uno a zima / prapodivné

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
fidak
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 led 2010, 22:33

uno a zima / prapodivné

Příspěvek od fidak »

Zdravim,

vlastnim fiat uno 1.0 fire a trosku me zlobi ted v zime. Kdyz ho nastartuji, teploty kolem nuly, chcipne po chvilicce. musim lehce slapat na plyn na neutral aby nechcipl. kdyz se nejakym zpusobem uz udrzi, otacky se dost silne meni. v jednu chvili se auto trese a je tesne pred chcipnutim, v druhou je zas uplne v pohode.. dalsi vec, motor je uplne studeny, vubec se nezahriva, aspon to tvrdi teplomer. rucicka presahne pres sedesat stupnu po dobrych patnacti minutach. maximum co jsem z toho vytahl, bylo 90 stupnu a v tu chvili se pustil chladic. ?? !!! nevite nekdo co s tim je, nema nekdo podobnou zkusenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: uno a zima / prapodivné

Příspěvek od liborko »

Ty otáčky pokud ti takhle blbnou může mít na svědomí spínač volnoběhu,může se zasekávat a zůstávat viset(dělalo mi to na Tipu) Zkus nastartovat auto a dloubni do něj,konkrétně do toho vysouvacího bazmeku který se vysouvá a zasouvá a ovládá tak škrtící klapku,uvidíš jestli se pohne. No a pokud to tím nebude tak pak budeš mít jakési teplotní čidlo v háji a dává špatné data jednotce. No a ohledně té teploty, na ten teploměr se nespoléhej,on vždy ukazuje kraviny,pokud ti to topí dobře tak to neřeš,možná je jen špatné čidlo pro budík.A pokud ti to netopí tak zkontroluj termostat,a nebo šoupni na masku dečku at ti to tak nechladí.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: uno a zima / prapodivné

Příspěvek od peetan »

uno s tím motorem jsem měl, měnil jsem termostat, nepomohlo, v zimě teplota na budíku jak píšeš, topení nic moc. V létě se teplota držela výše, ve městě spínal i větrák. Nepřišel jsem na to, proč se ten motor v zimě více neohřeje
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Odpovědět

Zpět na „Uno“