rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

zabo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2008, 18:53

rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od zabo »

Zdravim, uz hodinu tu patram v temach a nic. Tak sa chcem spytat dnes rano pri otoceni kluca sa rozvietila aj zlta kontrolka take slniecko v strede vykricnik, svietila aj po nastartovani ale potom po chvilke zhasla a uz sa to neopakovalo pri dalsom startovani. Kontrolka sa nachadza pri kontrolke svetiel. Je sice len zlta ale auto potrebujem kazdy den na cestu do prace preto to nechcem podcenit.
Najlepsie bude ak mi sem supnete obrazok + opis kontroliek alebo nieco obdobne
Dakujem za kazdu radu
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

spatna zarovka v zadnich svetlech (brzda, mlhovka, obrysovka) nebo predni obrysovky.
Zarovka muze svitit, ale muze uz byt trochu nacata, pripadne tam mas nevyhovujici zarovku.
Obcas to taky dela pri brzdeni, i kdyz je zarovka dobra (proste ital).
Takze zkontroluj zarovky, pripadne povymenuj a taky zkontroluj kontakty patic zarovek.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

mě to taky dělá...občas,když zabrzdim tak se mi rozsvítí ale když přestanu tak zhasne a pak když zas zabrzdim tak už nesvítí...myslim si že je někde špatnej kontakt...páč jednou když se mi to rozsvítilo, řekl jsem kámošovi, aby se podíval na světla. Nohu sem z brzdy nesundal, kontrolka svítila ale všechny žárovky svítily, takže asi jen počáteční špatnej kontakt
mattaxis
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 27 čer 2008, 20:06
Bydliště: Trenchtown

Příspěvek od mattaxis »

l-cizek píše:mě to taky dělá...občas,když zabrzdim tak se mi rozsvítí ale když přestanu tak zhasne a pak když zas zabrzdim tak už nesvítí...myslim si že je někde špatnej kontakt...páč jednou když se mi to rozsvítilo, řekl jsem kámošovi, aby se podíval na světla. Nohu sem z brzdy nesundal, kontrolka svítila ale všechny žárovky svítily, takže asi jen počáteční špatnej kontakt

mne robi presne to iste a tak isto som stal na brzde kontrolka svietila a brzdy tiez...jednu sobotu som rozobral svetla..lave dost problematicky(original fiat subwoofer) ale podarilo sa a prekontroloval a vycistil vsetko,pozatlacal..asi 2-3 dni bol pokoj a zas to svieti sem tam..
no proste talian.. :?
Croma 1.9 jtd 110 kw
Stilo 1.9 jtd 59 kw
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

mne to tiez sem-tam robi a tiez som pozeral, ktora ziarovka je zla, ale nenasiel som chybu...
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

spatna zarovka v zadnich svetlech (brzda, mlhovka, obrysovka) nebo predni obrysovky.
Zarovka muze svitit, ale muze uz byt trochu nacata, pripadne tam mas nevyhovujici zarovku.
Obcas to taky dela pri brzdeni, i kdyz je zarovka dobra (proste ital).
Takze zkontroluj zarovky, pripadne povymenuj a taky zkontroluj kontakty patic zarovek.
presne, zla ziarovka, bud uplne vypalena alebo uz je slaba, tiez si davaj pozor aby si mal obe ziarovky rovnake, mne ta kontrolka stale svietila a chyba bola v tom ze som mal na zadnych svetlach jednu 5W a jednu 10W ziarovku.
takze skontroluj si ziarovky a urcite prides na chybu, a vymen obe a mas pokoj
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Jo a taky se mi rozsvítila, když sem do předních parkovaček dal místo žárovek bílý diody...musel jsem tam dát zpět ty žárovky :?
petko31
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2008, 15:06

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od petko31 »

dobry poradte mi prosim,mam vypalenu prednú parkovačkulavu svieti mi aj ta žlta kontrolka,presvietil som kabel od ziarovky do konektoru pod volantom a je to v poriadku aj ziarovka.Poradte mi prosim ako mam dalej postupovat je tam nejake rele alebo tak niečo.Za rady vopred dakujem :D :D :D
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od JardaK. »

petko31 píše:dobry poradte mi prosim,mam vypalenu prednú parkovačkulavu svieti mi aj ta žlta kontrolka,presvietil som kabel od ziarovky do konektoru pod volantom a je to v poriadku aj ziarovka.Poradte mi prosim ako mam dalej postupovat je tam nejake rele alebo tak niečo.Za rady vopred dakujem :D :D :D
Nevím, jestli jsi už našel na svou otázku odpověď, ale pokud máš vypálenou parkovačku, tak MUSÍ svítit žlutá kontrolka poruchy osvětlení. Pokud vyměníš vypálenou žárovku za dobrou předepsaného napětí, žlutá kontrolka zhasne (musíš mít ale i další žárovky a kontakty v pořádku). Já dával místo předepsané žárovky do parkovačky LEDku a v tu chvíli mi svítila žlutá kontrolka, i když v chytré knize není nic o kontrole napětí v parkovačkách. Blbec jsem se nepodíval pořádně tady do příspěvků, kde o tom, myslím Anduril psal, že je to provázané i s parkovačkou. LEDku můžeš dát místo předepsané žárovky do osvětlení vnitřního prostoru auta a osvětlení SPZ (RZ ) a žlutá kontrolka by se neměla rozsvítit, jinak asi bude svítit vždycky. Sranda je, že na krabičce s LEDkou máš napsané, že tato žárovka není určena pro provoz na pozemních komunikacích, ale kdo by to v osvětlení SPZ kontroloval, že? Hlavní je, že LEDku už v praxi nemusíš nikdy měnit, měla by přežít životnost celého auta!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
tomas854
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 09 dub 2009, 19:48

