TYP - autoRádia (originál i neoriginál)

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

BooT píše:no to sem udelal, a ty draty se o nic nezastavily.....slo to bez jakyhokoliv odporu durch vic jak 30cm :( kvedlal jsem s nima a taky nic
Ten drat nesmi byt moc tenkej jinak se ti zohne...nejlip tak ty 2mm, nebo vic a konec je lepsi aby byl trochu do spicky...on vevnitr nadzdvihne takovy zobacky ...zadny zarezy tam byt nemusi...vrazis je do tech 4ech direk staci do hloubky asi 10cm on se o nic nezasekne... potom chytnes to radio ( vrazis prsty do te sterbiny na kazetu ) no a zacnes tahat ...jde to :wink:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Reklama
 

Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

Prvne sem to delal taky dratem, nacpes do vsech otvoru a vytrhnes radio za panel ven. Tady sou pak fotky s origo dratama a sponou co to drzi v palubce

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

KUFI píše:
BooT píše:Pridam se s dotazem.
Mam Punto Sporting a v nem je kazetovy blaupunkt a repraky primo od vyrobce. Je jich celkem 7, dva na kazde strane v prednich dverich, po jednom vzadu vedle plata kufru a pak je jeste v kufru nejaky jakoze subwoofer. Celkem mi to staci, ale rad bych vymenil radio za jine s MP3. Nevite nahodou, jak je reseno pripojeni toho sub.(urcite je aktvni, takze do nej jde jen nezesileny signal, ale odkud se bere :) ) ? Bude to hrat s jakymkoliv jinym radiem? Jinak dnes jsem cele dopoledne v Brne shanel nekoho, kdo mi to puvodni radio vynda, bohuzel, nikdo na to nemel ty spravny pripravky :((
Taky mam Blaupunkt High (s CD) a rad bych to novejsi radio s Mp3 prehravacem. Sportinga holt prodam a koupim HGT kde je Blaupunkt s Mp3 standard :)

Obrázek


Sezen si samotny radio na mp3, v nemecku jich je docela hafo. U HLX z roku 2000 sem ho tam pekne napasoval:) Jedina nevyhoda ze se musi nechat odblokovat protoze kazdej kus vyzaduje autorizaci po CANu jenom od jednoho typu auta kam je urceny. Trvalo docela dlouho nez sem nasel nekoho kdo zvlada i tydle novejsi typy s mikroprocikem. Pri prehazovani techdle novejch do mkII se jeste musi upravit zapojeni konektoru v aute. Pri pouziti do mkIIb je to v pohode a melo by slapat i ovladani na volantu a zobrazovani displeje u tachace.

Obrázek
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

vadimo píše:Ešte uvažujem o inej alternatíve. Tento Blaupunkt je celkom kvalitné radio. To moje má síce MP3 ale asi nehrá tak fajn ako toto origoš. Uvažujem predať to moje a za peniažky si kúpiť CD menič. Zdá sa mi, že Bleupunkt má prípravu na CD Charger. Čo vy na to? Kde by bolo najvhodnejšie miesto ho uložiť?
High rady radia s kazetakem a CD umej stopro ovladat menic. Vzadu maj na pripojeni i konektor.

Obrázek
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

BooT píše:Pridam se s dotazem.
Mam Punto Sporting a v nem je kazetovy blaupunkt a repraky primo od vyrobce. Je jich celkem 7, dva na kazde strane v prednich dverich, po jednom vzadu vedle plata kufru a pak je jeste v kufru nejaky jakoze subwoofer. Celkem mi to staci, ale rad bych vymenil radio za jine s MP3. Nevite nahodou, jak je reseno pripojeni toho sub.(urcite je aktvni, takze do nej jde jen nezesileny signal, ale odkud se bere :) ) ? Bude to hrat s jakymkoliv jinym radiem? Jinak dnes jsem cele dopoledne v Brne shanel nekoho, kdo mi to puvodni radio vynda, bohuzel, nikdo na to nemel ty spravny pripravky :((
SW je aktiv s HI vstupem, kdyz ho rozeberes tak je tam reprak, modul zesilovace a zebrovanej chladic. Signal se bere u radia na vystupu pro repro takze kdyz pripojis jiny radio nez origo tak bude hrat taky.
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
rook
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2006, 08:22

Příspěvek od rook »

