TUNING - Chip tuning BENZIN

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

voloda
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2006, 09:23
Bydliště: Nitra

TUNING - Chip tuning BENZIN

Příspěvek od voloda »

Pred 3mi rokmi som kupil PUNTO 55,ten co mi ho predaval mi vravel ze to ma cip na zvysenie vykonu motora,mna to vtedy vobec nezaujimalo a tak mi to bolo jedno.Ale teraz ma zacina tuning trocha zaujimat a rad by som vedel ci ho tam naozaj mam a ci vlastne funguje.Som vtom celkom blbi,a ked som sa pytal v servise pri kontrole motora ze ci mi take daco funguje,tak ma odpisal ze oni to nezistuju.
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: PUNTO cip tuning

Příspěvek od lacin »

voloda píše:Pred 3mi rokmi som kupil PUNTO 55,ten co mi ho predaval mi vravel ze to ma cip na zvysenie vykonu motora,mna to vtedy vobec nezaujimalo a tak mi to bolo jedno.Ale teraz ma zacina tuning trocha zaujimat a rad by som vedel ci ho tam naozaj mam a ci vlastne funguje.Som vtom celkom blbi,a ked som sa pytal v servise pri kontrole motora ze ci mi take daco funguje,tak ma odpisal ze oni to nezistuju.
Nezjistis...
Hustokrutost
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

ani na brzdě?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

:-D Nemyslis si, ze je levnejsi udelat si novej cip, nez to nekde brzdit????

Da se to zjistit jeste jinak: dat tam jinou jednotku (pozor na CODE) a zkusit zrychleni. Nejlepe dat trojku, plnej plyn a stopovat, za jak dlouho se zvednou otacky z 2tisic na 4 tisice. Toto udelat tak 3x na zmenseni chyby. A totez udelat s jednotkou druhou... A poznas. No, poznas... Myslim, ze moc rozdil tam nebude. Na tom nahonis max 3-5 koni. Anebo zkusit jit za nekym, kdo to dela, jestli to pozna. Zkus mrknout, jestli poznas, jestli byla jednotka rozdelavana. Vetsinou je treba ji rozdelat a prehrat soft v epromce...
Hustokrutost
voloda
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 čer 2006, 09:23
Bydliště: Nitra

Dakujem

Příspěvek od voloda »

Tak v tom sa montovať nebudem, myslel som že sa to dá zistiť neak jednoduhšie. Ja iba taký amatér,teda vlastne začiatočník. Ale diky, aspom ma to už nebude trápiť ako to spoznať že to tam mám.
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: PUNTO cip tuning

Příspěvek od KUFI »

voloda píše:Pred 3mi rokmi som kupil PUNTO 55,ten co mi ho predaval mi vravel ze to ma cip na zvysenie vykonu motora,mna to vtedy vobec nezaujimalo a tak mi to bolo jedno.Ale teraz ma zacina tuning trocha zaujimat a rad by som vedel ci ho tam naozaj mam a ci vlastne funguje.Som vtom celkom blbi,a ked som sa pytal v servise pri kontrole motora ze ci mi take daco funguje,tak ma odpisal ze oni to nezistuju.
Napichni ho na diagnostiku a zjistis to hned. Pokud ti ukaze vic koni, nez ma ta tvoje motorizace podle vyrobce mit, tak je to jasny. Druha vec je, ze po precipovani je nutny tankovat benzin s vyssim oktanovym cislem. Pokud stale tankujes N95 a motor je s tim spokojenej, tak to pravdepodobne precipovany nemas.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No pokud vim, diagnostika vykon neukazuje. Nadruhou stranu, pokud se Fiatacka diagnostika s tim nedomluvi, tak je mozna cipla... ;-)
Hustokrutost
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

lacin píše:No pokud vim, diagnostika vykon neukazuje. Nadruhou stranu, pokud se Fiatacka diagnostika s tim nedomluvi, tak je mozna cipla... ;-)
Ukazuje. Tady je graf Sportingu a na tom kone(PS) i kilowaty videt sou:

Obrázek
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

KUFI píše:
lacin píše:No pokud vim, diagnostika vykon neukazuje. Nadruhou stranu, pokud se Fiatacka diagnostika s tim nedomluvi, tak je mozna cipla... ;-)
Ukazuje. Tady je graf Sportingu a na tom kone(PS) i kilowaty videt sou:
No, to je přece z měření na brzdě ....

Ale jinak to jde naměřit orientačně i čistě diagnostikou při projížďce. Napojíš auto přes OBD kabel k laptopu, vyjedeš s tím někam na rovinu, dáš 2. rychlostní stupeň, zpomališ na něj, až otáčky klesnou cca na 2000. Zapneš funkci měření výkonových charakteristik, dupneš na plynový pedál a jedeš co to dá až do omezovače. Software v laptopu ti pak vyhodnotí všechno možný včetně nakreslení těch charakteristik. Je tam nějaká chyba měření, protože sw počítá se zadanou hmotností vozidla a součinitele Cx. Právě Cx je závislý na rychlosti vozidla - a jak, to bys zjistil jenom v aerodynamickém tunelu ... Nicméně pro orientační měření - třeba aby sis ověřil vliv nějaké úpravy na motoru je to perfektní.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

to Patrik: Ty uz jsi rozchodil tu diagnostiku :?: cetl jsem ze jsi kupoval ten kabel....
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

Jindra2 píše:Kde jste si nechali majitelé GT nachipovat auto a co to vyšlo a kolik máte po úpravě koníků?
MIKI-GT píše:nevěřím těm lidem tady v čr.. proto si nechám dovést jednotku z UK.. četl jsem na firmy hrozný hodnocení..ale nevím no..
Jindra2 píše:jednotku , nebo jen švába? Počítám že klasicky to chipnout přes kabel ještě nejde a bude muset se přehodit šváb. co to tam vyjde?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
JohnnyBOSS

Re: TUNING - Chip tuning BENZIN

Příspěvek od JohnnyBOSS »

voloda píše:Pred 3mi rokmi som kupil PUNTO 55,ten co mi ho predaval mi vravel ze to ma cip na zvysenie vykonu motora,mna to vtedy vobec nezaujimalo a tak mi to bolo jedno.Ale teraz ma zacina tuning trocha zaujimat a rad by som vedel ci ho tam naozaj mam a ci vlastne funguje.Som vtom celkom blbi,a ked som sa pytal v servise pri kontrole motora ze ci mi take daco funguje,tak ma odpisal ze oni to nezistuju.
Si sežeň kámoše se stejnym autem, jedte vedle sebe třeba na trojku, nějak si to odstartujte a uvidiš kdo komu ujede:)
Semo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 253
Registrován: 30 dub 2007, 21:17
Bydliště: Košice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNING - Chip tuning BENZIN

Příspěvek od Semo »

Čipovať tieto objemy bez nejakých vážnejších úprav je totálny nezmysel... :roll:
Obrázek
Martinezcze
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 372
Registrován: 27 úno 2007, 09:18
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TUNING - Chip tuning BENZIN

Příspěvek od Martinezcze »

Semo píše:Čipovať tieto objemy bez nejakých vážnejších úprav je totálny nezmysel... :roll:
Co je podle tebe vážnější úprava?? Někdo si chce lehce zvýšit výkon, ale zase nechce dělat takové brutální úpravy, aby mu po 20tis odešel motor. :roll:
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

tim čipovanim tomu motoru taky zrovna dvakrat nepomužeš...
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“