Přehřívá se?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pkabourek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 pro 2009, 19:38
Bydliště: České Budějovice

Přehřívá se?

Příspěvek od pkabourek »

Pora, ďte mi prosím. Přehřívá se mi mé páčko, chladící kapalinu mi to vytlačuje zpět do nádržky, chladič i když odvzdušním tak za chvilku je zase plnej vzduchu, odvzdušňoval sem i topení, mám podezření na těsnění pod hlavou, ale v nádržce mi to žádné bubliny nedělá, ani olej nepozoruji, to samé pod víčkem na doplňování oleje, kde je čisto - žádná pěna. Je moje doměnka správná, Nebo by to mohlo být i něco jiného? Popř. kde to v autě najdu a jak to poznám? Prosím poraďtemi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
chaos21
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2009, 19:01

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od chaos21 »

Já bych zkusil zkontrolovat funkčnost chladicího systému pokud jde o oběh (čerpadlo).Ale myslím, že spíše chování při jízdě by mělo samo napovědět, kde je hlavní problém.

Na " vyhledání",kde se případná vadná součátska nachází, můžeš použít třeba online katalog ND,někde tady na fóru najdeš link (pokud ne, zkus tento :http://www.spangerum.com:7080/navi?COUN ... GUI_LANG=B)
Fiat Palio Weekend 1,6 16V
pkabourek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 pro 2009, 19:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od pkabourek »

Super odkaz, díky moc.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od bigben.m »

Zkus to pořádně odvzdušnit. Vyndej z chladiče špunt,otevři naplno topení a jeď s tím pár (tak 20)km,kontroluj po 5km a případně dolej kapalinu.Pak nezapomeň zašpuntovat chladič a jeď zase zpátky a poznáš jestli to pomohlo.Mě to kdysi pomohlo.
pkabourek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 pro 2009, 19:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od pkabourek »

No za vyzkoušení nic nedám, v každém případě dík za radu :-)
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od vavo »

ja by som predsa videl na tesnenie hlavy. V oktobri som mal prasknute a tiez ziadna biela emulzia a ani voda v oleji ale po odvzusneni som presiel max. 3-4 km a zase sa prehrievalo a tlacilo vodu. Tyzden som trpel, potom dal do servisu a bolo. Mala, 3-4 mm prasklina pri valci, inac po 160tis. km tesnenie aj tak bolo cele prehrdzavene uz to bola otazka casu :mrgreen:
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
pkabourek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 pro 2009, 19:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od pkabourek »

Tak sem to vyskoušel, je to o něco lepší, už to nevyleze na maximum, ale vodu mi to do nádržky tlačí stejně, vypadá to přesně tak jak píše vavo. Myslíte že budu schopnej jako začátečník (nikdy sem to nedělal) sice zámečník si to těsnění vyměnit sám? Co vše k tomu je třeba? Najeto mám 109000, ale myslím že tachometr byl přetočenej když sem to koupil.
TomasDP
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 05 říj 2007, 13:00

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od TomasDP »

Výměna těsnění je brnkačka, mrkni na http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/fiat.htm" onclick="window.open(this.href);return false;. Je to sice o puntech, ale motory jsou stejný. Sežeň si momenťák a správnej nástavec na golu a můžeš začít. Bacha na různou sílu těsnění, alespoň u nafťáků je víc druhů. Přeji příjemnou montáž.
pkabourek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 pro 2009, 19:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od pkabourek »

Tak to vypadá že to opravdu zkusím sám, nevypadá to zase až tak složitě a nářadí na to naštěstí mám. Díky moc za odkaz, určitě se hodí :-)
pkabourek
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 pro 2009, 19:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehřívá se?

Příspěvek od pkabourek »

Ahoj všem, tak po kompletním rozebrání chladícího okruhu jsem zjistil že to není těsněním pod hlavou, ale vodní pumpou. Nejhorší je že zatím nevím jak ji dostat ven. Domlouval sem se tady u jednoho servismena, už to tam má, jen nevím co mne to bude stát. Záleží na tom za kolik to čerpadlo sežene.
Odpovědět

Zpět na „Palio“