HELP - blokuje zadní kolo

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

HELP - blokuje zadní kolo

Příspěvek od likom »

zdravim chci se zeptat na zatezovy regulator a omezovac tlaku zadnich bubnovych brzd mam punto 1,2 rok 98 na technicke me vyrazili ze mi blokuje leve kolo ,zadny regulator jsem nenasel ,jen nejake hrubsi valecky do kterych jdou brzdove trubky asi omezovac tlaku .NEMATE NEKDO NEJAKOU RADU CO STIM predem diky
Reklama
 

Semo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 253
Registrován: 30 dub 2007, 21:17
Bydliště: Košice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni brzdy bubnove

Příspěvek od Semo »

likom píše:zdravim chci se zeptat na zatezovy regulator a omezovac tlaku zadnich bubnovych brzd mam punto 1,2 rok 98 na technicke me vyrazili ze mi blokuje leve kolo ,zadny regulator jsem nenasel ,jen nejake hrubsi valecky do kterych jdou brzdove trubky asi omezovac tlaku .NEMATE NEKDO NEJAKOU RADU CO STIM predem diky
Skús povoliť samoštel...
Obrázek
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Punto ma vzadu dva omezovace. Nejsou jako treba na Unech zavisly na zatizeni, ale omezuji brzdny ucinek stale stejne. Pravdepodobne je to ten valecek, o kterym mluvis. Nechat vymenit. :-)
Hustokrutost
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

Příspěvek od likom »

[quote="lacin"]Punto ma vzadu dva omezovace. Nejsou jako treba na Unech zavisly na zatizeni, ale omezuji brzdny ucinek stale stejne. Pravdepodobne je to ten valecek, o kterym mluvis. Nechat vymenit.


Novy dotaz . A nevite nekdo kolik stoji popripade nejaky srotak na morave?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Cenofka by mela byt max tisicovka. A ze staryho bych to nebral, nikdy nevyzkousis funkcnost.
Hustokrutost
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Hustokrutost
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

brzdy

Příspěvek od likom »

diky uz mam ,budu to menit v utery pak dam vedet jak jsem dopad . likom
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

2 LIKOM: Foto bez bubnu: L Obrázek P Obrázek
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

bubnove brzdy mk 2

Příspěvek od likom »

prosim te mohl by jsi mi prilezitostne zmerit delku sroubu zadniho kola ,mam dojem ze tam jsou nejake delsi a serval mi ten nastavovaci plisek diky
jirka.pr
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2007, 08:35
Bydliště: Holice

Příspěvek od jirka.pr »

jj, jak říka Lacin, stojí okolo 9kil/ks, ale je více typů, takže vzít s sebou, ale před tím "zašpuntovat" trubku jinak zdrhne brzdofka.
Jen trošku nechápu jak by to mělo blokovat kolo, a jak na to příjde na válcích. Podle mě to funguje jen jako zpomalovač (teda ten typ co neni přimontován na kastly).
Spíše ten druhý je "zavřený" a nepoušťí tlak do pjasatka :D
Zvedni prdel na hever a vyzkoušej.
Jen pro info, koupil jsem dvě "pjasátka" a furt mi okruh nějak nešel odvzdušnit.
A pak to přišlo.....nebyla vyvrtaná díra k odvzdušňováku a prostoru mezi pístky. Jeden zmetek z 10 000 a zrovna ho kopím já, to je pech :(
dusansponar
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 bře 2006, 20:14

Příspěvek od dusansponar »

Měl jsem stejny problem 1.1 r.v.98. Na technicke mi blokovalo zadni leve kolo.Nechali mne projit s tim, že si to mam nechat opravit.Borec v servise mi valecky na obou stranach zcela odstranil a od te doby mam pokoj.Na techn. brzdy OK. Ty vyrovnavaci valecky pry jsou tam celkem k nicemu.
jirka.pr
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2007, 08:35
Bydliště: Holice

Příspěvek od jirka.pr »

dusansponar píše:Měl jsem stejny problem 1.1 r.v.98. Na technicke mi blokovalo zadni leve kolo.Nechali mne projit s tim, že si to mam nechat opravit.Borec v servise mi valecky na obou stranach zcela odstranil a od te doby mam pokoj.Na techn. brzdy OK. Ty vyrovnavaci valecky pry jsou tam celkem k nicemu.
:D :D
Tak počkej v zimě v zatáčce, u ABS verze to bude dost veselo, vždyť jsou to jenom brzdy :P , kdyby to byl spojler dejme tomu. :P
dusansponar
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 bře 2006, 20:14

Příspěvek od dusansponar »

ABS nemam a jednu zimu mam za sebou bez problému. :wink:
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

By mě teda zajímalo proč je tam výrobce dával když sou na prd.Asi českej servisák ví něco víc než technici od fiata.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“