reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
dombo
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 04 lis 2009, 21:28

reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od dombo »

pri startovani auta sa mi zresetoval palubny pocitac. 2x za 3 dni. (mk2b 8v) stalo sa to niekomu? ostal mi blikat cas 00:00, ale nastartovalo to v pohode. bola zima a autom som chodil iba po meste - nestihlo dobit baterku? alebo je to niecim inym?
Fiat Punto 1.2 8V 44kw mk2b r.v. 2006
Reklama
 

netSensk1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 443
Registrován: 10 led 2009, 10:29
Bydliště: brat1slava
Kontaktovat uživatele:

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od netSensk1 »

minulu zime aj mne resoval palubak a neskor som už ani nenatočil , vyriešila to výmena baterky ... ale ak štartuješ uplne v poho tak to nemusi byť tím ...
Fiat Punto 1.2 8v 44kw ELX rv. 2002
Fiat Punto 1.8 16v 96kw HGT rv. 2001
Chevrolet CRUZE LS+ rv. 2010
Skoda Octavia L&K 1.9 TDI 81kw
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od xeromax »

vyzera to na slabu baterku, mne tiez ked som mal staru zlu, tak rano pri ztartovani cely palubak zmazalo aj ked motor nastartoval
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
dombo
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 04 lis 2009, 21:28

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od dombo »

baterka ma 3 roky, tak ako auto... snad este neposla... ale tak v noci -15, vela startovania, kratke trasy... asi sa nestihla dobit. pocitac sa asi zresetuje pri poklese napatia. budem si musiet spravit daky voltmeter...
Fiat Punto 1.2 8V 44kw mk2b r.v. 2006
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od punťas hgt »

Myslím,že to bude baterkou. Máš zřejmě docela podpětí při startu a tím se to resetuje. Dělalo to aj strýcovi na oktávce a taky normálně startovala. P.S. to že má baterka 3 roky,ještě nic neznamená.
pietro v
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 07 pro 2007, 17:16
Bydliště: okres Senec, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od pietro v »

stalo sa to aj mne v tychto mrazoch( -14) ledva som natocil a vynuloval sa mi palubak, ale moja baterka je uz dost slaba.
Uživatelský avatar
Palis
Znalec
Příspěvky: 953
Registrován: 11 srp 2009, 12:03
Bydliště: Bučany /okr. Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od Palis »

ja som mal presne to site a chyba bola v baterke musel som kupit novu
Punto Mk2 1.2 8V r.v 2003
http://palis-tt.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
papun
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2015, 16:34

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od papun »

Tak tento problém má manželka teď taky. Začalo to teď s tím krutým mrázem, ale auto startuje v pohodě. Historii baterky neznám. Nicméně dám o víkendu nabít a uvidí se. Důležité, že to není asi nic vážnějšího.
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od twistedTSD »

Teď v mrazech se mi stává to samé a vůbec se tím neznepokojuji. O minulosti baterie prakticky nic nevím, takže příčina je asi v ní, ale nastartoval jsem nakonec vždy (i když při prvním pokusu obvykle "odumře" a dojde k resetu).
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
lossak
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2018, 18:33

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od lossak »

Zdravím všechny. Mám problém s tím resetováním také, ale navíc ještě to, že už ani nenastartuji. Baterku jsem měnil preventivně za druhou, myslel jsem si, že to bude v ní. Dal jsem silnější (45Ah) a dělá to samé. Vyzkoušel jsem odpojit baterku a při vypnutém motoru a vytaženém klíčku odpojím mínus pól, přiložím ho zpět a kontakty jiskří tzn. někde je odběr a baterku to vybíjí. Vydělal jsem pojistky od stropního světla a rádia, protože to je + mimo spínací skříňku a pořád je odběr. Nenapadá vás, co by mohlo mít ještě odběr v tomto případě? Nebo nestalo se někomu něco podobného? Nebo znáte někdo dobrého auto elektrikáře v Kroměříži a okolí?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od panaman1 »

iskrenie pri pripojeni je normalne... ak chces ozaj vediet odber ci tam nejaky je tak jedine ampermeter, a nechat auto "uspat". a az potom riesit ked tam bude nejaky vacsi odber, zalezi co tam mas domontovane a co je povodne atd..
lossak
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2018, 18:33

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od lossak »

Pravdou je, že tam domontováno není nic navíc. Jen rádio není původní. Nicméně to jsem ihned eliminoval vytažením pojistky. Musí tam být právě velký odběr, když to během cca.10 hod. tu baterku téměř "vyšťaví". Ale nikde nic nezůstane svítit, rádio nehraje, zapalovač není zatlačený atd. takové ty základní věci. Napadlo mne, zda se nějakým způsobem při startování nezkratuje tu baterku startér. Prostě tvrdý zkrat, jenže tato situace není pravidelná. Dnes například jsem ráno nastartoval na "drc", jindy, zvlášť při mínusových teplotách je to znatelně horší. Proto mne zajímá, zda se někdo s tímto stavem již setkal. Normálně bych řekl hned vyměnit baterii, ale já ji právě měnil za téměř novou Vartu 45 Ah a dělá to samé.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od Vitaml »

Mám ve všem stejný problém, ale zjistil jsem, když jsem montoval alternator, tak taky jiskří, když s ním manipuluji, je připojený a dotýkám se s ním motoru. Jeho odběr jsem zatím neměřil, ale budu to zkoumat. Ještě vím, že moje neorigo rádio bere asi 40 mA ve StBy. Jakykoliv malý odběr baterii neuměrně vybíjí bez ohledu na přepočet kapacity baterie. Taky nevím, proč je paměť budíků tak citlivá na pokles napájení, asi má tak SW nastavený reset procesoru.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
lossak
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2018, 18:33

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od lossak »

Mne by hlavně zajímalo, co je právě vše zapojeno na tu baterii přes +, který je mimo spínací skříňku, abych vyzkoušel co to může dělat.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: reset palubneho pocitaca pri startovani motora

Příspěvek od Vitaml »

To co jsem psal výše + centrál (bodycomputer).
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“