rada ohladom reproduktorov

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od kovvalsky »

zdravim nemam niake velke skusenosti z konkretnimy reproduktormi preto potrebujem poradit vyberam repra do prednych dveri a rozmyslam o tychto typoch
Audio System HELON 165
Hertz HV 165 XL
toto su pre man dost horuci kandidati kedze helon je pomerne dost vykonny kedze je len 2ohm tak dokaze masaker podla toho co som videl na youtube ale zase myslim si ze hertz je asi daco kvalitnejsie no neviem ak viete niekto poradit poradte popripade nieco ine
one world, one dream, one car
Reklama
 

pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od pepaxx »

nazdar...
a cenovo sú títo tvoji kandidáti ako na tom...

čo sa týka hertz....hertz potrebuje aj kvalitnú hudbu aby dobre zahral...tú druhou značkou nemám skúsenosti....ja mám napr JBL....do včera som mal menej kvalitné rádio..od včera mám nové síce rovnakú značku ale o čosi vyššiu triedu a som prekvapený čo spravilo obyčajné rádio

samozrejme repro mám cez zosik...len tak pre info...

s radou asi toľko....zaleži aj od auta v akom to budeš mať, vytlmenia dverí a podobne...môžeš tam dať šuvix za pár korún, dobré vytlmenie, správna vatáž zo zosíku a všetci budú kukať....zasa na druhej strane môžeš tam dať Hig end repro...slabi zosilovač (moj pripad) a zahra to tak aku rat...

skus to rozpisať bližši..radio zosik.....
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od kovvalsky »

predne dvere mam vytmene stp gol a pod celym tapacirom je pena cize myslim si ze to absolutne postacuje a predne repro mam vytiahnute von cize ozvucnicu maju dostacujucu co sa tyka zosilovaca mam zatial sal 4x90 RMS planujem kupit spolu s repro Mac Audio Fearless 4000D no a to repro bud jbl alebo hertz alebo ten helon od audio systemu takze neviem co som pocul helony dost silno a dobre basuju kedze su len 2ohm takze nezatazuju zosik no a v zadu mam ovaly ESX QX-693 a subwoofer idem robit to je ale v nedohladne ale pre info chcem tam osadit dva subaky znacky FLI myslim ze maju niako 200-300 rms ale neviem presne este subwoofer neriesim
a cena tych hertz neviem ale tie henlon 215 euro
one world, one dream, one car
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od pepaxx »

no predok skôr potrebuješ aby ti hral normalne niemoc basoval a hlavne aby tam bol čistý zvuk....tie extra hlbky ti spraví vofer...
no každopádne...tie dve znašky jbl, hertz sú najrozšírenejšie a najznámejšie....ale skôr treba potom pozerať aj na cenu že či v rovnakých parametroch neexistuje niečo lacnejšie...
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od kovvalsky »

pepaxx píše:no predok skôr potrebuješ aby ti hral normalne niemoc basoval a hlavne aby tam bol čistý zvuk....tie extra hlbky ti spraví vofer...
no každopádne...tie dve znašky jbl, hertz sú najrozšírenejšie a najznámejšie....ale skôr treba potom pozerať aj na cenu že či v rovnakých parametroch neexistuje niečo lacnejšie...
ja som praveze rozmyslal naopak ako 90 percent ludi ked robi audio praveze ja chcem aby hrali dvere poriadne basy a skor cisty zvuk isiel zo vsetkych repro a hlavne zadnych no je to ale asi v nedohladne ale sak uvidime
one world, one dream, one car
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od pepaxx »

no poviem ti to tak...že je problém dostať zo zadu neskreslené výšky a stredy.....skôr potrebuješ počuť tieto tóny zpredu ako zozadu...
a nikdy nedocieliš aby dvere boli woframi....
ale môžeš to vyskúšať možno? ktovie
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od kovvalsky »

pepaxx píše:no poviem ti to tak...že je problém dostať zo zadu neskreslené výšky a stredy.....skôr potrebuješ počuť tieto tóny zpredu ako zozadu...
a nikdy nedocieliš aby dvere boli woframi....
ale môžeš to vyskúšať možno? ktovie
vies nie woofer ale proste v aute ti to mlati ako hovado otvoris dvere a tam len taky pleskot ako pokrievka o hrnec a to ja nechcem proste ja chcem pocut z auta pri otvorenych dverach krasne basy ako kufor je kufor ale ten proste nechcem otvarat chcem len docielit aby dvere basovali otvoris dvere vypnes subwoofer a hlaaa auto stale basuje ano je pravda ze slabsie ale basuje co si dovolim povedat ze asi 70 percent ludom co si trieskaju do auta hudbu nikdy bez zapateho subwoofera nepocujes basy asi ma chapes no sak uvidime
one world, one dream, one car
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od pepaxx »

no chapem ta...ale aj tak ja jazdim zo zavretimi dverami nie z otvorenimy neviem ako ty :-)

ale to už je na tebe ako sa rozhodneš....
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: rada ohladom reproduktorov

Příspěvek od kovvalsky »

jaaj to aj ja ale sak je samozrejme ze ked su zavrete hraju omnoho lepsie sak vyskusam a potom napisem
one world, one dream, one car
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“