Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Příspěvek od majki »

Hoj ahoj, po delsi dobe se na mamine Puntu mk2b objevil problem :(.
Kdyz seslapne brzdovy pedal, objevi se na palubce zarovka (coz znaci vetsinou prasklou zarovku v zadnich svetlech), ale co hur, v levem zadnim svetle se rozsviti vsechny zarovky (tzn. potkavacky, brzdove - to ale sviti jen silou potkavacek, blinkr - neblika, jen sviti). Kdyz ale da blinkr doleva, tak zadni leva sdruzena svitilna blika cela (tzn. potkavaci, brzdove i blinkr) - to plati pro zaroven seslapnutou brzdu. Pokud ale jen da blinkr doleva a na brzde nestoji, tak blika pouze blinkr, ale totalne splasene (cca. 2 bliknuti za sekundu).
Co s tim?
Predem dik :)
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Příspěvek od Vencapunto »

Viděl bych to na šptnou kostru ve světle.Očistit kontakty :wink:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Příspěvek od majki »

Dik Venco, jedu ted na vikend dom, tak na to mame mrknu. Btw., pristup k zadnim svetlum je easy? Nebo je to popsano v navodu k autu? Mama neco zminovala, ze tam nenasla zadne srouby, ze je vsecko za tapacirunkem :oops:
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Příspěvek od Vencapunto »

U MKdvojky netušim :oops:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Příspěvek od majki »

Tak opraveno. No predstava, ze takhle nejak rozmontovavatm svetlo na dalnici, dela se mi blbe...zlaty stary auta :mrgreen: . Nastesti Fiat veskerou vybavu k tomu potrebnou zahrnul do vybavicky v rezervnim kole.
Jeden kontakt byl pripeceny, tak jsem to porovnal, ocistil a uz to facha, ale mozna to casem vyhori (snad ne i s celym autem :evil: ). Elektrika je proste velka bolest Fiatu :?
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Spatne fungujici leve zadni sdruzene svetlo

Příspěvek od JardaK. »

majki píše:Tak opraveno. No predstava, ze takhle nejak rozmontovavatm svetlo na dalnici, dela se mi blbe...zlaty stary auta :mrgreen: . Nastesti Fiat veskerou vybavu k tomu potrebnou zahrnul do vybavicky v rezervnim kole.
Jeden kontakt byl pripeceny, tak jsem to porovnal, ocistil a uz to facha, ale mozna to casem vyhori (snad ne i s celym autem :evil: ). Elektrika je proste velka bolest Fiatu :?
Pokud jsi už jednou přišel na to, jak dát dolů zadní světlo, bude to už vždycky příště brnkačka. Že jsi měl připečený kontakt mě udivuje, v zadních světlech není velký odběr, takže by nemělo vznikat ani velké teplo. Asi tam byl špatný kontakt, proto se to hřálo. Já mám mk2 přes dva roky, je z r. 1999 a kromě připečeného kontaktu na předním světle (tam vzniká velké teplo, tak se nediv) nebyl s elektrikou žádný problém, proto já ani náhodou neříkám, že elektrika je problém Fiatů! Hlavně, aby jsi měl žárovky se správnou watáží, jinak Ti začne svítit žlutý symbol žárovičky na přístrojovce!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“