pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

zdravim pani
pri pridavani zhruba pri 1500 otackach sa od spolujazdca ozyva akoby bublinkovanie kvapaliny.na volnobehu to nepocut.co to moze byt?
Reklama
 

cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od cinzano »

Zavzdušněné topení.
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od kejml »

S největší pravděpodobností fouklé těsnění pod hlavou způsobuje zavzdušnění chladícího okruhu. Pak to šplouchá v topení.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

to moze sposobovat aj kolisanie chladiavej kvapaliny?
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

Este otazka.vsimol som si presakuje spoj medzi plastovou nadrzkov na dolievanie kvapaliny a gumovim potrubim.moze byt ze vzduch sa dostava do systemu v tomto mieste?
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

zrejme mam odijdete tesnenie hlavy ventilov. je tam vsade clekom dost oleja a je aj vidno puknute tesnenie. co asi stoji vymena tohoto tesnenia? moze to sposobovat nepravidelny chod motora resp trhanie vplyvom dakeho falosneho vzduchu? diki
Přílohy
2013-06-16 21.jpg
2013-06-16 21.jpg (89.83 KiB) Zobrazeno 4642 x
Naposledy upravil(a) Funtomi dne 16 čer 2013, 22:25, celkem upraveno 1 x.
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

tu jedno mozne miesto vniknutia vzduchu do vhladiaceho systemu a uniku kvapaliny.je to napojenie hadice chladiaceho okruhu na blok motora.asi je to uz vratne potrubie. myslite ze by stacilo tam na koniec pridat taku spanovatelnu objimku z ocele?alebo mysli ze sa stadial sa az tolko vzduchu nedostane?
inak ked system odvzdusnim tak do 5-10 kilometrov to zblkoce znova
Přílohy
2013-06-15 22.17.21.jpg
2013-06-15 22.17.21.jpg (76.22 KiB) Zobrazeno 4642 x
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

No dobre.Problem vyriseny. Bolo to fuknute tesnenie pod hlavou aj vekom ventilov + pokrivena hlava.celkom mila zalezitost. by ma zaujimalo co stym autom preboha robil predchadzajuci majitel.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od ixoxi »

Zdravim. Tiez som si vsimol tusim cez zimu, za je pocut pri pridavani plynu akesi zblnkotanie. Mam Puntiaka 1.2 8V. V podstate nedavno mi prehrdzavel chladic a menili mi ho v autorizovanom servise Fiat. Myslel som, ze tu je pes zakopany, nakolko ma v tom servise uz viac raz sklamali... Samotne auto pouzivam len cez vikendy, malo jazdene...Po tom, co som si tu precital mi po chrbte prebehol mraz. Myslim si, ze jazdim slusne, akurat raz rocne, ked idem cez cele Slovensko tam a spat, mu dam zabrat, ale motor je zohriaty... Na rovinu nie som do motorov nejaky mudry. Ako mohlo dojst k tomu, co sa stalo na tom Tvojom? Mam ho dat zas do servisu a pokazia mi zas daco ine? Najblbsie je, ze o 2 tyzdne idem cez cele Slovensko :|
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

takto u mna to prejavovalo myznutim chladiacej kvapaliny.a tak isto chladiaca kvapalina smrdela po benzine. Ak ti nekolise hocijako hladina kvapaliny tak to moze byt aj netesnost v chladiacom systeme.a nemuseli ti to spravne odvzdusnit po vymene chladica napriklad
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od ixoxi »

Takze obidvaja tipujeme to iste, musim si najst cas a co najskor doriesit. Dufam, ze sa nemylime a po pripadnej oprave nebudem musiet opravovat zas nieco ine... Diky za info.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

Ale kolise ti ta chladiaca kvapalina? ze ju musis doliavat kazdych 100km?
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od ixoxi »

No ved to, ze malo jazdim na nom, tak tazko odpovedat. Ked som dnes pozeral, tak som mal chladiacu na minime, ale myslim si, ze hladina v samotnej nadrzke zavisi od toho, kolko ostane v motore a tak. Proste podla mna kulminuje. Ale myslim si, ze mi neunika, alebo aspon nie tak radikalne. Musim nechat radio doma a pocuvat, ci zblnkoce aj teraz. Zda sa mi trochu divne, ze by zblnkotal, alebo bublal a potom nie... Vybavim tu cestu a pozriem, kedy mi menili chladic a potom sa do toho pustim (myslim, dam do servisu). Pripadne nech mi to opravia ako reklamaciu prace :lol:
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Funtomi
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2013, 22:50

Re: pocut pri pridavani bublinkovanie v interieri

Příspěvek od Funtomi »

nemusis pocuvat bublinkovanie, staci ak otvoris odvzdosnovaci ventil a uvids kolko ti ide vonka vzduchu.tak ti poviem ze mne uz ku koncu ani nebublinkovalo pretoze som tam mal take vzduchove bubliniska ze voda neprudila a motor sa prehrieval no termostat to nezaznamenal lebo v jeho okoli bol len horuci vzduch(para) ktora nevodi teplo ako voda samotna.skus ho odvzdusnit podla navodou na internete a potom sa prejdi...ak ti vymyzne voda,tak niekde unika.mozno unika cez prepustaci ventil na expanzke z dovodu pretlaku v systemu od vnikajucich vyfukovych plynov,alebo je le niekde netesnot...robia sa aj tlakove skusky tesnosti chladiaceho systemu.tie ti napovedia skadial vnika vzduch.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“