Long píše:
BooT píše:Pridam se s dotazem.
Mam Punto Sporting a v nem je kazetovy blaupunkt a repraky primo od vyrobce. Je jich celkem 7, dva na kazde strane v prednich dverich, po jednom vzadu vedle plata kufru a pak je jeste v kufru nejaky jakoze subwoofer. Celkem mi to staci, ale rad bych vymenil radio za jine s MP3. Nevite nahodou, jak je reseno pripojeni toho sub.(urcite je aktvni, takze do nej jde jen nezesileny signal, ale odkud se bere :) ) ? Bude to hrat s jakymkoliv jinym radiem? Jinak dnes jsem cele dopoledne v Brne shanel nekoho, kdo mi to puvodni radio vynda, bohuzel, nikdo na to nemel ty spravny pripravky :((
SW je aktiv s HI vstupem, kdyz ho rozeberes tak je tam reprak, modul zesilovace a zebrovanej chladic. Signal se bere u radia na vystupu pro repro takze kdyz pripojis jiny radio nez origo tak bude hrat taky.
Je to zvlastni, ale kdyz misto originalniho autoradia zapojim jine - Pioneer DEH-2820MP, tak subwoofer nevyda ani Ň ;) - pri zapojeni do orig. radia hraje o 106 - Netusi nekdo, kde by mohl byt problem? Vsechny repraky hraji, ale jenom ten subwoofer mlci. Jeste by me zajimalo, jestli nekdo netusi, na co vedou do orig. autoradia dalsi 2 draty - pokud je nezapojim, tak orig. autoradio hlasi CHECK - predpokladam, ze to bude neco na kodovani radia, nemuze to nejak ovlivnovat i subwoofer (ano, tusim, ze to je blbost, ale opravdu nevim proc ten subwoofer nehraje)
BooT
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 24 čer 2006, 12:46
Bydliště: JM

Příspěvek od BooT »

Tak ja o vikendu menil original za GT500 od Sonyho a jede to bez problemu, hraje i subwofer....a o dost lip, nez s tim blaupunktem :P Jinak ten zlutej konektor bude asi od ridici jednotky, odkud si radio sosa a kontroluje kod...v jinym aute bez odkodovani fungovat nebude :) Nejvetsi problem pri montazi byl tam to radio narvat a jste porad ho cca 3mm nedosedaji do zapadek, takze cuci kousek ven.....jako po trech hodinach krouceni a rovnani kabelu apod. jsem to vzdal....stejne tam budu pripojovat jeste cinche smer audio v kufru, tak to aspon nebudu muset pacit zpatky....navic se to cely dost hreje, no snad to vydrzi a neroztece se mi pristrojovka :lol:
Fiat Punto Sporting II.gen. 1.2 16V - šestikvaltovej yellow devil :) - čest jeho památce, Fiat Stilo MW 1.6 my2007
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

Ty dva draty na malej kosticce sou autorizace ridici jednotky po CAN sbernici. Kdyz u origo nejsou pripojeny tak pise to cancheck. Resit se to da odblokovanim radia. Pak uz to ty draty nepotrebuje a funguje hned po pripojeni napajeni.
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
rook
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2006, 08:22

Příspěvek od rook »

Long píše:Ty dva draty na malej kosticce sou autorizace ridici jednotky po CAN sbernici. Kdyz u origo nejsou pripojeny tak pise to cancheck. Resit se to da odblokovanim radia. Pak uz to ty draty nepotrebuje a funguje hned po pripojeni napajeni.
Diky, takze to evidentne vubec nesouvisi se subwooferem, ted jenom zjistit, proc nehraje ;)
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

http://www.aukro.cz/item172469041_cd_ch ... punkt.html
s timhle si to radio - kazeta rozumí ?
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
eroz
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2007, 14:04
Bydliště: slovensko, prievidza

Příspěvek od eroz »

hosi tie droty sa vam o nic nezaseknu... to origo radio som vyberal vcera a urobil som to asi tak, ze som chytil jeden maly srobovacik a jednu spajdlu (druhy srobovak som nemal) a napchal som to do tych dier asi 7-8cm hlboko a radio som normalne vybral, najskor jednu stranu a potom druhu... nebolo to nic hrozne a to nie som ziadny technicky typ :D
tam ide iba o to, aby ste pritlacili take 2 pliesky k radiu, lebo oni ho tam vlastne drzia, takze nic sa vam tam nema zasekovat.... toť asi moja skusenost.
mkII 1,9 JTD - cuore sportivo
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Robil som to kamarátovi Na Mk2 a stačili klince 4x a hotovka
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Da sa zohnat niekde original blaupunkt MP3 autoradio do punta ? Hladal som na ebay.de aj ebay.co.uk, ale nasiel som len s CD ale bez MP3.
Rozhodujem sa ci si tam nechat original s cd menicom ktory tam mam teraz alebo tam dat nejake ine ale mozno by som najradsej zohnal origis blaupunkt s MP3, lebo to tam pekne pasuje do palubky.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

Ahoj, mam punťa r.v. 2006 rozmyslam nad nejakym dobrym radiom (original blaupunkt) na cd alebo mp3, neviem ci je viac typov alebo tak, tak by mi mohol niekto poradit? Taktiez ma zaujima cena pri kupe jazdeneho, bo za nove chcu nehorazne peniaze! Dik... :arrow:

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“