Jedna strana brzdí víc

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od koby »

Ahoj, jedna strna brzdí víc, napadá někoho čím to může být? je to předkem a rozdíl je kolem 30%, při brždění z vyšších rychlostí je to celkem znát... Může to být pouze zavzdušněné? nebo prasátko? destičky jsou prý ok, stejně tak kotouče.

Díky
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Reklama
 

corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od corleone »

Zavzdušněné, zamaštěné, pístek váznoucí v třmenu, ucpaná hadička...
Rozebrat, rozhýbat, vyčistit, změřit tloušťku kotouče a destiček.
Punto 55S Mk I
75ka
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2006, 20:07
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od 75ka »

Nazdar aj ja mam taky problem ,mne brzdi slabo predne spolujazdcove koleso ..pritom som vymenil kotuce aj dosky,a ked som daval nove kotuce s dokami tak som piestik vtlacil dnu z rukou takze ten "pripaleny" asi nebude...co to moze byt? ..neviem uz fakt..mozno ze som nemenil dlho brzdovu kvapalinu asi 5 rokov hmm?
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od straki »

75ka píše:Nazdar aj ja mam taky problem ,mne brzdi slabo predne spolujazdcove koleso ..pritom som vymenil kotuce aj dosky,a ked som daval nove kotuce s dokami tak som piestik vtlacil dnu z rukou takze ten "pripaleny" asi nebude...co to moze byt? ..neviem uz fakt..mozno ze som nemenil dlho brzdovu kvapalinu asi 5 rokov hmm?
skus novou brzdovku a odvzdišnit.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od slavek311 »

Můj případ:Přední kotouče přesoustružené,nové destičky,hadičky a trubky(předek).
Zadní bubny a čelisti 1a1/2roků staré.Ruční brzda a samostavy ustavené jak mají být.
Všechny prasátka jsou suché a chodí perfektně.Důkladně vyměněná brzdová kapalina
a odvzdušněné(několikrát).
Včera jsem byl na STK.Vše bylo O.K.,až na zadní brzdy,které vykazovaly 30-40%.
Přední 4%,ruční do 29%.
Na štěstí technik byl zhovívavý(protože vlastnil také Punto) a štempl mi dál.

Můj závěr:Problém bude v omezovačích a možná zadních hadičkách,protože to jediné jsem ještě
neměnil.V duchu jsem věřil,že bude stačit vyměnit brzdovku a pořádně to odvzdušnit,
ale bohužel.
Připomínám,že při jízdě to brzdí dobře.
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
ffugas
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 27 led 2009, 16:59

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od ffugas »

Tak tenhle problém sem měl taky. Před každou STK kompletně vypustim brzdovku a přes třmeny tam natlačim novou a je to jak od nováka.
Palkon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2009, 23:23

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Palkon »

75ka píše:Nazdar aj ja mam taky problem ,mne brzdi slabo predne spolujazdcove koleso ..pritom som vymenil kotuce aj dosky,a ked som daval nove kotuce s dokami tak som piestik vtlacil dnu z rukou takze ten "pripaleny" asi nebude...co to moze byt? ..neviem uz fakt..mozno ze som nemenil dlho brzdovu kvapalinu asi 5 rokov hmm?
Stejný problém a odvzdušnění nepomohlo. Při odvzdušňování z pravého třmenu vytéká brzdová kapalina jen minimálně. Jak poznám, jestli je špatný třmen, hl.brzdový válec nebo ucpané trubky?
Díky
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Stanno »

Palkon píše:
75ka píše:Nazdar aj ja mam taky problem ,mne brzdi slabo predne spolujazdcove koleso ..pritom som vymenil kotuce aj dosky,a ked som daval nove kotuce s dokami tak som piestik vtlacil dnu z rukou takze ten "pripaleny" asi nebude...co to moze byt? ..neviem uz fakt..mozno ze som nemenil dlho brzdovu kvapalinu asi 5 rokov hmm?
Stejný problém a odvzdušnění nepomohlo. Při odvzdušňování z pravého třmenu vytéká brzdová kapalina jen minimálně. Jak poznám, jestli je špatný třmen, hl.brzdový válec nebo ucpané trubky?
Díky
no.. a mne brzdi lave zadne o 50% menej ako prave... Tlak je vsak ok.. brzdovka strieka... odvzdusnovane bolo, cistene bolo.. tak jaka .... tomu je?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od skybar »

