Super adaptér pro diagnostiku!

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Bombastik

Super adaptér pro diagnostiku!

Příspěvek od Bombastik »

Ahoj všichni!

Sehnal jsem zajímavý interface za velice zajímavou cenu,fungují mi s tímto vozidla VWGroup,Renault,Nissan,Honda a Opel...mam k tomu i soft se kterým to spolupracuje. teď se chci zeptat zda někdo nevíte,co by se dalo sehnat na Fiaty i jiné značky(myslím tím soft použitelný pro diagnostikování těchto vozidel).Cenu IF vám řeknu na požádání a pokud o něčem víte ozvěte se mi určitě se domluvíme. :!:

ICQ:340015727
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No musi to byt na bazi ELM 323 pokud nekecam. Pak ti to precte i fiaty. Diagnostika VW a jinych srajd uz de koupit vsude a stoji par korun. Bohuzel na fionka je to porad jeste mene dostupne. Ted budu testovat alternativu, ktera vyjde na par korun a mel aby fungovat i s fiatem.
Hustokrutost
Bombastik

Příspěvek od Bombastik »

ano je to na té bázi 323,mam rozdělanou verzi i s ELM327 , ta umí všechny normy diagnostiky.Jenže mi pořád chybí nějaký soft ,který by stál za hřích.Pokud bys na něco narazil budu rád když mě informuješ abychom se mohli dohodnout. Díky moc za názor

email:krof@seznam.cz
ICQ :340015727
Uživatelský avatar
origosch
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 31 črc 2006, 21:47
Bydliště: Kladno

Příspěvek od origosch »

S ELM se toho moc udělat nedá, používá OBD protokol a OBD kompatibilní je jen některý Fiat. Lepší je Uniscan, ten umí i live data, bohužel vyžaduje dva com porty. Fiatů umí hodně, umí i Alfy a jiná auta.
Benzín patří do letlampy a taky do Resistinu
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

ELM čipy si rozumí samozřejmě i s Fiaty. Problém je jen v SW, protože Fiati mají nějak upravený komunikační protokol, který není standardní. Nicméně vetšina nových SW pro ELM už umí zapnout režim FIAT. Diagnostika v tomto režimu není tak košatá, lze se např. dočíst jen základní údaje o autu, řídící jednotce, lze vnačíst a smazat chybová hlášení. Mě to tak funguje na čtečce s ELM 327 bezproblémů.

Pak existuje i jiné, plně sofistikované, řešení - použití docela obyčejného kablíku, podobného VAG-COM, a použití speciálního SW pro Alfu a Fiat. Znal jsem tušim tři takovéto softwary šité na míru, uměly kde co. Já se touto cestou už nezabývám, poněvadž mi stačí ty funkce s ELM 327 a tento speciální kabel a sw na jiné značce asi nepojede. I když, lehce mne svrbí páječka v ruce ....

Budoucnost každopádně patří standardu - tedy např. ELM čipům.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
karel 6
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2008, 23:13
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od karel 6 »

pánové mám softík od jedné renomované firmy.Mají ta fungovat většina aut.Problem je interfejs.Uměl by ho někdo postavit a naprogramovat?
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Příspěvek od SZTRAD »

karle vyspecifikuj pozadavek treba pres dresika na mne.Predpokladam ze jsi z lancia fora.
Radek
marceloss007
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2010, 01:22

Re: Super adaptér pro diagnostiku!

Příspěvek od marceloss007 »

Ahoj,vyměnil bych nový kabel ELM327 za jiný kabel,který jde určitě na Renaulty
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“