Punto 2 ABS

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

ojto
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2013, 16:15

Punto 2 ABS

Příspěvek od ojto »

Nazdar som tu novy tak ma hned neukamenujte ked sa budem pytat na blbost :D Kupili smie fiat punto 2 1.2 8V rv 2000. Chcem sa spytat ci vsetky tieto novsie punta mali ABSko alebo len niektore? Je to vybava ELX a nejde mi do hlavy ze by to auto s elektrickymi oknami a klimatizaciou nemalo ABS. Na palubovke je aj ikonka ABS ale ked helfnem na brzdy nic sa nedeje, idem smykom rovno. Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od OndraK »

Ano, je to možné. A přítomnost ABS se netestuje dupnutím na brzdu, ale letmým pohledem pod kapotu.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od proch »

Jako "zkušenej fiaťák" si kolegovi mohl popsat, co jako má pod tou kapotou hledat...

Obrázek

Řídící jednotka ABS, pohled z vrchu, na hliníkovém obdelníku jsou vidět 4 uštípnuté trubičky které vedou k brzdám.
Pod kapotou na straně řidiče směrem k palubní desce.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od OndraK »

Máš pravdu, měl jsem taky napsat co a kde. Pro jistotu dávám i fotku
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (97.73 KiB) Zobrazeno 5831 x
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
ojto
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2013, 16:15

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od ojto »

Dik ta fotka mi pomohla. No podla vsetkeho tam to ABS nie je. Nemam tam tu riadiacu jednotku. No pozeral som technicak a tam zapisany je tak neviem.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od straki »

ojto píše:Dik ta fotka mi pomohla. No podla vsetkeho tam to ABS nie je. Nemam tam tu riadiacu jednotku. No pozeral som technicak a tam zapisany je tak neviem.
Co máš z toho já mám v papírech napsaný že auto má ABS a airbag a ani jedno to nemá neboť to (asi AA-čka) vykuchaly :)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od cinzano »

Přítomnost/nepřítomnost ABS lze obvykle zjistit též letmým pohledem na přístrojovou desku a příslušnou kontrolku :wink:
188
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 20:58

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od 188 »

Ahoj, měl jsem problém na STK s nebrzdícím jedním kolem na ruční brzdu (při provozní brzdila obě kole dobře). Po demontáži, promazání lanovodu a vyčištění a nastavení samostavu jsou na válcích brzdy OK, ale vyskytl se jiný problém. Při běžném brzdění se teď projevuje "klepáním do pedálu" a rozsvěcí se kontrolka ABS. Napadlo mě, že by mohli být pakny na tom jedno kole v klidové poloze moc rozevřené, že by to při brzdění mělo snahu hned blokovat, ale nevím proč by se kvůli tomu rozsvěcela kontrolka.
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od proch »

No jestli si opravoval ručku a lanovody, tak se podívej, jestli ti náhodou nedrhne ten lanovod (pružinka na konci lanovodu) od ručky na kroužek, který dává impulzy do snímače ABS. Mě se tohle stalo, že se ta pružinka toho kroužku, který je na náboji kola dotýkala a ABS se mě např. při dojezdech do křižovatky, když už skoro stojíš, samo spouštělo. Sice žádná kontrolka nesvítila, ale bylo to slyšet, že se aktivuje. Očisti opatrně ten kroužek, je gumový, a zřejmě jsou v něm nějaké uhlíkové segmenty a podívej se jestli je snímač dobře připevněný na štítu, jestli se ti tam "neplácá" v bubnu. Mohlo by to být tím...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od oldoss »

Tak ako pise proch, skontroluj si tie kruzky. Mal som tento isty problem svojom aute. Len problem som mal taky, ze som ich mal uplne zoslahane a musel som za to vymenit oba zadne naboje kolies. Samostatne kruzok nevymenis, je tepelne zalisovany na naboji a z gumy urcite neni.
A cimskorej to skontrolujes tym lepsie, lebo je s tym dost nebezpecne jazdit, ked ti aktivuje to ABSko aj ked nemusi tak ten brzdovy tlak sa hodne obmedzuje a auto doslova nebrzdi. Raz mi to takto zblbo pri dojazde na krizovatku a skoro som zrusil jedno aute pred sebou co som len tak tak dobrzdil. A kontrolku ti rozsvecuje pre to, ze dostava zly signal od cidiel na kolesach tak RJ preventivne odpoji ABS.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od proch »

Já jsem ten kroužek měl z nějakého měkčího materiálu, tak jsem předpokládal, že to bude nějaká uhlíková guma, kdybych do toho rýpnul šroubovákem, tak by to snad šlo vyndat. Někde už se tady o tom psalo, vyměnit to prý jde, ale ten kroužek samotný je nemožné sehnat, tak se kupují kvůli tomu celé náboje... :-/
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
188
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 srp 2010, 20:58

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od 188 »

Tak ten kroužek je obroušený, takže to bude tím, nezbývá tedy nic jiného než vyměnit celý náboj, když samotný kroužek nelze sehnat.
Zajímalo by mě co v tom kroužku je, teoreticky by v něm měly být pravidelně rozmístěné, nějaké kovové plošky.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od oldoss »

Takto nejako ten krúžok vyzerá. Malo by ťo byť z dajakej feromagnetickej oceli ale to ti nikto nepovie z čoho to je vyrobené lebo si to chránia ako výrobné tajomstvo....
Přílohy
kkkk.jpg
kkkk.jpg (5.34 KiB) Zobrazeno 5436 x
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od racer »

tohle je fotka z mk1, mk2 nemá ozubenej kroužek. novej kroužek neseženeš, jedině koupit na vrákáči náboj s dobrym kroužkem nejlépe s ko ložiskem za almužnu a prohodit to. vylisovat to jde. nejdřív si to natrénuj na tom poškozenym. taky musíš vyřešit co ti ten kroužek ošoupalo, jinak za 2 dny budeš tam kde seš ted. na 100% to dělá ta pružina k ručce uvidíš to když sundáš buben a zatáhneš ručku. je to tam dost natěsno, stačí když je trošku zdeformovaná pružina k tomu sjetý pakny tak je to hned.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 2 ABS

Příspěvek od proch »

Vypadá to takhle...Náboj i s magnetickým kroužkem...
Obrázek
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“