Radio nejde

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
lada1616
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 led 2009, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Radio nejde

Příspěvek od lada1616 »

Po vybrati povodneho radia BLAUPUNK,original v Punto II a osadeni noveho tej istej znacky sa neda spustit,displej vypisuje CHECK,t.z.nepusti ma k zadaniu kodu,vie niekto poradit?
Fiat Punto 55 r.1998,Mk1, 1.1, benzín+LPG
Fiat Punto II r.2000 , 1,2 8V,benzín+LPG
Reklama
 

Paf
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 pro 2006, 19:28
Bydliště: Vysočina (ZR)

Re: Radio nejde

Příspěvek od Paf »

Original autoradio je spojeno s ridici jednotkou auta pres sit CAN pro porovnani kodu (ten je ulozen v RJ Body computer).

Viz. popis v servisnim manualu: Pri pripojeni autoradia k siti Punto - CAN si autoradio a vozidlo porovnaji kody jsou-li stejne, aparatura funguje. Jsou-li kody odlisne, aparatura vyzve uzivatele, aby zadal kod rucne. Pri prvni instalaci autoradia nebo zapnuti po odpojeni baterie se na LCD displeji zobrazi na 2s napis "CODE" a za dalsi 2s "_ _ _ _" cislice bezpecnostniho kodu se zadaji stisknutim tlacitek volby stanic (1-6). Jestlize do 20 s nedojde k zadani vsech ctyr cislic na LCD se znovu zobrazi napis "CODE" na 2 s a pak "----". Po zadani vsech ctyr cislic zacne autoradio fungovat. Pri pripojeni autoradia do vozidla bez site Punto-CAN je aparatura nefunkcni.

Je to ochrana proti kradezi.
Fiat Punto II 1,2 8V r.v.2000
lada1616
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 led 2009, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio nejde

Příspěvek od lada1616 »

Paf píše:Original autoradio je spojeno s ridici jednotkou auta pres sit CAN pro porovnani kodu (ten je ulozen v RJ Body computer).

Viz. popis v servisnim manualu: Pri pripojeni autoradia k siti Punto - CAN si autoradio a vozidlo porovnaji kody jsou-li stejne, aparatura funguje. Jsou-li kody odlisne, aparatura vyzve uzivatele, aby zadal kod rucne. Pri prvni instalaci autoradia nebo zapnuti po odpojeni baterie se na LCD displeji zobrazi na 2s napis "CODE" a za dalsi 2s "_ _ _ _" cislice bezpecnostniho kodu se zadaji stisknutim tlacitek volby stanic (1-6). Jestlize do 20 s nedojde k zadani vsech ctyr cislic na LCD se znovu zobrazi napis "CODE" na 2 s a pak "----". Po zadani vsech ctyr cislic zacne autoradio fungovat. Pri pripojeni autoradia do vozidla bez site Punto-CAN je aparatura nefunkcni.

Je to ochrana proti kradezi.

to je mi vse jasne,po vlozeni noveho radia mi to na displei vypisovalo check,po jedne dobre rade stlacenim dvou knofliku pri vypnutem radiu a vzapeti zapnuti to chtelo kod,po zadani code vse OK,jenze po vypnuti cely proces musim opakovat .Dnes rano asi zadanim zleho code mi stale vypisuje ,,WAIT,, a za boha se nemuzu dopracovat k zadani ,,code,,
Naposledy upravil(a) lada1616 dne 08 pro 2009, 22:03, celkem upraveno 2 x.
Fiat Punto 55 r.1998,Mk1, 1.1, benzín+LPG
Fiat Punto II r.2000 , 1,2 8V,benzín+LPG
Paf
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 pro 2006, 19:28
Bydliště: Vysočina (ZR)

Re: Radio nejde

Příspěvek od Paf »

Pri vlozeni neplatneho kodu se doba cekani prodluzuje (1 min, 2 min, 4 min, 8 min, 16 min, 30 min, 1h, 2h, 4h, 8h, 16h, 24h) az na max. 24h. Priklad 2x spatny kod 2 min atd. Po celou dobu je na LCD napis "WAIT" dokud neuplyne stanovena doba potom je mozne kod znovu zadat. Radio ale musi byt po celou dobu zapnute jinak cas nebezi.

Tohle uz jsem vyresil vymenou original radia za jine s odnimatelnym panelem.
Fiat Punto II 1,2 8V r.v.2000
lada1616
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 led 2009, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio nejde

Příspěvek od lada1616 »

OK,poreseno,nemel jsem zapnute radio a tak mi nenapocitavalo cas
Fiat Punto 55 r.1998,Mk1, 1.1, benzín+LPG
Fiat Punto II r.2000 , 1,2 8V,benzín+LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“