Detaily o automatu

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
headquest
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 dub 2010, 17:07

Detaily o automatu

Příspěvek od headquest »

http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/oso ... to/7917673" onclick="window.open(this.href);return false;

Co je zac automat v tom Puntu? Jak je to spolehlivy, jak se s tim jezdi? Kolik to s tim zere? Proste me zajima vse. :wink:
Reklama
 

headquest
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 dub 2010, 17:07

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od headquest »

Nikdo nic? :(
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od slabostka »

Nie som odborník ale tiež rozmyšľam nad automatom pre manželku....
Toto nie je typický automat napr. 4 stupňový ale je to variator- podobné majú skútre, volá sa to tiež CVT- je to bezstupňová prevodovka. Problém je v tom či sú tieto prevodovky spoľahlivé, aký malo auto servis- podmienka a ako sa s ním zachádzalo.
Jeden názor čo som našiel sa týkal tiež variatora v nissan micra a spoľahlivosť bola opísaná ako celkom slabá s vysokými servisnými nákladmi. Na druhej strane čo som prečítal aj v angličtine si punto s cvt- speedgear celkom pochvaľujú ale nikto sa už nevyjadrí koľko by tak mohlo vydržať bez poruchy- 90 000km? 150 000km? 200 000km?
A ešte ďalšia vec- takýchto áut je u nás málo a tak isto je málo ľudí ktorí robia automaty- pár firiem CR a SR.
Tak som ti nijako neporadil lebo ani ja sám ešte nemám celkom v tomto jasno.
sporting speedgear r.v. 2000
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od slabostka »

ešte si pozri príspevky na punto-motor je tam niekoľko vecí k automatu-cvt-speedgear
sporting speedgear r.v. 2000
headquest
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 03 dub 2010, 17:07

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od headquest »

Jsem na tom stejne, podarilo se mi zjistit jenom to co si napsal. Dalsi info nikde neni a fakt je ten, ze pokud se to posere, tak nema clovek sanci sehnat nekde na vrakaci nahradni dil. Takze jit do toho bez informaci je sebevrazda...
Uživatelský avatar
Jenda01
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 01 zář 2006, 09:46
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od Jenda01 »

Ahoj, mám punto v automatu r.v. 2000 najeto mám cca 140 000km auto jsem kupoval když mělo 20 000km provoz bez jediného problému spotřeba je ve městě kolem 6,5 - 7l není ale problém jezdit za 10l podle nohou :D mimo město pri 90km/h se dá jezdit za 5-6l pokud jedeš 100 - 110 kh/h bude spotřeba kolem 6,5 - 7l, dálnice 130 - 150 km/h cca kolem 8l
spotřebu ovlivní jestli jedeš na "automat" nebo na sekvenci. Je tam tlačítko "E" což znamená ekonomický provoz, motor jde vytočit pouze do 4000 ot/min a při 90km/h jsou otáčky motoru kolem 1900 ot/min zatím co na sekvenci při 90km/h na šestku nebo sedmičku zálží u jaké verze kolem 2300 ot/min. V převodovce se mění každých 40 000km olej a filtr což ve Fiatu vyjde zhrba na 1700kč. Pokud máš nějaké dotazy rád Ti odpovím.
Puntům zdar Jenda
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od slabostka »

Mám záujem kúpiť automat, mal by mať 84 000km- čo má čaká najbližšie čo sa týka servisu? Výmena rozvodov...... aké sú zhruba ceny servisu napr. v origo servisoch? Vďaka
sporting speedgear r.v. 2000
feroj
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 18 pro 2008, 09:51

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od feroj »

Mam Punto automat 1.2 16V rok 2001. Kupene 10.2008 z Talanska najazdene 118.000 km. Pri 120.000 rozvody, sviecky, zapal.kable, mot. olej, prevodovy olej ( kazdych 40.000 km vymena), filter do prevodovky z polska zo znackoveho servisu FIAT za polovicnu cenu ako u nas vo FIATE.
Teraz najazdene 142.000 km. Bez problemov ak nepocitam tlmic vyfuku. Je to prerobene na LPG oficialne. Takze nepozeram na spotrebu a jazdim. :D
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Detaily o automatu

Příspěvek od slabostka »

Kúpil som Punto automat- dverový, sporting- prevodovkou a motorom som milo prekvapený. Auto veľmi dobre sedí na ceste, dobré brzdy, dobré odhlučnenie. Trošku ma zarazilo že sporting nemá prahovú lištu, veniec volantu plastový, pneumatiky sú 14- asi nie je sporting ako sporting....drobné chyby- veľmi potichu " tiká " blinker, pri cúvani tiež " pípanie " veľmi tiché ale to na druhej strane až tak neotravuje, sedačka spolujazdca sa zasekáva....
sporting speedgear r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“