Zvláštny žblnkot v interiéri

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

Zdravím,

Páni hľadám akúkoľvek radu ako odstrániť príčinu žblnkotavého nepravidelného zvuku v interiéri môjho Puntíka. Je to zvuk ako keby tiekol potok. Deje sa pri voľnobehu, ale aj v pohybe.

Môj Puntík 188 (mk2): Rok 2000, 1.2 8V
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od SpiritWolker »

mas zavzdusneny chladiaci system, musis odvzdusnit naliat vodu do chadica,

a ak sa to zopakuje tam potom mas asi bud prasknuty radiator kurenia, alebo podfuknute tesnenie pod hlavou

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

Tak robili mi rozvody, čiže možno to je tým že vypúšťali chladiacu zmes. A to sa neodvzdušňuje samo nejako?
Punto Mk2, 1.2 44 kW
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od J.Spichal »

Mě to dělá jenom když je zima,když je teplo tak ne. Dělá to chvilku po nastartování ,pak to přestane,tak to neřeším,zatím. Ted budu dělat rozvody ,tak se na to mrknu. :)
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

Ono je to hlavne vtedy ked sa motor trasie, bud ked ide do záberu alebo ked ním brzdím.. Previezol som sa s mechanikom a ten povedal ze to je silent blok. Ze je na nom prach troska a je sucho a preto to tak skripe bublavo..
Punto Mk2, 1.2 44 kW
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od elektromusic »

Mikellesk píše:Ono je to hlavne vtedy ked sa motor trasie, bud ked ide do záberu alebo ked ním brzdím.. Previezol som sa s mechanikom a ten povedal ze to je silent blok. Ze je na nom prach troska a je sucho a preto to tak skripe bublavo..
vymen mechanika, ten moze ist opravovat bicykle a nie auta...zblnkotalo mi to tiez...ziadny silentblok to nebol...vymenil som tesnenie pod hlavou, natlakoval chladiaci system a odvtedy uz nezblnkoce...sleduj si expanzku ci ti neubuda chladiaca..mne pomaly mizla..
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od cinzano »

Mikellesk píše:Tak robili mi rozvody, čiže možno to je tým že vypúšťali chladiacu zmes.
Co to bylo za spolek, že potřebovali kvůli rozvodům (rozumím řemen a kladku) vypuštět chladicí kapalinu? Jestli měnili vodní čerpadlo, tak jen chtěli kšeft a prachy navíc, protože to v 99 % případů vůbec není nutné. Mám najeto přes 200 t. km, rozvody měněné 2x a čerpadlo pořád původní z výroby (1996).
Jinak jasně, to žbluňkání dělají bubliny v blbě odvzdušněném systému chlazení/topení.
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od J.Spichal »

Přesně tak. :wink:
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

Otázečka.. viem si to odvzdušniť aj sám? Ak áno, hodil by sa nejaký postup pre laika.
Punto Mk2, 1.2 44 kW
milansemancia
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 22 kvě 2009, 06:06

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od milansemancia »

Skontroluj stav chladiacej kvapaliny vo vyrovnavacej nadržke dolej po hornu čiarku.Na chladiči hore by mal byť odvzdušňovaci šrub povoľ ho mala by vyťekať chladiaca kvapalina.Dotiahni šrub.Na hadici radiatora by mal byť maly odvzdušňovaci ventil je dosť nenapadny šrubovakom ho povol,až začne vyťekať kvapalina zavtvor ho.
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od turbom »

Me to zblunkalo 3 roky, nez se prislo na to, ze dva krajni valce si prisavaji vzduch pres poskozene tesneni. A az po 3 letech zacala unikat chladici kapalina- na zem. Predtim se 2x menila chladici kapalina, odvzdusnovalo a zblunkalo porad. Doporucuju nejdriv zkusit odvzdusnit ( odzvdusnovaky jsou 1 vpravo nad chladicem, dalsi vzadu nad svickama- na sroubovak), jezdit a pak resit dale. Ale urcite bych auto nedaval k tomu machrovi, ktery odhadl silent-blok :lol:

Kdyz se meni rozvody, doporucuje se menit i vodni pumpa. Mohlo by se zadrit lozisko na vodni pumpe-jsou tam pak jine pnuti.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

Inak mám jednu fungel novú nezabalenú rozvodovú sadu SKF aj s pumpou ako komplet. Je to na 1,2 8V 99-03, a je to s automatickým ovládaním napínacích kladiek. Ak niekto potrebuje, tak za 80 + dobierka to pošlem.

http://www.autokelly.sk/?utm_source=goo ... 3943|LNG=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to toto tu...
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

Tak som to odvzdusnil a zatial nezblnkoce.. uvidime jak to pojde :-) Vdaka za rady.
Punto Mk2, 1.2 44 kW
T-peg
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 12 dub 2011, 13:22

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od T-peg »

mam podobny problem. tiez mi to tak žblnkoce, ale len ked po nastartovani pridam plyn, aj ked len jemne. pocut to v momente zvysenia otacok. prestane to tak po 10 sekundach. aj ked sa potom preveziem, zhasnem a po chvili nastartujem, zas to tak zblnka. nerobilo mi to nikdy, ale tento vikend som menil kvapalinu, a odvtedy mam tento problem. ovzdusnoval som to aspon 10x uz, a stale to neprestava. netusim kde je chyba a ako to mam dokonale ovzdusnit. skusim to este ovzdusnit v kopci, ak mam hadice do radiatora ovisnute, ale neviem ci to pomoze
1.2 8V 2000
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Zvláštny žblnkot v interiéri

Příspěvek od Mikellesk »

tesnenie pod hlavou bratm.. tak mi to vychadza...
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“