Výběr reproduktorů pro mkI

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od OndraK »

Zdravím,
v poslední době mně začla štvát audiovýbava u punta, tak se rozhlížím po něčem jiném, konkrétně jiných reproduktorech. Rádio tak strašné není a ani se mi ho nechce měnit, spíš ty reproduktory. Nechci nějaké über drahé, rád bych nějakou nižší střední třídu, jednak dopředu do palubky(má to vlastně cenu je měnit? koukal jsem že jsou dost malé) a dozadu cokoliv, mám tu jedno přebytečné plato, do kterého mi není líto říznout. Pakliže by nemělo cenu dávat dopředu jiné, dá se koupit kapsa do dveří i s dírama na repro? Nejlépe z nějakého šrotu. Řezat do tapeců se mi moc nechce.
Upozorňuju že fakt nechci jeden reprák za 2000, prostě něco co neurazí,ale nečekám že to bude hrát jak z partesu.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Reklama
 

corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od corleone »

Repro do palubky lze sehnat poměrně blbě, i když odpovídá rozteč šroubů, nemusí se tam vejít magnet. Před zakoupením doporučuju vyzkoušet. Vzadu mám v předem připravené montáži nějaké Pioneer, dál mě to nezajímalo.
Punto 55S Mk I
Uživatelský avatar
markus48
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 dub 2010, 11:57
Bydliště: Košice - Praha

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od markus48 »

do palubovky som dal tieto
http://www.alza.cz/alpine-sxe-0825s-d110033.htm" onclick="window.open(this.href);return false; (zmestili sa presne)
a na to ake malicke su tak hraju fajn, nieje to ziadny zazrak a ked ides po D1(praha - brno) tak je to bieda ale po meste to staci

zadne repro zatial tiez nemam a riesim ich :)
Punto MK1 55S 1,1 40kW 3dv. r.v. 1996
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

OndraK píše:Zdravím,
v poslední době mně začla štvát audiovýbava u punta, tak se rozhlížím po něčem jiném, konkrétně jiných reproduktorech. Rádio tak strašné není a ani se mi ho nechce měnit, spíš ty reproduktory. Nechci nějaké über drahé, rád bych nějakou nižší střední třídu, jednak dopředu do palubky(má to vlastně cenu je měnit? koukal jsem že jsou dost malé) a dozadu cokoliv, mám tu jedno přebytečné plato, do kterého mi není líto říznout. Pakliže by nemělo cenu dávat dopředu jiné, dá se koupit kapsa do dveří i s dírama na repro? Nejlépe z nějakého šrotu. Řezat do tapeců se mi moc nechce.
Upozorňuju že fakt nechci jeden reprák za 2000, prostě něco co neurazí,ale nečekám že to bude hrát jak z partesu.
Mám v platě JBL GTO927 Stály 1600kč (cena je za pár) zkus http://www.ahifi.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od phaeton_esc »

jojo, tyhle JBL mi přijdou jako osvědčená kvalita za slušný prachy. Mám je v platě a hraje to báječně
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od OndraK »

Ahoj, tak ty JBL jsem tam už nenašel, ale našel jsem tam tohle:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... c-6-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co na ně řeknete? Ty vejškáče bych dal na palubku, zhruba do míst kde jsou ty originály a ty středobasy dozadu na plato. Ale upřímě si nedovedu představit jak to bude vyvážený,co myslíte? Kdyby to bylo špatně, dalo by se to vyřešit tím,že bych dopředu koupil nějaké středy? Třeba toto
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... -c-87.html" onclick="window.open(this.href);return false;
? Díky za názory. A bude se to vůbec dát živit jenom z rádia který má papírově 4x40W? Chápu,že reálnej výkon je někde pod polovinou.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