Vzadu to môže robiť ten obmedzovač tlaku,ale či ho vymeniť,alebo sa dá prečistiť tak to je otázka,mne to tiež takto čudne brzdí .
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Graun »

Stanno: Jak poznáš, že je tlak ok? Měřil si jej tlakoměrem? Spíše to chce vyměnit ten omezovač brzdného účinku na zadní nápravu. Ja to měnil u Tipa a pak to brzdilo jedna báseň (na STK měly obě zadní kola rovnoměrný záběr).

Palkon: Vypadá to na přicpanou hadičku, je nutno ji vyměnit (naštěstí je to nižší položka). Taky se stává, že zůstává viset brzdová destička, protože se nevrací kapalina nazpět. Pístek ve třmenu se někdy sekne, ale dá se to rozhýbat a promazat (pod manžetu trocha grafitové vazelíny).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Stanno »

Graun píše:Stanno: Jak poznáš, že je tlak ok? Měřil si jej tlakoměrem? Spíše to chce vyměnit ten omezovač brzdného účinku na zadní nápravu. Ja to měnil u Tipa a pak to brzdilo jedna báseň (na STK měly obě zadní kola rovnoměrný záběr).

Palkon: Vypadá to na přicpanou hadičku, je nutno ji vyměnit (naštěstí je to nižší položka). Taky se stává, že zůstává viset brzdová destička, protože se nevrací kapalina nazpět. Pístek ve třmenu se někdy sekne, ale dá se to rozhýbat a promazat (pod manžetu trocha grafitové vazelíny).

vdaka, dam to vymenit. Ale asi bude lepsie vymenit obe strany? vraj sa to meni spolu..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Palkon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2009, 23:23

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Palkon »

Graun píše:Palkon: Vypadá to na přicpanou hadičku, je nutno ji vyměnit (naštěstí je to nižší položka). Taky se stává, že zůstává viset brzdová destička, protože se nevrací kapalina nazpět. Pístek ve třmenu se někdy sekne, ale dá se to rozhýbat a promazat (pod manžetu trocha grafitové vazelíny).
Byla to hadička. Asi už byla starší a začala se vevnitř rozpadat, jinak nevím, čím by se mohla ucpat, když tam liju jen kapalinu.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Graun »

Palkon: Je to dáno tím, že ta kapalina vlivem stáří mění své vlastnosti...získáva stále více vlhkosti z okolí a mění svou viskozitu. Vlhkost vytváří chemické sloučeniny, které následně napadají polymerní povrch hadice. Ta se pak zdeformuje. Holt nic není na věky.

Stanno: Měl by tam být jen jeden, který ovládá obě kola najednou. Je to taková kostka s pružinou a pákou (nevím zda je tam stejný systém). Většinou to zatuhne a pak už to nefunguje jak má. Někdo to řeší rozhýbáním, ale to je jen na chvíli. Když to vyměníš, je klid. Asi se budou muset i vyměnit nějaké trubky, zřejmě je urveš při povolování.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna strana brzdí víc

Příspěvek od Stanno »

Graun píše:Palkon: Je to dáno tím, že ta kapalina vlivem stáří mění své vlastnosti...získáva stále více vlhkosti z okolí a mění svou viskozitu. Vlhkost vytváří chemické sloučeniny, které následně napadají polymerní povrch hadice. Ta se pak zdeformuje. Holt nic není na věky.

Stanno: Měl by tam být jen jeden, který ovládá obě kola najednou. Je to taková kostka s pružinou a pákou (nevím zda je tam stejný systém). Většinou to zatuhne a pak už to nefunguje jak má. Někdo to řeší rozhýbáním, ale to je jen na chvíli. Když to vyměníš, je klid. Asi se budou muset i vyměnit nějaké trubky, zřejmě je urveš při povolování.
nie nie..su tam dve..uz som to pozeral..ale tie trubky budu asi tak jak vravis.
dik
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“