1.9JTD 88kw do 2tis. netahne a horsi starty

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
wonderka
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2016, 09:23
Bydliště: Ivančicko

1.9JTD 88kw do 2tis. netahne a horsi starty

Příspěvek od wonderka »

Ahojte,

nedávno jsem koupil Bravo 1.9 JTD, 88kw, s vadným turbem, asi stála dlouho na place v bazaru, tak to bylo zatuhlé, ale s tím jsem počítal.
Mám tam pár věcí k řešení, kt. ale dle mě nesouvisí...
Výměna turba proběhla v autorizáku, kde by měly dát origo turbo. Šéf tvrdil, že je auto jinak ok, že vstřiky jsou ve slušném stavu a že jede jak má.

1)
Nicméně už od začátku mi přišlo auto zdechlé do 2000tis, pak se to chytne a jede dobře. Ale mám ještě staré Bravo s JTD 74kw a to je o poznání živější do 2000 tis.

Tudíž bych měl otázku kde by mohla být chyba? Např váha vzduchu? Diagnostika k tomu nic neukázala.

2)
Další problém je se žhavením a horší starty za studena.
Ale to spolu asi nesouvisí bo ještě není taková zima aby bylo potřeba žhavení. Diagnostika ukazuje jen chybu P0683 což je žhavení. To budu řešit, můj mechanik proměřil žhaviče a prý jsou ok, tak buď relé/jedn. žhavení nebo kabely...

Ty horší starty jsou za studena, víckrát se to protočí než to chytne.
Ale i za tepla to startuje o trošku déle než staré Bravo.
Dle mého mechanika to vypadá na vstřiky a doporučil mi zajet do Bosonoh do Bosch servisu na diagnostiku.
Máte někdo zkušenosti s těmi horšími starty?

Díky
Fiat Bravo II 1.9 JTD, 88kw, r.v.2008
Reklama
 

Mchael
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 02 srp 2016, 14:45
Bydliště: Trenčín

Re: 1.9JTD 88kw do 2tis. netahne a horsi starty

Příspěvek od Mchael »

Ak je v pohode baterka tak to naozaj budú vstrekovače. Tiež som mal pocit, že o niečo horšie to štartuje pri nižších teplotách čo bolo už dajme tomu 5°. Pred nejakým časom som nabíjal baterku a musím si zaklopať, ale štartuje úplne v pohode kedykoľvek.

Ale napriek tomu v blízkom čase sa chystám prečistiť vstrekovače a uvidím keď budú už mínusové teploty či bude alebo nebude problém
Fiat Bravo II, 1.9 JTDm 88Kw Emotion, 2007, Rosso Orgoglioso
Uživatelský avatar
Laci77
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 226
Registrován: 02 úno 2011, 14:17
Bydliště: Čadca

Re: 1.9JTD 88kw do 2tis. netahne a horsi starty

Příspěvek od Laci77 »

Ahoj, mohli by to byt zhavice alebo kabelaz k nim, no moznost zlych vstrekov tiez moze byt, daj aditiva na zimu a uvidis, mozno aj naftovy filter vymen
Fiat Punto 2004 1.3 Multijet Active
wonderka
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2016, 09:23
Bydliště: Ivančicko

Re: 1.9JTD 88kw do 2tis. netahne a horsi starty

Příspěvek od wonderka »

no dělalo to ("nestartování na brnk") už v létě tak to myslím je žhavení ze hry, ale budu teď v týdnu měnit žhavící jednotku (zbytek by měl být ok) tak uvidíme, ale nevěřím tomu.

Aditiva dávám -Vif, nebo beru Vervu...
Fiat Bravo II 1.9 JTD, 88kw, r.v.2008
wonderka
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2016, 09:23
Bydliště: Ivančicko

Re: 1.9JTD 88kw do 2tis. netahne a horsi starty

Příspěvek od wonderka »

jo a palivák jsme měnil spolu s ostatními filtry v létě...
Fiat Bravo II 1.9 JTD, 88kw, r.v.2008
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“