Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
chaos21
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2009, 19:01

Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od chaos21 »

Zdravím všechny Fiaťáky.Definitivně mi odešla převodovka na Paliu 1,6 16 V a plánuji výměnu.V inzerci ani u prodejců jsem však nic nenašel a proto mám dotaz,zda není možno použít převodvku z jiného typu.Pokud si dobře vzpomínám,motor je zaměnitelný snad s Mareou,snad by to šlo i u převodovky?Podle katalogu ND ale převodovky na Palio/Mareu nemají shodné kódy,tak nevím...

Předem díky za radu!

David
Fiat Palio Weekend 1,6 16V
Reklama
 

rgas
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 05 úno 2008, 17:36

Re: Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od rgas »

cau tie prevodovky nepasuju ale ak by si aml zaujem mam jednu doma na palio 1,6 rgas@orangemail.sk
Uživatelský avatar
chaos21
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2009, 19:01

Re: Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od chaos21 »

Převodovka sehnána,vyměněna.Jde to ztochu ztuha,snad si to sedne.
Objevil se jiný problém :( - prasklo lože řadicí páky (viz obrázek) - do té doby jsem nevěděl,že je z obyčejného plastu :)
Takže teď hledám patřičný díl - předpokládám,že se dá sehnat jedině jako celek spolu s novou šajtrou...

Se starším autem se člověk nikdy nenudí...:)
Přílohy
IMG_2935 - Kopie.JPG
IMG_2935 - Kopie.JPG (92.04 KiB) Zobrazeno 2985 x
Fiat Palio Weekend 1,6 16V
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Re: Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od pukavec »

Tak jsem měl letos v lednu úplně stejnej problém. Taky mi praskla ta kulisa. Nakonec mi tam dal borec plechovou, funglovku (jinou jsme nesehnal). Už si nepamatuju kolik to stálo, ale levný to nebylo. Zrovna když jsme jeli z hor z dovolený. Naštěstí nešla zařadit jen zpátečka a pětka takže domů jsem dojel :D :D
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Re: Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od Kubasek »

Zdravím.
Přihodím prkénko do ohně a podělím se o svůj neštastný zážitek z dnešního odpoledne.Při vyjetí na hlavní jsem přidal asi až moc plynu a serval jsem nějakou součást hnacího pohonu.V autě luplo a i při zařazané rychlosti mi běžely jen otáčky.Zkoušel jsem nastartovat a dávat rychlost,ale bez šance..Motor jen hučí a jsou cítit menší otřesy.Auto jsme odtáhli na laně a při jízdě bez motoru šíleně lupe a přeskakuje v kolech.Boužel je to čerstvé,takže jsem nezačal nic podrobněji zjištovat.Nemáte někdo znalost v takovém případě,nebo aspoň nějaký tip,nebo postřeh?...Moc by mi to pomohlo v orientaci..díky moc. :idea: 1.6 16
..Opilý řidič,veselý vrah..
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od bigben.m »

Zřejmě se ti rozpadl jeden homokinetickej kloub v kole.Hnací hřídel se protáčí a diferenciál nedovolí aby se přenesl výkon na kolo co je v cajku.
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Re: Palio 1,6 16 V - výměna převodovky

Příspěvek od Kubasek »

Diky bigben.m... :wink: taky docela reálná možnost poděláni.Když tak nad tim uvažuji,tak jsem si všímal posledni dobou,že když jedu s Palošem,tak mi v kolech něco jakoby haraší,hlavne při zatáčení.Je divný,že po zahřátí se to vytratí,ale muže to mít spojitost.Tyto věci bývají vesměs puvodní a za 11let v dost šíleným stavu.Každopádně všechno lepší,než kdyby to byla převodovka,nebo spojka...ta je totiž nová a proto doufám kvalitní :mrgreen:
..Opilý řidič,veselý vrah..
Odpovědět

Zpět na „Palio“