nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

mariomarko
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 říj 2010, 13:14

nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od mariomarko »

zdravim mam problem so stahovanim okna na vodicovej strane, dvere som rozobral a ked spojim motorcek na priamo s baterkou tak to funguje, kde moze byt chyba, myslite ze chyba na panely ovladania? lebo vsetky ostatne tlacitka funguju (prave okno, vystrazne, hmlovka, odmrazovanie) len ked stlacim tlacidlo lavehjo okna tak nic ( nie je vytlacene a kladnie normalny odpor, cize sa mi nezda rozbite), cely ten panel s tlacitkami som menil cca pred dvomi rokmi ( mal som vytlacene tlacidlo laveho okna, takze som si bol isty ze chyba je v tom, ale teraz veru neviem, poradte

dik
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od xeromax »

poistka??
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od SpiritWolker »

ahoj, urcite je to mikrospinac v paneli, treba ho vymenit za druhy kus, no neda sa pozhanat samostatne, skus niekde co najlacnejsie kupit take iste tlacidla, a vymen si za druhe, alebo ak mas hmlovky predne a tie nove nebudu mat hmlovky tak prehod mikrospinace, mikrospinace sa neoplati cistit lebo sa opet zanesu od iskrenia, ide cez nich velky prud do motorceka :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od poper25 »

No neviem veru, ja mam rovnaky problem, ale cvaka relatko. uz to tu jeden človek pisal.
treba vymenit to relatko, ak ti spravi to, he pri stlaceni vypinaca pocujes hned cvaknutie bez toho, aby ti stiahlo okno, tak to bude to rele, ja som to mal rozobrate tiez a skusal a cvakanie slo z relatka, teraz cez zimu to neriesim ale ked sa otepli, tak isto ano, len samotne relatko sa as kupit neda.... inak ked s oteplilo, tak mi okno islo, ale hned som ho zavrel, aby som neriskoval, ze mi ostane otvorene :)
fiat stilo 1,6 16v
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od SpiritWolker »

Poper25 kde ti cvaka relatko? pod tlacitkami stahovania okna? alebo v poistkovej skrinke?

lebo ty mas urcite automaticke stahovanie laveho okna maju to takmer vsetky HGT a HLX
(v tlacitkach je elektronicky obvod ktory za nas podrzi tlacidlo v tomto pripade relatko spina priamo motorcek)

a mariomarko moze mat obycajne mikrospinace ako ma bezne Punto 2
(v tlacitkach neni ziaden obvod, su tam len mikrospinace ktore priamo spinaju elektromotor stahovania)
vtedy sa spalia kontakty na mikrospinacoch

mariomarko napis aky mas model Punta a akym sposobom sa ti stahovalo lave okno

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od poper25 »

No vies co, ked som daval dole panel ovladacov , tak vzadu je jedine rele cierne :)
Na plošaku, ano, lave okno sa stahuje automaticky, ked podrzim, alebo teda sa stahovalo :)
A ked som to skusal otvarat, tak proste cvakalo to rele, tak sa pomaly pripravujem, ze ci sa da vymenit len to rele, alebo cely panel, alebo co spiritW ?
fiat stilo 1,6 16v
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od SpiritWolker »

No vidis, ty mas automaticke :D to ma malokto :D a ktore okno ti nechodi hore dole?

najlepsie by bolo keby si si pozical panel s obycajnymi mikrospinacmi namiesto automatiky s rele, vymen to a tyzden pouzivaj ak to nebude fungovat tak to znamena ze chyba bude niekde inde :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
poper25
Fiaťák
Příspěvky: 133
Registrován: 18 črc 2010, 18:42
Bydliště: Žilina

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od poper25 »

No ved tiez na mojej (vodicovej strane) blbne,
ked sa oteplilo, tak islo okej, ale nerad by som riskoval, aby mi ostalo otvrene :D
fiat stilo 1,6 16v
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od kkristian »

asi je to hovadina, ale nedalo by sa dorobit automaticke vytahovanie okna aj na druhu stranu?
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Alfons
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 20 črc 2012, 17:16

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od Alfons »

Zdravím Vás pánové (a možná dámy). Před týdnem jsme manželce pořídili punťu II rok výroby 99. Jak na potvoru dnes přestalo jít stahování okna u řidiče. Pojistky jsem prošel a vypadají ok. Prostříkl jsem kontaktolem tu patici mezi autem a dveřma. Nic nepomohlo. Okno je úplně mrtvé. Dočetl jsem se tady o mikrospínači. Jak se k němu dostanu? Předpokládám že je přímo pod tlačítkem dolů/ nahoru. Dá se nějak vydloubnout ten vypínač, nebo je třeba sundat ten panel kolem? Jestli jo, jak?
Alfons
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 20 črc 2012, 17:16

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od Alfons »

Tak si odpovím sám :) . Perfektní manuál jak na to jsem našel tady http://cs.scribd.com/doc/75973122/Fiat- ... -Jak-Na-To" onclick="window.open(this.href);return false;
Pomocí návodu jsem měl celý panel vyndaný a rozebraný asi za 10 minut. Na vině byl ten mikrospínač, ve kterém se časem na mosazi vytvořila vrstvička oxidace. Přejel jsem to smirkem, prostříkl kontaktolem a okno jede jak ďas.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od SpiritWolker »

Sikovny,
vzdy treba skontrolovat co nefunguje, spinace na palubke alebo elektromotor, motor sa vyskusa najednoduchsie tak ze sa rozobere zastrcka vo dverach a napoji sa motorcek na 12V baterku alebo adapter, ak vtedy motorcek ide tak znamena ze nefunguju tlacidla, mam prave na stole poskodene tlacidla ktore uz boli viackrat opravene ale uz su zase opotrebovane vysokym prudom, skusam hladat vhodny mikrospinac ako nahradu, niekedy sa stane ze je zoxidovany a poskodeny konektor ktory je odzadu na tlacidlach.

ja si buduci tyzden budem upravovat tlacitka aby som mal automatiku aj na strane spolujazdca, a potom si dorobim dotahovanie okien po zamknuti auta

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Alfons
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 20 črc 2012, 17:16

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od Alfons »

No já nemám automatiku ani u řidiče. Jestli se to dá upravit nějak jednoduše, mohl bys sem hodit návod?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od SpiritWolker »

no musel by si si pozhanat 2x tlacidla s automatikou na lave okno, a tu druhu prispôsobit na prave

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Alfons
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 20 črc 2012, 17:16

Re: nefunguje el stahovanie okna na strane vodica, punto 188

Příspěvek od Alfons »

Tak jsem jásal předčasně. Závada je zpět. Přes spínač toho asi fakt teče dost, protože za těch pár dní používání jsou styčné plošky zčernalé, zanesené. Očividně ten kontakt nebyl dokonalý a docházelo k jiskření. Netušíte někdo kde by se dal ten spínač sehnat? Je to podle mě capina za pár korun. Fakt to nikdo nekupoval?
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“