TYP - Nerovnoměrné sjíždění vzorku pneumatik

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

TYP - Nerovnoměrné sjíždění vzorku pneumatik

Příspěvek od Mako »

Potřeboval bych poradit co mám dělat s tím že se mi obe predni kola ale hlavne leve nadmerne sjizdi na vnitřni strane. Na Nevim co s tim. Na Jare jsem byl na sbihavost a byla dobra, koupil jsem nove pneu Barum Brilant 175/60 a po cca 10tis km jsou na vnitrni hrane uplne sliky. Ale asi jen 4cm.
Nemohlo by to byt pruzinama? Mam 1,7TD rok 93.
Jo a radim vám, NIKDY nukupujte BARUMACKE pneu, po tech 10tis, jim zbyva uz jen tak 2tis. a jsou v... a to levne nejsou.
Reklama
 

Oli
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 09 říj 2005, 20:10

Příspěvek od Oli »

tenhle problém mám taky ale u mě to bude asi těma pružinama (mám tam nejnižší eibachy) protože sbýhavost mám taky OK. Ale na zadních mám jednu pneuzevnitř sjetou a druhou ne mohlo by to být zadním ložiskem v rameni?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

A jaky mas odklony, resp. priklony? Nemas vohlej tlumic? A urcite je sbihavost OK??????? Pruzinama to byt nemuze. Bud je tam velka rozbihavost, nebo je vohlej tlumic a mas velkej priklon. Jo a souhlas, ze Barumy nebrat. Na jednom aute sice vydrzely dost km, ale byly hlucny jako krava a hovno to na nich drzelo na silnici...
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Tlumiče mám nové a sbíhavost jsem dělal dvakrát, protože jsem si myslel ze to bude tim. A na zadních to mam taky trochu zevnitr sjety ale jen na prave strane.
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Jo a foukam 2,4 a zadek 2,3 Mám barum briliant 175/60 R14
Tak me napadlo jestli to neni tlumicem. Kdyz jsem je tam daval tak to vrchni ulozeni na TD se da dat dvema zpusoby. Ma to totiz elipsovy tvar, jak to mate vy ostatni???
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Uz to tady zaznelo asi 30x.... Zkontroluj odklony....
Oli
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 09 říj 2005, 20:10

Příspěvek od Oli »

tak odklony nevim měnil jsem horní uložení tlumičů a ty nebyli excentrický takže fakt nevim, ramena mám nový, a gumy foukám na 2,4 rozměr pneu Falken 195/45/15 a taky se mi sjíždí zadní pravá pneu, v servisu mi řekli že ta zadní bude asi ložiskem zadního uložení ramene.
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Tak jsem se dival do tech papiru ze sbihavosti a odklon je tam cervene.
predek: vlevo -1°54, vpravo -1°18 Takze to asi bude spatne, ten zadek uz jsem zjistil, mam tam spatny tlumic, takze pujdou nove, ale na zadku me to neva, tam to bylo jen malinko. ALE TEN PREDEK!!! Asi to budou ty pruziny :( To zas bude penez. :( :( :( :(
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“