DISKUZE - Ochrana a péče lak

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

DISKUZE - Ochrana a péče lak

Příspěvek od ygzo »

Caute. Vcera som si chcel poumyvat auto a nejako mu osviezit lak, tak som si nechal v autosuciastkach poradit a bol mi doporuceny tento Turtle Wax Color Magic
Obrázek
Umyl som auto, osusil takou tou jelenicou a potom som isiel na blatniku skusat voskovat. Lak mam cierny, ale je uz chudak taky trochu vysumeny od umyvariek doskrabany, tak preto som ho chcel aj trosku ozivit.
Lenze po naneseni toho vosku a po zaschnuti (1-2 minuty) som ho lestil, ale ono tam zostavaju take smuhy po nom, ktore vobec nejdu vylestit - take lesklejsie smuhy striedajuce sa s menej lesklymi, coz nie je pekne.

Neviem co robim zle, ci mam zly vosk, alebo ho zle aplikujem. Mate niekto nejaku dobru radu ako a cim navoskovat a vylestit lak?

Sorry za mozno trochu offtipic, ale tak tyka sa to aj fiatov :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

ferrigno
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 15 bře 2007, 09:56

Příspěvek od ferrigno »

Ahoj, je to celkem dobrá leštěnka. Jen je potřeba to hodně rozleštit, je třeba síla, hlavně když to dáváš na starší lak. Mělo by to jít dobře např. flanelem. Ale třeba i hadr z bavlněnýho trika je fajn, jen aby nepouštel chlupy.
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

ja jsem si koupila taky "zelvu" - Turtlle... ale jen nejakou zarici a chranici. a super lesti ani moc namahave :)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No jo, ja mam ten lak uz trosku na omak taky matnejsi a ono sa to asi lesti tazsie. Na lestenie som pouzil utierkuz mikrovlakna, ta by mala lestit dobre, alebo sa to vola aj svedska utierka.

Ale neviem ci toho vosku treba davat viacej, alebo len ozaj malicke mnozstvo na handricku a jemne roztierat. Kolko to nechavate zaschnut?
Predstava ze stravim 3 hodiny lestenim auta mi nie je moc prijemna.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

jo a nemam vosk, ale lestenku.
pouzivala jsem vosk v autosamponu.
no hele, pokud mas ten lak dost zniceny, tak auto hod do lakovny aby ti lak az 900,- (u nas teda) rozlestili - ozivili !!! schovaji i ruzne skrabance lehke atd.
pak uz muzes jen lestit :)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Katy píše:jo a nemam vosk, ale lestenku.
pouzivala jsem vosk v autosamponu.
no hele, pokud mas ten lak dost zniceny, tak auto hod do lakovny aby ti lak az 900,- (u nas teda) rozlestili - ozivili !!! schovaji i ruzne skrabance lehke atd.
pak uz muzes jen lestit :)
Do lakovny?
Pocul som o nejakych moznostiach renovacie laku, len som za prve nevedel vobec kde to robia a za druhe som myslel ze to je brutal drahe ked uz tak :)
No, skusim sa poobzerat po niecom takom tuto v okoli. Ono problem je ze nemam velmi cas, furt som v praci a ked nie som, tak je vikend alebo vecer a pokial to nemam tu v nasom meste alebo niekde blizko, tak je problem.

No a inak podla mna vosk a lestenka je jedno a to iste :) Ci nie?
- oprava> tekuty vosk a lestenka je podla mna to iste. Lebo este existuje nejaky tuhy vosk, to uz neviem na co vlastne je dobre a ako sa to aplikuje.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

ja mela za to, ze vosk a lestenka je rozdil ale nevim presne jakej :lol:

no renovaci laku delaj v autolakovne ;) poptej se na to , do 1tis českych korun to stoji u nas a vypada to super !
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Katy píše:ja mela za to, ze vosk a lestenka je rozdil ale nevim presne jakej :lol:

no renovaci laku delaj v autolakovne ;) poptej se na to , do 1tis českych korun to stoji u nas a vypada to super !
Jo jo, pojdem sa opytat, mame tu jednu firmu, ktori robia autolakovanie, tak mozno robia aj toto.
A to ako renovuju? Nejako to brusia a potom lestia?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

nejak tak. brusnou pastou ci co, ale maj na to special.pristroje i pasty ;)
doma nedoporucuji zkouset. :lol:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

ja používám autobalzám Velvana .

Obrázek

ckl. ok
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

Dlouho jsem používal od turtle waax tu s tím teflonem.Vydržela na autě fakt dlouho.Akorát na černých věcech zanechávala těžce odstranitelné bílé šmouhy :cry: Teď používám jakýsi Mac brite,kdysi na to byla reklama v TV jak borec nalel na kapotu benzín a pak zapálil.Rozleštit jde dobře a bílé šmouhy nedělá. :P akorát je dost drahý.A s tou renovací sem si to vyzkoušel minulý měsíc na činque od mojí.Koupil jsem nějakou jemnou brusnou pastu na zalešťování od firmy 3M.Stálo deci 300kč a asi 3 hodiny jsem leštil jak drak.Rovné plochy s excenrem s filcem zbytek ručně. :wink: Stojí to ale za to.Jenom se to nesmí leštit na slunci :!: PS:i staré dobré tempo taky celkem ůspěšně na staré laky zabírá, jenom se s ním nesmí zavítat na metalízu.
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

