Nepravidelná akcelerace

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
luke.k
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2016, 22:28

Nepravidelná akcelerace

Příspěvek od luke.k »

Ahoj,
mám problém s akcelerací svého stila 1,2 16V 2002. Když zařadím a slapnu na plyn, auto začne akcelerovat - přijde mi až neúměrně tomu, jak na plyn slapnu, více než bych čekal. Pokud proslapnu plyn alespoň o jednu čtvrtinu, pětinu hloub, tak se nic zvláštního neděje. Pokud ale plyn držím tam kde je, případně ho seslapnu jen kousíček, výrazná akcelerace je po pár vteřinách pryč, auto sice dal zrychluje, ale zrychlení je menší. Nutí to zase přidat plyn. Není to moc napadne, už 2 mechanici mi řekli, že to necítí. Určitě to tam ale je a navíc jsem si téměř 100% jist, že je vyšší spotřeba.. Už možná jen proto, že ani rozjezdy s tím ejsou úplně plynule, pokud chce člověk ten plyn jen lehtat, moc neposlouchá. Nechal jsem vyčistit klapku, nepomohlo, chtěl jsem ptostriknout kontaktolem konektor plynu, ale nenašel jsem ho. Prosím za každou radu, případně i jakýkoli návod jak na to, do servisu budu muset minimálně s nápadem, co udělat, když to necítí nebo si to nějak zkusit potěšit doma. Díky za každou radu L.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Nepravidelná akcelerace

Příspěvek od tatko Tom »

Potenciometer plynu pravdepodobne...
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
luke.k
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2016, 22:28

Re: Nepravidelná akcelerace

Příspěvek od luke.k »

Ten je nejspíš první na řadě co.. Ještě taková vsuvka.. Jeden pan mechanik že servisu, kde jsem teď byl mi tuto závadu už jednou odstranil a žádný díl nebyl nauctuctovan, bohužel už tam nedělá. Dá se toto nějak opravit svépomocí? Případně takový možná hloupý dotaz, jak se dostanu ke konektoru plynu. Možná to bude znít směšně, ale blikající světlo, kontrolu airbagu a otevírání kufru už jsem na tomhle autě opravil kontaktolem, tak bych chtěl vyzkoušet i tohle, jen jsem na ten konektor nějak nedohledl. Mohl by mi prosím někdo pomoct s nasměrováním? Díky
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Nepravidelná akcelerace

Příspěvek od tatko Tom »

Konektor - neviem, no môžeš pridať do paliva VIF a kľudne v niekoľkonásobne vyššej koncentrácii. Nemsí to nutne byť ten potenciometer :)
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
luke.k
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2016, 22:28

Re: Nepravidelná akcelerace

Příspěvek od luke.k »

To taky vyzkouším, díky, ještě jsem četl někde něco o kalibraci klapky a že ti jde udělat svépomocí, nevíte někdo prosím jak na to?
Odpovědět

Zpět na „Stilo“