HELP - Existuje opravná sada na př. brzdový třemen

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

HELP - Existuje opravná sada na př. brzdový třemen

Příspěvek od corleone »

Zadírá se mi PP brzda, pístek jsem po výměně kotouče a destiček musel do třmenu zamačkávat přenosným svěrákem, levý šel výrazně snáz.
U prodejců, u kterých obvykle kupuju díly (Elit, Autokelly) jsem nenašel opravnou sadu, ve které by bylo těsnění a manžeta válečku, jen kompletní třmen.
Nevěděl by někdo, kdo tuto opravnou sadu prodává a kolik případně stojí?
Děkuji.
Punto 55S Mk I
Reklama
 

Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek176 »

čawes...tohle to se mi ještě nestalo...zítra ti to zjistím, zda něco takového je,či nikoliv
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Tak to existuje, výrobce Frenkit (trojí provedení, Lucas/Bosch/Bendix). Už to mám objednané u Auto Kelly - stačilo lépe se podívat :oops:. 108 Kč.
Elit to má taky (výrobce SBS, 220 Kč), ale ne v elektronickém katalogu na webu.
Punto 55S Mk I
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek176 »

čawes...těď jsem přijel z města a taky jsem to zjistil...jsou v tom pouze gumičky...a stojí to 90Kč
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Díky za snahu :wink:
Koupil jsem v Auto Kelly sady pro Bendix, je v tom těsnění písku, manžeta a krytky na odvzdušňovací šrouby, po 108 Kč.
Punto 55S Mk I
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

čaute, jak se dá rozebrat pístek z toho třmenu? se mi to vždycky zasekne těsně před vrcholem a dál ani ránu. je na to nějaká finta nebo zvítězí síla?
... dík za radu
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Úplně ven mi to taky nevyskočilo, odmontoval jsem třmen, upnul do svěráku a pístek vytáhl sikovkami taháním za současného otáčení.
Stará manžeta praskla po obvodu pístku. Až ji budeš vytahovat, pozor, tam, kde dosedá do třmenu, je vyztužená zalitým ocelovým kroužkem, ten je taky třeba vytáhnout. Já si toho nevšiml a když jsem se tam pak snažil namáčknout novou manžetu, zmrvil jsem ji. Naštěstí jsem měl dvě :wink:
Punto 55S Mk I
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

no to sem se zas pustil do báječnýho dobrodružství :roll:

corleone> díky za radu a trochu optimizmu :D

teď sem volal do Fiata, páč sem s tim trochu v časový tísni, jestli by to nerepasovali oni. guma je v pořádku, ale destičky se prostě nevracejí. a voni, že -
- se to moc nedělá, páč to stejně vydrží jenom chvíli. ok
- vysokýma teplotama se pístek zkroutí do oválu, což je pak na nic. chjo
- jenom třmen jim tam přivézt nemůžu, ale musim rovnou i celý auto. pche
- pístek nemají, samotnýgumičky stojí 1000,-
- nový za starý stojí 3000,-, pouze nový stojí 6000,-

no to bych se z toho vobtáhnul. takže opravdu bude muset zvítězit hrubá síla, páč vercajk daleko a k dispozici jen kleště a podlaha :)
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

tak pístek už je venku, vyfoukli mi to v jednom servise a prý podobný repase dělaj na všem možný. takže na ždímařskej přístup fiatu prdim a de se na Auto Kelly. supr tip, díky :D
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vasek176 »

nacen píše:tak pístek už je venku, vyfoukli mi to v jednom servise a prý podobný repase dělaj na všem možný. takže na ždímařskej přístup fiatu prdim a de se na Auto Kelly. supr tip, díky :D
To jsem ti chtěl navrhnout a nebo taky Auto Krásný
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

Vasek176> díky :)

jen pro dokončení příběhu - dílko se podařilo, zkušební jízda proběhla bez karambolů :D sice po vyčištění a namontovaní pístku sem měl pocit, že je to hrozný jak předtim (vůbec nešel hýbat), ale na autě se to srovnalo a destičky se vracej a nedrhnou. takže ještě jednou díky za tip a ať vám to taky jezdí a brzdí!
kranky
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 21 led 2008, 22:35
Bydliště: BA / SVK

Příspěvek od kranky »

mal som ten isty problem s PP brzdou, po zabrzdeni sa mi valcek nevracal spat a brzdilo mi to, uz som si myslel ze budem musiet kupovat komplet novy ale kamos este ze skusi ci problem nie je v hadicke. vraj par krat to uz videl

a tak vraj povolime odvzdusnovaci srob a skusime zatlacit piestik spat, a voalaaa ako po masle :-)

tak sme kupili brzdove hadicky a funguje to ako predtym
MKI Punto 1,1i (55s) r.v. 97, 5dv.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“