HELP - MK2B vzrání zadní napravy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HELP - MK2B vzrání zadní napravy

Příspěvek od be.smile »

zdravím..mam takovej mensi problemek.jak je ted trochu chladnej tak pri prejizdeni nerovnosti(obzvlast pricnych prahu) se ze zadu ozve takovy zavrzani.dela to i v zatackach atd...vsehcno z kufru sem vyhazel.mel sem podezreni na rezervu ale ta to taky neni.Nemate nekdo zkusenosti co by to mohlo byt? tlumice atd snad ne.auto je stary 10 mesicu a ma cca 15 tis km.
:?: :?: :?:

Diky
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
Reklama
 

onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... vem si silikonovy olej nebo konkor a prostrikni ulozeni pruzin ...
Naposledy upravil(a) onc dne 01 pro 2006, 15:02, celkem upraveno 1 x.
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Dělá to uložení zadní nápravy.Stříkám to silikoňákem kažou chvilku.Pomůže to jen dočasně.Asi jedině vyměnit uložení:-(
PUNTO II 1.2 16V ELX
LUBI
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 04 zář 2006, 12:35
Bydliště: SR.

Příspěvek od LUBI »

Mne to robilo tiez,prestriekaj zadne silentbloky a malo by to prestat. Mne to pomohlo.Na prvykrat to nemusi pomoct.
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od be.smile »

uz sem koupil silikonovej sprej tak se uvidi co to bude...je fakt ze to zaclo az kdyz byl ten prvni snih..takze asi nejakej bordel..vycistim to..a uvidim.zitra na to vlitnu.jinak to necham na garancku nekdy v unoru....zatim diky za rady.
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od be.smile »

tak to po vystrikani silikonem dela jeste vetsi bordel...nejake dalsi rady co s tim? :?: :?: napadlo me tu manzetu poradne vystrikat wapkou ,a pak zas silikon ale netusim jestli to pomuze.
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
roman1
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2006, 20:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od roman1 »

Zdravím, taky mám stejný problém. Nejhorší je , že i v origo servisu si s tím něvědí rady. Po experimentech-prostříkávaání olejem apod. jsem dospěl k názoru, že to dělají horní gumové vložky pružin-mezi pružinou a karoserií. Zítra budu montovat nové, tak dám vědet, jestli to pomohlo. Spíš si ale myslím, že by pomohlo ty gumy úplně vyhodit a dát tam jak u favorita jenom plechové, příp. plastové podložky. O výsledku budu informovat, čau Roman. Fiat Punto MkII 1,2 8V 2002
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

roman1 píše:Zdravím, taky mám stejný problém. Nejhorší je , že i v origo servisu si s tím něvědí rady. Po experimentech-prostříkávaání olejem apod. jsem dospěl k názoru, že to dělají horní gumové vložky pružin-mezi pružinou a karoserií. Zítra budu montovat nové, tak dám vědet, jestli to pomohlo. Spíš si ale myslím, že by pomohlo ty gumy úplně vyhodit a dát tam jak u favorita jenom plechové, příp. plastové podložky. O výsledku budu informovat, čau Roman. Fiat Punto MkII 1,2 8V 2002

Nedals vědět,jestli to pomohlo :cry:
PUNTO II 1.2 16V ELX
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od be.smile »

uz s tim vrzanim taky nevim rady...100% to dela ulozeni pruziny na kastlu ale uz netusim jak to mam lip vysplichat...odvezu to do servisu a uvidi se.koncem ledna jdu na garancku tak treba v brne budou vedet co s tim.pak dam vedet jestli se zadarilo.
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
lebeďak
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2007, 20:40
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lebeďak »

Zdravim Punťáky.Já mám sice MK1/1999 ale vrzalo to přesně stejně.Ve fiatu řikali všechno možný ale po výzkumu sem přišel na spodní uložení tlumičů.Je tam guma v té plastové pouzdro a kovová vložka.Vyšrouboval jsem šroub vyklepl pouzro,vyčistil, namazal a je po vrzání.
roman1
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2006, 20:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od roman1 »

Tak nové gumy na vrchní části pružin vůbec nepomohly, což se dalo tušit, protože v origo servisu řekli, že jim to vrzání reklamují lidi s půl roku starým autem, kde to nemůže být špatný. Jedině co dočasně pomůže je prostříkání silikonovým olejem. Stříkám to na ty gumy i na uložení nápravy. Ale aby toto dělalo relativně nové auto? Jinak jsem měl úplně vyjmutou nápravu, kde mě jedem mechanik promazal přímo gumovoplastové silentbloky uložení nápravy a opět to bylo na chvíli. Tak už nevím co s tím, protože neustále ležet pod autem a stříkat tam olej se mi nechce. Ještě jsem porovnal uložení pružin MK1 a Mk2 a je to úplně stejný.Když na něco přijdu, samozřejmě dám vědět.
roman1
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2006, 20:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od roman1 »

jinak jsem nafotil pohled na MK2 a Mk1, tak kdyby někoho při pohledu na to něco napadlo.
Obrázek Obrázek
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od be.smile »

tak sem se vratil z autorizovanyho servisu a uz to nedela...bylo to ulozeni lanka rucni brzdy...jak se hybala naprava tak to dre o kov...takze hodne uspechu...a dejte evdet jestli to pomohlo.
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
roman1
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2006, 20:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od roman1 »

Možná na tom něco bude, protože když jsem vytáhl za jízdy ruční brzdu, tak se ten zvuk zhoršil. Zaměřím se na to a uvidím.
roman1
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2006, 20:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od roman1 »

Ahoj všichni, tak už jsem to taky vyřešil. Jednalo se o pohyb lanka ruční brzdy respektivě jeho gumového nátrubku v držáku. Dělalo to při pohybu nápravy, protože to mají udělaný tak, že ten gumový nátrubek má asi 5mm na každou stranu vůli. Navíc to tam bylo úplně volné. Jelikož se to nachází hned vedle uložení nápravy, tak jak jsem stříkal olej do nápravy, tak se dostal i na ten nátrubek a částěčně se to zklidnilo a zmátlo mě to. Takže oprava spočívala pouze v tom, že jsme to pořádně sevřel v kleštích a ještě jsem to pojistil elektrikářskou stahovací páskou-uprostřed je tam na to pěkně místo. Ještě jsem využil obrázek s fóra, kde je to pěkně nafocené a označil jsem to šipkou. Takže mise u konce, čau Roman. Obrázek :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“