Vrzganie volantu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Vrzganie volantu

Příspěvek od oldoss »

Zdar Fiaťáci. Mám takú trošku problém. Mám Sportinga 2003 1.2 16V. A ako točím volantom občas zavrzga. Ale tak dosť hlasno. Posilovač ide bez problémov. Čím by to mohlo byť? Hladal som to už tu ale žiadnu tému na môj problém som nenašiel.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Vrzganie volantu

Příspěvek od SpiritWolker »

zdar, kde to zavrzga? niekde od napravy? ako je horne ulozenie tlmica? alebo pod volantom? tam pocut servomotor, alebo ti zavrzga tyc riadenia, popripade dolna cast riadnia

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Vrzganie volantu

Příspěvek od oldoss »

SpiritWolker píše:zdar, kde to zavrzga? niekde od napravy? ako je horne ulozenie tlmica? alebo pod volantom? tam pocut servomotor, alebo ti zavrzga tyc riadenia, popripade dolna cast riadnia
No od napravy to nejde. Zda sa mi, ze tesne za volantom daco vrzga. resp v tom stpiku ale pred palubovkou to este je tedy aspon myslim. A vrzga to iba ked je velke teplo a auto je rozhorucene. Tedy aspon do teraz to robilo.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
mopy
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2009, 00:40
Bydliště: Bratislava, Hlohovec

Re: Vrzganie volantu

Příspěvek od mopy »

pridam sa k vašej teme... kamoš ma punto mk2a sporting 2001 a tieš mu vrzga volant... som sa mu na to kukal a zistil som ze ten zvuk a trasenie volantu ide od city serva. .... da sa to dako spravit alebo zohnať druhý servo motor? diky
fiat punto, r.v. 96, 1,1 S 55, nová zlatá farba, 5d, veľa oprav, úprav a zmien na aute...
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Vrzganie volantu

Příspěvek od SpiritWolker »

servo nevrzga ale pocut z neho prepinat relatka ked pohnete volantom, je to taky selest - cssssss cssssss sss ss sssssss :lol:
vrzgat môze prevodovka v stlpiku hriadel volantu, alebo teleskopicka kardanova tyc,

poprosil by som Vas keby ste to natocili na video zo zvukom a dali na web

a este môze vrzgat zle nasadeny spodny kryt pod volantom a riadenim, sa trie o vnutornu stranu volantu zo spodu :lol: :lol:

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: Vrzganie volantu

Příspěvek od PuntoRacer »

zdar fiataci...v poslednych dnoch som uz aj ja postrehol nejake sice nie velmi hlucne vrzganie tesne spod volantu ale neviem co to moze byt...vrzga to pri toceni volantom, zvuk je podobny treniu akoby gumy o gumu alebo nieco take makke...hovorim, nieje to hlucne ale pocut to a vadi mi to.. samozrejme ide o MK1tku
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Vrzganie volantu

Příspěvek od Mr.pilot »

mě něco podobného dělala felicie.je to sice jiné auto,ale dělalo to uložení tyče od volantu.Promazat
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“