Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Moderátor: peta.smolik

jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

Dobrý den.
Něco jsem ohledně topení,co netopí a ohřevu vodního chlazení u zmíněnýho auta tady už přečetl,ale s žádným výsledkem.
At jedu autem chvíli nebo delší trasu,v létě nebo zimě,prostě přenos tepla z motoru do vody se někde zadrhává.
Ručičku teploměru jsem schopný dostat kolmo vzhůru na budíku,cca půlka stupnice.NIKDY se s teplotou nemůžu dostat blíž k červenýmu pásmu a to bez ohledu,zda je venku horko či zima,jedu delší,kolem 60km trasu,nebo jen krátkou nějakých 10 km.Bez ohledu na to,jestli je venku +30C nebo -5C.
Na podzim vloni jsem měnil termostat,v domění,že se vodní okruh víc zahřeje a bude to líp topit a podobně.Zkušebně nainstalovaný i přídavný termostat do silný hadice,podle návodu tady a žádný výsledek.
Kde hledat problém?
Voda nikde neubývá,ani nevzlíná,vodní pumpa relativně v pohodě,měněná cca 2 roky zpátky.Za nějakých 7 let,co Stilo mam,se ručička teploměru,při různě dlouhých a někdy obtížnějších cestách,nikdy nepohnula z kolmého umístění na teploměru a ani jsem neslyšel,že by sepnul větrák chlazení chladiče.
Zkoušel jsem najít a sehnat schéma zapojení chladícího okruhu,docela adrenalin :-)
Poradí někdo?
Reklama
 

mr.bello
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2018, 23:00

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od mr.bello »

Podla mna ako samouka a laika si termostat menil zbytocne ked ti teplota na ručičke drží v strede stupnice ale nevadi..
Môj názor je buď radiátor kúrenia alebo "lopatky" co smeruju vzduch v kúrení +/- teplota (myslim ze sa chapeme) teraz z hlavy neviem ako to je v stile ale skusil by som v motorovom priestore najst vstupnu a vystupnu hadicku radiatoru ci su teple obe to by mohlo vylúčiť upchaty radiator...
Ale skor to vidim na samotne ovládanie teploty
Ked som menil motorcek na Tom kúrení ja tak tak som strasne nadaval :D hlava pod volant aby si videl mechanizmus ovládania kurenia točiť s teplotou +/- ci sa to hybe vsetko ako ma neviem uz ktore z tych motorov tam to je ja som mal zly ofuk okna.. motor tocil ale neprenasal otacky na tiahlo bol zlomeny prechod medzi nimi.. ešte ma napadlo nulovanie klimatizácie ci ako sa to vola mozno to bolo opravovane ale neznulovane to by bola najlepšia oprava :D neviem uz presne ako ale nejak tak ze stacis tlacitko auto a mono naraz cca 3 sekundy a potom uvidis na displeji klimy ze sa to nuluje navod isto niekde najdes
mr.bello
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2018, 23:00

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od mr.bello »

https://youtu.be/RIBrwbUODrM" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu mas link na to resetovanie nulovych poloh..
Teoreticky ak to neznuluje tak je to ovladanie (motorcek) v haji :)
jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

Zdary a díky za snahu.
Ale nebyl pochopený můj problém.
Chladící kapalina se neohřeje na víc,než odhadem 60 stupnů.Ručička budíku i v těch horkách,co byly,nevyleze víc,než do půlky stupnice na budíku.Motor po přiložení ruky na něj jeví známky vyšší teploty,ale přesně jsem neměřil.
Radiátor topení je průchozí,topí přesně podle ukazovaný teploty na budíku a větrák topení taky běží správně.
Jen mám manuální klima s jedním spínačem ON/OFF ,takže mi pár spínačů pro reset klimy chybí :-)
jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

Tady pro představu fotka,kam se ručička teploměru dokáže MAXIMÁLNĚ dostat.
K většímu posunu ji prostě nepřinutím,dělaje co dělaje. :evil:
DSC_5852.JPG
DSC_5852.JPG (88.07 KiB) Zobrazeno 5774 x
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od Vitaml »