OndraK píše:Ahoj, tak ty JBL jsem tam už nenašel, ale našel jsem tam tohle:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... c-6-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co na ně řeknete? Ty vejškáče bych dal na palubku, zhruba do míst kde jsou ty originály a ty středobasy dozadu na plato. Ale upřímě si nedovedu představit jak to bude vyvážený,co myslíte? Kdyby to bylo špatně, dalo by se to vyřešit tím,že bych dopředu koupil nějaké středy? Třeba toto
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... -c-87.html" onclick="window.open(this.href);return false;
? Díky za názory. A bude se to vůbec dát živit jenom z rádia který má papírově 4x40W? Chápu,že reálnej výkon je někde pod polovinou.
Osobně se mi to moc nelíbí Co máš za rádio? O tomhle jsem taky přemejšlel ale je to hodně věcí za málo peněz takže dost pochybuju že to bude hrát Můj původní záměr byl když sem před vánoci začal řešit hudbu že tam dám to co tam chceš dát ty a měl jsem rádio Sony ještě s kazetou ale s RDS 4 krát 20W vpředu sem měl v palubce dvoupásma Regent a vzadu ve sloupkách 87mm Sencor dvoupásma+ v platě 130mm Sencor taky dvoupásma ale celkově to hrálo k svini Ze sloupků ze zadu sem Sencory vyhodil a z plata taky a dumal sem napřed jsem zkusil do plata Sony X plod ale bylo to o ničem a tak sem zkusil Subwoofer akt. Blaupunkt Hrálo to skvěle ale mám radši velkej kufr než bednu v něm a tak sem si nechal poradit od odborníka Rada zněla Ovály 6 krát 9 JBL do plata a zkusil sem a zvuk byl jen o málo horší a to sem tam pořád měl rádio SONY a kufr mi zůstal volnej akorát je potřeba vyztužit plato ale na to ještě nemám čas Ale hlavně 300watový JBL hrály slušně i na rádiu s 4krát20W a je to tím že skoro všechny repra JBL řady GTO mají 2ohmy ale rádia mají vesměs 4ohmy takže i při menším výkonu rádia budou JBL hrát dobře a taky JBL mají výhybku v sobě takže bych se toho nebál a ještě jedna věc je na nich dobrá že se daj vypínat výšky takže může hrát jen bas No a pak sem vyměnil rádio a dal jsem na odborníka i když sem chtěl SONY tak mi byl doporučen KENWOOD Do palubovky sem koupil polský DX dvoupásma pasovaly přesně a nehrajou špatně Celá sranda mně vyšla včetně kabelů repra rádia i práce na 3800kč Hraje to velice pěkně Spousta lidí si myslí že mám subwoofer a i když jedu po D1 tak její kvalitu už moc nevnímám :lol: :lol: :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

OndraK píše:Ahoj, tak ty JBL jsem tam už nenašel, ale našel jsem tam tohle:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... c-6-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co na ně řeknete? Ty vejškáče bych dal na palubku, zhruba do míst kde jsou ty originály a ty středobasy dozadu na plato. Ale upřímě si nedovedu představit jak to bude vyvážený,co myslíte? Kdyby to bylo špatně, dalo by se to vyřešit tím,že bych dopředu koupil nějaké středy? Třeba toto
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... -c-87.html" onclick="window.open(this.href);return false;
? Díky za názory. A bude se to vůbec dát živit jenom z rádia který má papírově 4x40W? Chápu,že reálnej výkon je někde pod polovinou.
Dej na mně tohle co tam chceš dát to nekupuj ne že by to nehrálo ale JBL jsou jen o maličko dražší ale o hromadu lepší Tak jako tak chceš repra do plata tak tam dej rovnou ovály 6 na 9 nejlépe dvoupásma Do pátku sem dám web kde za málo peněz koupíš přesně to co má bejt a pasuje do palubky at tam nemusíš něco bastlit Ještě prý dobře hrajou ovály HERTZ
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

OndraK píše:Ahoj, tak ty JBL jsem tam už nenašel, ale našel jsem tam tohle:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... c-6-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co na ně řeknete? Ty vejškáče bych dal na palubku, zhruba do míst kde jsou ty originály a ty středobasy dozadu na plato. Ale upřímě si nedovedu představit jak to bude vyvážený,co myslíte? Kdyby to bylo špatně, dalo by se to vyřešit tím,že bych dopředu koupil nějaké středy? Třeba toto
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... -c-87.html" onclick="window.open(this.href);return false;
? Díky za názory. A bude se to vůbec dát živit jenom z rádia který má papírově 4x40W? Chápu,že reálnej výkon je někde pod polovinou.
Tak mi to nedalo a našel semto znova http://www.tipa.eu/cz/produkt/05450018- ... to-zgc-87/" onclick="window.open(this.href);return false; repro do palubovky Punto mk1 Mám je a hrajou vcelku OK To neva že v ahifi.cz JBL nemaj Kup je jinde
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

OndraK píše:Ahoj, tak ty JBL jsem tam už nenašel, ale našel jsem tam tohle:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... c-6-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co na ně řeknete? Ty vejškáče bych dal na palubku, zhruba do míst kde jsou ty originály a ty středobasy dozadu na plato. Ale upřímě si nedovedu představit jak to bude vyvážený,co myslíte? Kdyby to bylo špatně, dalo by se to vyřešit tím,že bych dopředu koupil nějaké středy? Třeba toto
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... -c-87.html" onclick="window.open(this.href);return false;
? Díky za názory. A bude se to vůbec dát živit jenom z rádia který má papírově 4x40W? Chápu,že reálnej výkon je někde pod polovinou.
Ty JBL GTO927 se už asi nedělaj ale našel jsem jejich nástupce tady Jsou téměř totožný směrovatelná vypínatelná výška s výhybkou
http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... to928.html" onclick="window.open(this.href);return false; PS: V nedělu pojedu přes Prahu od Ústí nad Labem můžem se někde potkat Můžeš poslechnout jak mi to hraje napiš kontakt na peta.smolik@gmail.com
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od OndraK »

