Radio Punto MK 1

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Radio Punto MK 1

Příspěvek od Sedli »

Ahoj,
potřebuji radu. Chci si koupit nové rádio (teď mám Pioneer KEH P11 + CD changer Pioneer tak kdyby někdo chtěl). Ale nevím jaké. Chci aby to mělo USB, byl bych rád za CD mechaniku. Ale především chci, aby to mělo dobrý příjem rádia. Na netu je spousta rádií, ale vybrat to správné. Nemáte nějakou radu? Max cena je tak 1.300,--. Nechci do toho zase tolik investovat. Na stávajícím mě vadí absence RDS, to je důvod, proč chci jiné rádio.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od peta.smolik »

http://www.ahifi.cz/bezmechanikove-auto ... 400ub.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ahifi.cz/bezmechanikove-auto ... x-a30.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ahifi.cz/autoradio-kenwood-kdc-3051g.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ahifi.cz/bezmechanikove-auto ... 150ui.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ahifi.cz/autoradio-pioneer-deh-1420ub.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Po vlastních zkušenostech bych už dnes na CD netrval ale záleží na tobě, měl jsem výhrady ke kvalitnímu příjmu co se týče značky Kenwood(moje KDC-W313GY) ale po namontování kvalitní antény nemám výhrady
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od Sedli »

No, tak vidím, že jsem se nazaměřoval špatným směrem. ;-) Moji adepti jsou přesně tato rádia. Prostě Sony a Pioneer. Nejvíc se mě ale líbí to poslední. Má zelené podsvícení, tak by to celkem ladilo. A vlastně má vše, co potřebuji. A nějaké zkušenosti? Jinak repro ani nevím, jaké tam je. V palubovce budou nejspíš ještě originální a v zadu jsou taky nějaký. Není nic extra, ale poslouchat se to dá. Třeba se to trochu vylepší po té změně rádia. V druhém autě mám originál sestavu od Bose, takže to z toho asi nikdy nevymáčku, ale chci mít kvalitní příjem rádia s AF a RDS a USB. S tou mechanikou si nejsem jistej, to si ještě budu muset nechat projít hlavou. Takže co se týká Pioneera, myslíte, že příjem bude o.k.?
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od peta.smolik »

Přímou zkušenost s Pinďourem :lol: nemám, měl jsem Becker, Haitai, Philips, Sony a teď Kenwood a v druhým autě mám Blaupunkt, Sony hrálo hodně dobře, ale Sony se prý zhoršily, soused Pioneera má a chválí ho. Kdybych dnes kupoval rádio bral bych asi toho Pioneera bez mechaniky k tomu přikoupil mikroflasch 16GB a na tu bych si spolehlivě natáhl úplně všechnu hudbu co sem kdy kde slyšel. To rádio bez mechaniky je zezadu o dost kratší takže by se spolehlivě schovala kabeláž. Kdybych chtěl lepší rádio za více peněz bral bych Clarion a kdyby to šlo bez CD mechaniky která mi dnes příjde zbytečná
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od Sedli »

No, ještě mě napadla jedna věc. Že bych si changer nechal, koupil rádio bez CD mechaniky, jak říkáš, a zapojil do něj CD changer. Ale buhužel všechna rádia changer taky nepodporují. Takže fakt nevím. Asi zajedu za Syslem. (Peta.Smolik snad určitě zná, když je z Mezu :wink: ) Ale asi dám přednost Pioneeru.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od Otomar »

Mám Pioneer, předtím sem měl Blaupunkt a příjem rádia je lepší. Nové sem kupoval proto, že sem potřeboval USB vstup (na microSD kartu 16gb toho nahraju hromadu a nemusí řešit nějaký problémový CD). CD vstup sem ani nezkoušel...
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od peta.smolik »

Sedli píše:No, ještě mě napadla jedna věc. Že bych si changer nechal, koupil rádio bez CD mechaniky, jak říkáš, a zapojil do něj CD changer. Ale buhužel všechna rádia changer taky nepodporují. Takže fakt nevím. Asi zajedu za Syslem. (Peta.Smolik snad určitě zná, když je z Mezu :wink: ) Ale asi dám přednost Pioneeru.
Sysla neznám... Kdo by to měl být? Jestli máš dilema prodám ti svoje rádio Kenwood necelé 3 roky staré tak za 800 a koupil bych si hned to co jsem ti doporučoval buď Sony nebo Pioneer Až sem pojedeš stav se...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od Sedli »

Neznáš Sysla?? Auto El Sysel v Třebíči... Je vyhlášený. Když mám nějaký problém s elektronikou, rádiem a pod., tak jedině on. Sám se nepouštím do žádných větších akcí :D Toto je horší, než když se řekne, že "nemáme". Sakra, dřív 2 druhy rádií, jeden reprák a bylo vystaráno. :lol:
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od peta.smolik »

Tak tam jsem jednou byl, ale chtěl mi mermomocí prodat repra který nehrály ale on tvrdil že je to absolutní špička, tuším že to byly Sony a prostě co sem po něm chtěl to mi nechtěl udělat a ty ceny za který on tehdy dělal byly neskutečný... Naučil jsem se jezdit do Ahifi do Brna, je to sice dál ale to jsou profíci proti šmudlovi Syslovi a jeho nehoráznejm cenám...V Ahifi mají největší poslechovou stěnu na Moravě takže co si chceš koupit není problém fyzicky poslechnout a srovnat jak rádia tak repra tak subwoofery a řekl bych že jsou co se týče zboží jsou značně levnější, montáže jim zajišťuje chlápek v Lipůvce a taky profík... Nevím jak dnes ale před čtyřma rokama byl Sysel drahej v poměru za nic moc zboží strašný ceny a hodně drahá práce a když jsem si u něj repra nevybral a chtěl si je koupit jinde s tím že mu zadám pouze instalaci tak mi to vůbec nechtěl dělat a když tak o půlku dráž
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od Sedli »

Tak já si na něj nemůžu stěžovat. Před necelými 3 roky jsem tam byl na vypiskování VIN na skla na nový auto, pak brácha potřebova jiné repro a poradil pefektně (ale né Sysel - nějaký zaměstnanec) a výsledek špička. Nedávno jsem tam byl na přepojení stávajícího rádia, aby se vypnulo po vypnutí klíčku a zapojení popelníku. Chtěl za to pakatel a v pohodičce. Řekl bych, že je to o lidech. Samotný pan Syslel je dost odměřený. Co se týká navigace, tak jsem taky nebyl spokojenej. Ale s audio jsem spokojenej.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od peta.smolik »

Tak jak jsem psal v SZ byl jsem tam tedy 2x a pokaždé byla řeč se Syslem starším? A výsledek je: jsem spokojenej s http://www.ahifi.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a už bych jinam nejel
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Radio Punto MK 1

Příspěvek od Sedli »

Takže vyřešeno, dnes jsem byl v Ahifi v Brně a odjel jsem s Pioneer DEH-1420UB. Je to super, takže jsem maximálně spokojenej...
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“