DISKUZE - zatuhlé tlumiče

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

DISKUZE - zatuhlé tlumiče

Příspěvek od tomacito »

Poslední týden sleduji, že mám přední levý tlumič totálně zatuhlý, dal jsem ho na testy tlumičů a tam z toho byli taky překvapení, vyteklý tlumič je měkký, ale tenhle je tvrdý. Při testech tlumičů vyšlo 79% což je dobrý, ale asi by neměl být tak zatuhlý, minulý týden byl mráz -10°C, ale to by snad neměl být takový mráz, aby tlumič zatuhnul.

Jinak jsem loni měnil všechny tlumiče ve Fiat Centru v Brně, a teď vám řeknu výsledky po necelých 10 000 km, jak jsem zmínil přední levý zatuhlý, přední pravý celkem jde 75%, ale zadní nic moc levý 67% a pravý 60%, což se mi taky nezdá, že by po necelým roce a cca 10000 km odešly tlumiče, nevím jak to je s reklamačkou u tlumičů, jsou tam 2 roky, ale nevím jak jim budu dokazovat, že to odešlo vadou materiálu. Nebo doufám, že tam nedali nějaké repasy :cry: Měsíčně najedu cca 900 km, a jezdím nejčastěji sám, takže přílišné namáhání tlumičů také nepřipadá v úvahu

Díky za postřehy.
Naposledy upravil(a) tomacito dne 11 bře 2008, 14:25, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: zatuhlý tlumič

Příspěvek od majco »

tomacito píše:Poslední týden sleduji, že mám přední levý tlumič totálně zatuhlý, dal jsem ho na testy tlumičů a tam z toho byli taky překvapení, vyteklý tlumič je měkký, ale tenhle je tvrdý. Při testech tlumičů vyšlo 79% což je dobrý, ale asi by neměl být tak zatuhlý, minulý týden byl mráz -10°C, ale to by snad neměl být takový mráz, aby tlumič zatuhnul.

Jinak jsem loni měnil všechny tlumiče ve Fiat Centru v Brně, a teď vám řeknu výsledky po necelých 10 000 km, jak jsem zmínil přední levý zatuhlý, přední pravý celkem jde 75%, ale zadní nic moc levý 67% a pravý 60%, což se mi taky nezdá, že by po necelým roce a cca 10000 km odešly tlumiče, nevím jak to je z reklamačkou u tlumičů, jsou tam 2 roky, ale nevím jak jim budu dokazovat, že to odešlo vadou materiálu. Nebo doufám, že tam nedali nějaké repasy :cry: Měsíčně najedu cca 900 km, a jezdím nejčastěji sám, takže přílišné namáhání tlumičů také nepřipadá v úvahu

Díky za postřehy.
ono v podstate vela výrobcou dáva záruu na tlmiče 15000km a tažko sa dokazuje záruka !!
Stačí jama a tlmič sa poškodí ! Vyskúšať uplatniť záruku môžeš ale nečakaj od toho zázraky :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Příspěvek od tomacito »

No jelikož jsem jsem výměnu dělal v Brně a jsem z Opavy, tak se mi do toho ani moc nechce, ale je to docela na nic kvalita, když po necelých 10000 km to odejde. Smíš by mě zajímalo, jestli ta zatuhlost tlumiče, půjde nějak odstranit, nebo je potřeba výměna
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

autorizovane servisy (vynimkam sa ospravedlnujem!!!) su uplne na h***o. obycajne davaju nahradne diely od druhovyrobcov, pripadne repasovane, resp. nove, ale nizku kvalitativnu triedu. proste sa im neda verit. a nauctuju ti ako za original.
vies ake ti tam dali tlmice? znacka? typ? stav?
do buducna odporucam odporucam co sa tyka tlmicov, opytat, pripadne si vyhladat diskusiu, ktore tlmice su dobre. tie kupit a ak si nevies vymenit sam, tak dat ich vymenit sikovnemu garazovemu mechanikovi za par korun a vies co tam mas a mas to neporovnatelne lacnejsie a kvalitnejsie. :wink:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Příspěvek od tomacito »