Tyjo, díky za vyčerpávající informace a za super nabídku k poslechu, bohužel ji musím odmítnout, v neděli jsem celý den v práci, od 10 do 10. Rádio mám JVC KD-S7R, žádnej zázrak,ale do lepšího nepůjdu, hlavně kvůli financím. Ty malý do palubky asi určitě pořídím, nic se nezkazí, když ty příšerný série vyhodím. Ty ovály vypadaj skvěle, ale budu se muset poradit se svým účtem v bance. Ale viděl bych to tak, že příští výplata se na něm moc neohřeje.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od phaeton_esc »

Ono je víceméně jedno co do tý palubky dáš za bedýnky, protože jakmile dáš ovály do plata, tak stejně budou skoro celý auto ozvučovat jenom ty ovály. Já se výsledku dostal na nastavení faderu +3, aby předek trochu hrál a zadek nebyl přebuzenej..
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od HIISS »

OndraK
mam tie JBL GTO 928,som s nima spokojny..mozem sam len doporucit ;-).vpredu o nieco slabsie a to koaxialy 16.5cm JBL GTO 6528s ale celkom staci. v kufri setom opat od JBL to subac 300w-RMS/1250max ci kolko to ma a k tomu zosik od JBL 225w,ja som hodne spokojny,rozmyslal som este o zosiku na repro,ale chcelo by to na zosik vymenit predne repro,ale hraje to perfektne...radio mam Alpine CDE 102RI,auto vytlmene od kufra-podlahy,od zadnych bokov az po predne dvere..takze urcite to len je velke + k basom este,pokial mas subac tak mozes mat basy na reproch uplne takmer stiahnute,ja som nedavno mal len zadne repro -ovaly na plate zapojene,lebo predne tapeci som calunil,stahol som repro na +1basy,a basovalo to velmi pekne..takze tlmenie robi velmi vela tiez
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

HIISS píše:OndraK
mam tie JBL GTO 928,som s nima spokojny..mozem sam len doporucit ;-).vpredu o nieco slabsie a to koaxialy 16.5cm JBL GTO 6528s ale celkom staci. v kufri setom opat od JBL to subac 300w-RMS/1250max ci kolko to ma a k tomu zosik od JBL 225w,ja som hodne spokojny,rozmyslal som este o zosiku na repro,ale chcelo by to na zosik vymenit predne repro,ale hraje to perfektne...radio mam Alpine CDE 102RI,auto vytlmene od kufra-podlahy,od zadnych bokov az po predne dvere..takze urcite to len je velke + k basom este,pokial mas subac tak mozes mat basy na reproch uplne takmer stiahnute,ja som nedavno mal len zadne repro -ovaly na plate zapojene,lebo predne tapeci som calunil,stahol som repro na +1basy,a basovalo to velmi pekne..takze tlmenie robi velmi vela tiez
A v tom je rozdíl mezi nama Já mám auto na to abych se dostal z bodu A do bodu B Ty ho máš asi super vytlumený ale zřejmě k uplně něčemu jinýmu než k čemu to auto mělo původně bejt
Nic proti tuningu ale netoužím po tom rvát peníze do auta horem spodem Jsou důležitější věci než super hudba v autě
Repro JBL sem si nekoupil k tomu abych oslňoval lidi na potkání ale jen proto že dobře hrajou :wink:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od HIISS »

peta.smolik
??? tak po 1.Ondra.K zalozil temu pre poradenstvo repra,preto ma kazdy dovod tak jak ja vyjadrit nazor na to repro pokial ho vlastnim alebo som ho pocul hrat,tak isto mozem vyjadrit skusenost aj s inym reprom,alebo subacom a celkovo od toho vyrobcu az po tlmenie,ked som s hudbou v aute zacinal bol som do toho hlupy,nemal ziadnu skusenost co urobi tlmenie,ake repro atd,preto je stokrat lepsie pocut skusenosti ako kupovat a potom uz je neskoro,a nato ako ja alebo iny ludia ktory tym uz presli a nieco vlastnia su tu aby poradily a dotycnemu sa lepsie pri kupe vybera,ako mne nevadi ze nato reagujes ale znie mi to smiesne len preto ze na nieco mi odpovedas pricom s tebou otom nerozpravam a zvlast ani ta v tom nepresviedcam co je v aute lepsie mat? :lol: ,Nevravim ze nemam kde davat peniaze,ale kazdy ma ine hobby,inak mu zalezi na hudbe a ma pre rozne ucely auto,a ze mam subac v aute nic sa nedeje,je sice polka kufra zahltena ale vojst tam stale nieco vojde,ale nechajme to tak,nabuduce trocha lepsie precitat co pisem a dopadne to lepsie :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“