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od tomas854 »

Zdravim ludia,

mam podobny problem, dufam, ze by mi s tym niekto mohol pomoct:

Svieti mi dana zlta kontrolka s tym vykricnikom, popritom na chvilku zacne tam nieco bzucat v pristrojovke ale co ma najviac udivuje, ze sa mi spusti zadny stierac (a stiera pomaly, alebo sa zasekne v strede okna).. Po vypnuti kontrolky sa stierac vrati do povodnej polohy. Takisto som si vsimol, ze sa nieco deje s centralom, nieco tam cvaka, ale nerobi to zakazdym ako sa rozviesti kontrolka... Inac ta sa rozsvecuje ako sa jej zachce

Vedel by mi niekto v tomto pomoct??? Uz mi to trosku lezie na hlavu. :(

Vdaka
Michal L
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 17 kvě 2009, 20:57

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od Michal L »

No trochu to tu obnovím. Punto má akurát 5 mesiacov a všimol som si, vždy keď zmokne začnú blbnúť smerovky /krátke blikanie/ a rozsvieti sa táto nešťastná kontrolka. To isté je aj s brzdovými svetlami. Všimol som si, že to robí po každom väčšom daždi. Pritom všetky žiarovky svietia tak ako majú. Už som prestriekol kontakty na konektoroch na oboch zadných svetlách. Zaujímavé je, že keď sa to pravdepodobne zahreje resp. odparí sa tá voda, tak to funguje. Dosť ma to rozčuľuje. Je nejaká finta ako to vyriešiť?
Punto mk II.B 1.2 8V
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od Arrow79 »

Michal, mne to raz blblo tak, ze so smerovkou mi blikalo aj brzdove.. tak svetlo dolu, vycistenie kontaktov smirglom, prestriekanie kontoxom, odvtedy pokoj. Ohladom zasvietenia kontrolky vypalenej ziarovky pri brzdeni, ano, stava sa dost casto, uz to beriem ako funkciu, nie ako chybu :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od SHANE54 »

jj treba to brat ako funkciu a hotovo. ked nahodou nevies ze brzdis, tak aby a kontrolka na to upozornila :lol: :lol: .
ja chcem v stile tiez vymenit parkovacky za LED, ale pokial mi to bude furt hlasit..... :roll: :roll:
nie je na to nieco, co by zvysovalo odpor, aby to ten system zblblo?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
pietro v
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 07 pro 2007, 17:16
Bydliště: okres Senec, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od pietro v »

caute
mam tento isty problem. Vypalila sa mi ziarovka v zadnych svetlach, vsimol som si to nahodou , lebo ta zlta kontrolka nesvietila. tak som ziarovku vymenil, a zacala svietit ta zlta kontrolka. Nechapal som preco vsak vsetky svetla mi svietili normalne, tak som to znovu rozobral a zistil som ze namiesto 10W ziarovky som tam dal 5W. Kupil som spravnu 10W a dal ju tam, ale kontrolka svieti dalej,tak som odpojil baterku ze mozno potom sa ta chyba vymaze a nic stale svieti, tak som znozu rozobral obe svetla a vymenil vsetky ziarovky co vyzerali ze su uz nacate, kontakty prestriekal Kontoxom zlozil a stale ta kontrolka svieti, pritom svetla funguju bezchybne, neviete co to moze byt?,

Inac nechapem na co tam ta sprosta kontrolka je , ked ma neupozorni ze mam vypalenu ziarovku a ked je vsetko v poriadku tak svieti jak sprostá..
Michal L
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 17 kvě 2009, 20:57

Re: rozsvietena zlta kontrolka MKII 1,9JTD SX

Příspěvek od Michal L »

Arrow79 píše:Michal, mne to raz blblo tak, ze so smerovkou mi blikalo aj brzdove.. tak svetlo dolu, vycistenie kontaktov smirglom, prestriekanie kontoxom, odvtedy pokoj. Ohladom zasvietenia kontrolky vypalenej ziarovky pri brzdeni, ano, stava sa dost casto, uz to beriem ako funkciu, nie ako chybu :)
Urobil som to tak ako si napísal. Už je to 3 týždne, a zatiaľ je kľud. Dúfam, že na dobro. :wink:
Punto mk II.B 1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“