standor píše:Dlouho jsem používal od turtle waax tu s tím teflonem.Vydržela na autě fakt dlouho.Akorát na černých věcech zanechávala těžce odstranitelné bílé šmouhy :cry: Teď používám jakýsi Mac brite,kdysi na to byla reklama v TV jak borec nalel na kapotu benzín a pak zapálil.Rozleštit jde dobře a bílé šmouhy nedělá. :P akorát je dost drahý.A s tou renovací sem si to vyzkoušel minulý měsíc na činque od mojí.Koupil jsem nějakou jemnou brusnou pastu na zalešťování od firmy 3M.Stálo deci 300kč a asi 3 hodiny jsem leštil jak drak.Rovné plochy s excenrem s filcem zbytek ručně. :wink: Stojí to ale za to.Jenom se to nesmí leštit na slunci :!: PS:i staré dobré tempo taky celkem ůspěšně na staré laky zabírá, jenom se s ním nesmí zavítat na metalízu.
To je uz som z toho total v prdeli :)
Ten macbrite s teflonom ci co to je z tej reklamy co predvadzaju tiez na vystavach mam aj ja, skusal som kedysi, zdal sa mi najlepsi, pekne sa dal lestit a zanechaval prijemny leskly lak. Mozno ho este v garazi najdem. Myslel som si ale ze turtle wax original na ciernu farbu za 489Sk bude lepsi :?

Ako dlho nechavate zaschnut ten vosk pri voskovani? A ake velke plochy na jedno prelestenie naraz robite? Z tych navodov je to tazko vybadat ked napisu nieco ako "roztierajte na primerane velke plochy kruzivym pohybom vlhkou handrickou alebo hubkou a nechajte zaschnut a potom rozlestite do vysokeho lesku". Neviem ci to mam nechat uschnut minutu alebo desat minut... Potom to nejde poriadno vylestit a neviem co robim zle.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
vilem
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 28 úno 2007, 09:10
Bydliště: Partyzánů 351, Pardubice

Příspěvek od vilem »

Já používám barevný Sonax a je super. Nenanášet na slunci a nenechávat dlouho zaschnout! Nanášet na menší plochy nekolik dm. Rozleštit ihned jak se vytvoří bělavý film. U mne je to jen pár sekund. Jeden hadr na jen nanášení, druhý jen na leštění. Nejdřív zalešťuji jednotlivé drobné škrábance které na autě najdu, potom teprve dělám celé auto a vydrží to celou zimu.
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

ygzo píše:
standor píše:Dlouho jsem používal od turtle waax tu s tím teflonem.Vydržela na autě fakt dlouho.Akorát na černých věcech zanechávala těžce odstranitelné bílé šmouhy :cry: Teď používám jakýsi Mac brite,kdysi na to byla reklama v TV jak borec nalel na kapotu benzín a pak zapálil.Rozleštit jde dobře a bílé šmouhy nedělá. :P akorát je dost drahý.A s tou renovací sem si to vyzkoušel minulý měsíc na činque od mojí.Koupil jsem nějakou jemnou brusnou pastu na zalešťování od firmy 3M.Stálo deci 300kč a asi 3 hodiny jsem leštil jak drak.Rovné plochy s excenrem s filcem zbytek ručně. :wink: Stojí to ale za to.Jenom se to nesmí leštit na slunci :!: PS:i staré dobré tempo taky celkem ůspěšně na staré laky zabírá, jenom se s ním nesmí zavítat na metalízu.
To je uz som z toho total v prdeli :)
Ten macbrite s teflonom ci co to je z tej reklamy co predvadzaju tiez na vystavach mam aj ja, skusal som kedysi, zdal sa mi najlepsi, pekne sa dal lestit a zanechaval prijemny leskly lak. Mozno ho este v garazi najdem. Myslel som si ale ze turtle wax original na ciernu farbu za 489Sk bude lepsi :?

Ako dlho nechavate zaschnut ten vosk pri voskovani? A ake velke plochy na jedno prelestenie naraz robite? Z tych navodov je to tazko vybadat ked napisu nieco ako "roztierajte na primerane velke plochy kruzivym pohybom vlhkou handrickou alebo hubkou a nechajte zaschnut a potom rozlestite do vysokeho lesku". Neviem ci to mam nechat uschnut minutu alebo desat minut... Potom to nejde poriadno vylestit a neviem co robim zle.

Mám vosk od stejné fimy / Turtle wax / a jsem moc spokojenej. Auto vydrží dlouho naleštěné a připadá mi, že i dobře chrání lak.
Nanášení dělám tak, že mám dva hadříky jedním nanáším vosk a druhým flanelovým leštím. Nanesu vosk vždy na část karosérie a pak hned leštím. Někdy se musí pořádně zatlačit aby se to rozleštilo, ale výsledek je super.

Jak velké plochy nanášíme? Střechu dělám na dvakrát. Kapotu najednou...Na nanášení používám suchý hadřík.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

A ako je to s new autami (lakom)? Voskovat ci nie?

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“