nemusí, pouze plastový kryt, na boku sedačky.
Sejmutím plastového krytu se dostanu pouze k zadnímu konci lanka a pákovému mechanismu sklápění.Lanko bylo utrženo vpředu u plastové páčky.Samotné lanko šlo velmi ztuha,takže se vyměnoval i bovden.Sám sem viděl ,jak všechny přední sedadla byly venku a pochybuji o tom že pro "napakování se" ,ti kluci půl dne nestrávili dobrovolně demontováním půlky auta.
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od darko »

kubiii píše:
darko píše:... a nechat sedět děti vepředu,byt v sedačce , je jednak proti předpisům a taky dost riskantní.
Jak už tu bylo psáno, děti v zádržném systému (adekvátní věku a hmotnosti dítěte) mohou sedět i na předních sedadlech, ověřoval jsem si to i na ministerstvu dopravy, pravdou je, že statisticky nejbezpečnější je sedadlo vzadu uprostřed, ale co nadělám, čtyři děcka na jedno sedadlo neposadím, takže mám patnáctiměsíční raubíře vzadu po stranách, mezi nima sedí nejstarší šestiletá švica a podavá jim dudlíky/flašky s pitím/křupky dle potřeby. Vpředu uprostřed sedí mladší švica (3,5let), vlevo manželka a já za volantem. Když si chcu užít trochu adrenalinu, tak si s manželkou místa vyměníme :lol:

Je sranda pozorovat, když nám na křižovatce ostatní nasísají do našeho "autobusu" a přepočítávají nás :D
Čtyři vlastní děti ? Tak mladej a tak odvážnej..............Já naopak pomalu a jistě uvažuji o prodeji Multi,jelikož pominul důvod mít autobus (kočárky už nevozím a cyklisti nejsme) a jezdit sám do práce s prázdným busem je neekonomické.Pro dvě děti a manželku stačí "klasika".Přemýšlím o Audi A4 Avant ,či Volvo V40.Už jen kvůli tomu ,že při stejném objemu motoru mají o litr menší spotřebu (osobně ověřeno),bytˇ za cenu menšího prostoru.
Rudik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2008, 14:39
Bydliště: Jaroměř

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Rudik »

darko píše:
pacholda píše:Sedačka se při výměně lanka vůbec demontovat nemusí, pouze plastový kryt, na boku sedačky.
Sejmutím plastového krytu se dostanu pouze k zadnímu konci lanka a pákovému mechanismu sklápění.Lanko bylo utrženo vpředu u plastové páčky.Samotné lanko šlo velmi ztuha,takže se vyměnoval i bovden.Sám sem viděl ,jak všechny přední sedadla byly venku a pochybuji o tom že pro "napakování se" ,ti kluci půl dne nestrávili dobrovolně demontováním půlky auta.
Co na to říci, prostě jsi si našel lidi, kteří to nikdy nedělali a proto rozdělali půl auta. Jinak i bowden se dá vyměnit na zamontované sedačce, dělal jsem to již v práci zákazníkovi, sice to není žádná p...l, ale jde to :wink: .
Multipla 1.6 16V
r.v. 1999
128 000 km
Spotřeba 7,8 l
Rudik
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2008, 14:39
Bydliště: Jaroměř

Re: výměna lanka středního,předního sedadla

Příspěvek od Rudik »

darko píše:
kubiii píše:
darko píše:... a nechat sedět děti vepředu,byt v sedačce , je jednak proti předpisům a taky dost riskantní.
Jak už tu bylo psáno, děti v zádržném systému (adekvátní věku a hmotnosti dítěte) mohou sedět i na předních sedadlech, ověřoval jsem si to i na ministerstvu dopravy, pravdou je, že statisticky nejbezpečnější je sedadlo vzadu uprostřed, ale co nadělám, čtyři děcka na jedno sedadlo neposadím, takže mám patnáctiměsíční raubíře vzadu po stranách, mezi nima sedí nejstarší šestiletá švica a podavá jim dudlíky/flašky s pitím/křupky dle potřeby. Vpředu uprostřed sedí mladší švica (3,5let), vlevo manželka a já za volantem. Když si chcu užít trochu adrenalinu, tak si s manželkou místa vyměníme :lol:

Je sranda pozorovat, když nám na křižovatce ostatní nasísají do našeho "autobusu" a přepočítávají nás :D
Čtyři vlastní děti ? Tak mladej a tak odvážnej..............Já naopak pomalu a jistě uvažuji o prodeji Multi,jelikož pominul důvod mít autobus (kočárky už nevozím a cyklisti nejsme) a jezdit sám do práce s prázdným busem je neekonomické.Pro dvě děti a manželku stačí "klasika".Přemýšlím o Audi A4 Avant ,či Volvo V40.Už jen kvůli tomu ,že při stejném objemu motoru mají o litr menší spotřebu (osobně ověřeno),bytˇ za cenu menšího prostoru.

Pokud to cítíš s prodejem tak jek říkáš, kvůli litru benzínu, tak na to nemám co říci. Pro naši rodinu a jistě pro většinu znás, co tady na toto fórum chodíme je Multinka ,,životní styl,, , myslím si, že litr benzínu ( 28,50 Kč), prohodím oknem jiným způsobem. Multinka je auto, které jen tak nikdo nemá, prostě je krásná :D .
Multipla 1.6 16V
r.v. 1999
128 000 km
Spotřeba 7,8 l
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“