Zadní ostřikovač

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
dandy
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 16 srp 2007, 18:33

Zadní ostřikovač

Příspěvek od dandy »

Ahoj, mám problem s ostřikovačem zadního skla. Myslím si, že je někde rozpojená hadička, pravděpodobně někde ve předu, protože když ostřikuji přední sklo, funguje vše jak má a ostřikovač skoro neslyším, ale když chci ostříkat zadní, tak někde v motorovém prostoru u řidiče, to divně drnčí. Nevíte někdo, kde se nachází rozbočovač k zadnímu sklu? Díky
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od Minimaxa »

Multipla má jeden motorek pro přední skla a světla a druhý samostatný pro zadní okno, tedy cesta začíná pod nádobkou s kapalinou, budeš to muset asi prolézt celé.
www.minimaxa.cz
joyo
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 zář 2006, 20:42
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od joyo »

Ahoj. Mne to tiež nefungovalo, tak som kompresorom fúkol do trysky stierača aby som zistil či je to priechodné až do nádržky, možno sa tam niečo ovoľnilo a začalo to striekať. Ak by to aj potom nestriekalo potom už by bol len zlý motorček.
2001, 1.9 JTD 81 kW
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:Multipla má jeden motorek pro přední skla a světla a druhý samostatný pro zadní okno, tedy cesta začíná pod nádobkou s kapalinou, budeš to muset asi prolézt celé.
No, nejsem si jist, jestli máš pravdu. Přední sklo normálně ostřikuju, ale na světla mi to nestříká. A dokonce se mi někdy stane, že mi to při ostřikování předního stříká i na zadní. Asi to tam bude nějak jinak (hadičky ke světlům jsou tak jak mají být a nikde mi nic nevytéká). Zadní ostřikování funguje jak má.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od Minimaxa »

Jeden motorek je na ostřikování přeního skla a pomocí elektromagnetu je přepínáno na zadní okno, druhý motorek je na ostřikování světlometů, a to jen v případě, že světlomety svítí. Patrné je to z obrázků:

Obrázek
Obrázek
www.minimaxa.cz
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od Globusman »

[quote="Minimaxa"]Jeden motorek je na ostřikování přeního skla a pomocí elektromagnetu je přepínáno na zadní okno, druhý motorek je na ostřikování světlometů, a to jen v případě, že světlomety svítí. Patrné je to z obrázků:

Takže jsem měl pravdu, že kecáš :-D
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od Minimaxa »

copak to, ale opravit se, a najít obrázek a ještě z toho vyklouznout s grácií sobě vlastní, kurňa, to je kumšt :D :P
www.minimaxa.cz
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní ostřikovač

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:copak to, ale opravit se, a najít obrázek a ještě z toho vyklouznout s grácií sobě vlastní, kurňa, to je kumšt :D :P
:lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“