Teplotu máš asi správnou, mě jde taky rafika přesně na půlku a ostatním taky. Jestli chceš vědět opravdovou teplotu, připoj si diagnostiku. Problém bude nejspíš zanesený výměník topení.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

Čekal bych rafičku při ohřátým motoru aspon o dílek víc doprava.
Holt to něčím propláchnu a uvidí se.
Díky.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od liborko »

jirkacbx píše:Čekal bych rafičku při ohřátým motoru aspon o dílek víc doprava.
Holt to něčím propláchnu a uvidí se.
Díky.
To ti ukazuje správně,přesně na půlce je provozní teplota tzn.nějakých 87-90C,o dílek víc by ti už spouštěl větrák,červené pole je už kritická teplota když ti např.nespoští větrák, koukni se do příručky tam se to dočteš
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od Vitaml »

Taky jsem zkoušel proplachovat hadicí z vodovodu, stejně to nepomohlo, nakonec jsem výměník topení vyměnil.
Ovšem rozebral jsem při tom celou palubovku a ještě je třeba důkladně si ověřit, jaký koupíš, i Eper mi nabízel několik typů.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

liborko : Příručku jsem pročetl už xkrát,když zrovna trochu něco málo hledam :-)
Jen je tam minimum potřebných informací a o teploměru ještě mín.
jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

Vitaml : Nestraš s výměnou radiátoru.Nějaký přípravek na zprůchodnění jsem získal,ale pokud bych měl rozebrat
přístrojovku,to bych snad radši pořídil nový povoz 8)
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od Vitaml »

Zkus to a uvidíš.
Pokud jde o výměnu, tak to určitě stojí za to, topí potom supr.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od liborko »

Nevim co furt řešíš. Topení ti fouká tak jak má. To že jen "odhaduješ" teplotu vody na 60C neznamená že tolik má. Pokud ti teploměr ukazuje přesně půlku tak máš vodu zahřátou na provozní teplotu jak jsem psal těch 87-90C (nevim přesně na jakou teplotu má stilo nastavený termostat) . Pokud tomu nevěříš tak si auto napíchni na multiecuscan a tam zjistíš aktualní teplotu vody. Větrák ti spínat musí jinak by ti voda vřela v expanzce,třeba ho jen neslyšíš,neregistruješ,jede docela potichu. Takže systém máš určitě čistý a termostat funguje správně. Jinak v tom multiecuscanu si můžeš funkci větráku testnout,takže vyzkoušej tohle. Dohadování se tady jen teoreticky nemá smysl.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od proch »

Bohužel stejná zkušenost, Stilo Punto JTD prostě obecně špatně topí. Termostat mám v cajku, přídavný termostat mám taky. Topí to, ano, ale ta doba než začne...Dělal jsem s tím psí kusy a nevyřešil jsem taky nic. V zimě s tím musím jet přes 2000ot aby to začalo alespoň foukat vlažný. A běda jet z kopce defenzivní jízdu, než jsem sjel Baranďák tak teplota zase klesla na budíku a zase kosa. Několikrát jsem i vylezl z auta a kontroloval hadici do chladiče jestli termostat nepropouští, ale nic, hadice studená. Dělá to takhle co jsem ho koupil na 60 tis. A to asi ten radiátor nějak ucpaný nebyl. Teď tam mám 200tis a situace se nijak nezměnila, topí málo. To samé mě dělalo Punto JTD.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
jirkacbx
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 29 dub 2011, 22:55

Re: Stilo 1.9 JTD 85kw málo topí do vody

Příspěvek od jirkacbx »

Díky,tohle jsem potřeboval slyšet.
Takže necnost JTD motorů,nechtějí se ohřívat :-)
V Itálii to jistě většinou vadit nebude,u nás ale vcelku podstatný problém.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“