problém se startováním

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
jahla
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2010, 10:20

problém se startováním

Příspěvek od jahla »

ahoj, mám problém se startováním. objevil se teď, při teplotách pod nulou, zejména pokud stojí přes noc. pokud chci nastartovat, tak většinou motor netočí a ozve se takový nepříjemný, kovový zvuk. podaří se mi nastartovat tak na 6 pokus a vice. poté po ujetí pár km a zahřátí motoru pak startuje hned na první pokus. osobně to vidím problém v pastorku startéru. nevím jestli se dá vyměnit jen pastorek, nebo musím měnit celý startér. pokud se někdo z vás setkal s podobným problémem (nebo pokud i nesetkal) tak uvítám váš názor.

fiat punto 1,7 D, rv. 96.
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: problém se startováním

Příspěvek od majco »

Ahoj dá sa aj samostatná volnobežka /pastorok/ ale potrebuješ v predajni dať vedieť typ /výrobca / a číslo štartéra a podla toho ti to objednajú .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: problém se startováním

Příspěvek od Petr UL »

Zdravím, omluvám se, že ruším téma, ale potřeboval bych také poradit s problémem při startování. Nemáte někdo podobnou zkušenost:
Občas když otočím klíčkem při startování do poslední polohy a motor začne startovat - dojde k náhlému zhasnutí všech kontrolek a motor přestane startovat - když klíček držím ve stejné poloze motor po opětovném rozsvícení všech kontrolek nastartuje. Takhle mě to zlobí od koupě auta v roce 2005, ale když jsem koupil novou baterku problém skoro vymizel. Ke zhasnutí kontrolek při startování dojde občas i během startování když motor není studený. Loni v prosinci se frekvence problému zvýšila proto jsem letos koupil opět novou baterku 44 AH 330 A ( pro moje auto by měla stačit ), ale problém nezmizel. Připadá mi jako by auto najednou potřebovalo víc proudu než baterka je schopná dodat - pokud je nabitá tak motor po chvilce točení naskočí pokud zeslábne tak mám smůlu a musím do práce autobusem :-(

Když se ptám v servisu tak všichni tvrdí, že se tohle hrozně špatně hledá a výsledek je nejistý. Zatím jsem to do servisu nedal, ale asi mě to čeká. Neměli jste podobný problém?

Díky za každý názor
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: problém se startováním

Příspěvek od majco »

hladal by som problem v ukostrení motora alebo priamo kábla z baterie
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: problém se startováním

Příspěvek od Mr.pilot »

kdekoliv v silové soustavě napájení je špatnej kontakt.postupoval bych od baterie.sežeň si někoho kdo ti bude auto startovat a ty hejbej kabelama od baterky a všema možnejma silnejma drátama někde to bude.kdyby to šlo do zkratu tak to shoří rovnou,takže to bude kontakt.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: problém se startováním

Příspěvek od Petr UL »

Díky za názory.

Divný je, že to dělá nepravidelně. Jsou dny kdy to udělá jednou při startování a jindy se to stane třeba u každého druhého startu. Dokonce mi to smazalo hodiny v palubní desce - baterka točí a najednou jako když někdo odpojí přívod proudu, vše zhasne a po chvilce zase naskočí. Držím klíček a auto se samo vzpamatuje :?:

Podle mne mi to ničí i baterku, protože mám novou 12/2009 a už jsem jí musel 2 x nabíjet.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: problém se startováním

Příspěvek od Mr.pilot »

tohle věechno nasvědčuje tomu že jde jen o kontakt
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
pietro v
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 07 pro 2007, 17:16
Bydliště: okres Senec, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se startováním

Příspěvek od pietro v »

presne tak pozri kontakt hlavneho (+) kábla ktorý ide do štartéra, ja som mal taký problém, že za jazdy mi vypínalo servo, rozsvietila sa mi kontrolka CODE, naraz mi prestal fungovať posilovač brzd!!! ( skoro som nabural ) a nakoniec som vôbec nenaštartoval robilo to rôzne iné blbosti, a pritom za to moho zlý kontakt (+) kábla na štartéry ktorý mal zlý kontakt...
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“