No jak jsem to měnil, tak to bylo boužel narychlo, jel jsem z Opavy do Českého krumlova a v Budějovicích jsem zjistil, že auto nějak nesedí, tak jsem zajel do Fiatu v Č. Budějovicích a tam mi to zkontrolovali a že všechny tlumiče KO. Tak jsem max. 60tkou dojel do Brna a přespal u příbuzných a domluvil výměnu na druhý den (musel jsem si vzít v práci kvůli tomu volno) no tak mi to komplet vyměnili na zboží mám doklad, ale za práci ne. Byl jsem rád, že to vyměnili a já druhý den mohl dál, je vidět, že chybama se člověk učí, a tak si raději připlatím za kvalitu a vím co tam mám. A fiat centurm v Brně se vyhnu obloukem, aspon co se montáže týče, kupoval jsem tam už více nahr. dílu a v poho, ale montáž už asi ne.

Jaké tlumiče mi doporučíte, chtěl jsem Monroe, ale zrovna jsem se dočetl, že už šli s kvalitou dolů, tak přemyšlím o Sachsech nebo Kayaba
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

jj monroe uz nie su co byvali. dobry pomer kvalita/cena ponukaju sachs, ale rozhodnute je na tebe. skus sa pohrabat tu na fore, urcite najdes odporucania a skusenosti ostatnych. uz sa to tu riesilo vela krat.
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Příspěvek od tomacito »

takže jsem usoudil, že to budou nejspíše Kayaba EXCEL - G (twin tube gas) za docela dobrou cenu a dobře hodnocené, jaký máte názor na tyto tlumiče?
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

ja neviem, nemam skusenosti s nimi.
ked sa teda pre ne rozhodnes, tak potom ocakavame postrehy a skusenosti.. :wink:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

Kayaby by mali byť naozaj kvalitné, ale niekomu nevyhovujú, ľudia čo chcú komfort a dali si Kayaby, tak sa sťažovali, že auto je viac tvrdé. Osobne som ich však na aute nemal, referencie mám len od ostatných
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Příspěvek od tomacito »

původně jsem chtěl Monroe, ale ty na netu každý zavrhuje, v servise mi zase řekli, že neměli posledních 10 let na Moroech reklamaci. Ale pokud je tolik spatných názorů na Monroe na netu, tak to asi neni jen tak, na Kayaby jsem zatím nenašel nic špatného. A pokud jsou tvrdé tak to nevadí, ale určitě nebudou tvrdé pořád.
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Příspěvek od tomacito »

Takže výměna proběhla, dal jsem tam Kayaby Excel - G, dopředu i dozadu i s prací za 7000 tis, díval jsem se co jsem tam měl předtím, a byly to nějaké noname a kdoví jestli ne nějaký repas nebo druhovýroba, protože aby odešly po necelých 10 000 km a ani né roce to se mi nezdá. Kdybych to neměl do Brna tak daleko a auto denně nepotřeboval tak bych tam zajel reklamovat, i když težko říct jak by se k tomu postavili. Nevím jaké máte zkušenosti s Fiat Centrum v Brně, ale já už tam určitě nevkročím.
Jinak nyní pocitově dobré, určitě lepší než to bylo, přední jsou dost tvrdé, ale to je u Kayab jak jsem se dočetl běžné. Uvidím jak to bude po delší používání, ale každopádně to bude lepší než nějaké noname co tam byly.
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
romcasladky
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2008, 21:53

Příspěvek od romcasladky »

tomacito píše:Takže výměna proběhla, dal jsem tam Kayaby Excel - G, dopředu i dozadu i s prací za 7000 tis, díval jsem se co jsem tam měl předtím, a byly to nějaké noname a kdoví jestli ne nějaký repas nebo druhovýroba, protože aby odešly po necelých 10 000 km a ani né roce to se mi nezdá. Kdybych to neměl do Brna tak daleko a auto denně nepotřeboval tak bych tam zajel reklamovat, i když težko říct jak by se k tomu postavili. Nevím jaké máte zkušenosti s Fiat Centrum v Brně, ale já už tam určitě nevkročím.
Jinak nyní pocitově dobré, určitě lepší než to bylo, přední jsou dost tvrdé, ale to je u Kayab jak jsem se dočetl běžné. Uvidím jak to bude po delší používání, ale každopádně to bude lepší než nějaké noname co tam byly.
To ti jen schvaluji,podvozek a brzdy je základ na tom se nemá šetřit.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“