Seicento - a uz mam toho dost!!!

Moderátor: peta.smolik

shaggy777
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 12 srp 2009, 19:00

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od shaggy777 »

j ved to mi to nešlo do hlavy nevidel som ho tam vobec chcel som aj písať ale chcel som to ešte preveriť poriadne
Reklama
 

Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - zeby predsa

Příspěvek od Gustoo »

tak som nasiel jedno dovezene z IT s cca 20 000km - verit sa im ba podla stavu auta - ako z vyrobnej linky ale .... :?

bolo tuknute - povedal mi to rovno - predna lava strana - menena kapota, blatnik vyklepany, menene svetlo na ktorom momentalne chyba motorcek na nastavovanie sklonu svetiel, volant je mierne doprava - vraj asi zle nasadeny comu moc neverim. spojka zabera uplne hore ale isla lahucko a nic nehucalo.
blbe je ze som nemal moznost to poriadne prevetrat na ceste lebo to este nema SK znacky ale len tak kusok - brzdilo to fajn, cesta bola strasne rozbita - podvozok bol tichy ale nemal som sancu zistit ci netaha do strany. inac ma to origo gumy r.v. koncom 2001 a auto je z 2001.
prave dvere su mierne klesnute, lave sa zatvaraju uplne v pohode.

pravdu povediac by som nad tym ani neuvazoval ale je to kamrat mojho dobreho kamarata a ten mi tvrdi ze sa toho nemam bat tak neviem no.

inac viem ze Seicenta nemaju moc dobre vysledky crash testov - nemoze aj maly tukanec potom neskor sposobovat problemy. mozno ani sam predajca o tom nevie. Navyse mi tvrdil ze je tam 1.2l motor - no neviem ze by sa tam taky daval. Je to uplne social verzia - nema ani antenu na radio.

vedel by mi niekto preverit vin-ko?
dzepeto
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 03 bře 2008, 09:45
Bydliště: Trnava

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od dzepeto »

co chces preverit? daj VIN
Mk1 / 1,6 MPI Sporting / 90hp / 1997
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

mas SZ
shaggy777
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 12 srp 2009, 19:00

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od shaggy777 »

kolko si za to dal ?? neverím tomu že to má 20000 km je to isto stočene nie je to nič ťažke stočiť a ako z výrobnej linky hm to je skoro každe sei ak bolo garažovane a používane niekde v meste a starane o kasňu ak je teda ta strana burana pravdepodobne to bolo zle opravene ak sú dvere klesnute tak sa to dá nastaviť volant mierne doprava može byť ine rameno niekde som čítal že to robí ale možeš mať aj geometriu zle nastavenu rozobrať a posunúť to nejak nastavia to v každom servise spojka a zabra celkom hore hm skús to tak že máš naštartovane motor zohriaty a daj tam stupeň číslo 3 a bez plynu púšťaj spojku ak motoru začnú klesať otačky nejak v strede a zhasne cca za polovicou tak je spojka ok ale ak to urobí hore tak to je zodrata alebo je spojkovelanko zle nastavene
crash test j je to tak napíš si do youtube seicento crash test a je to maximalne zle ale čo už malý tukanec čo sa dá pod tým povedať pozri sa brat má ignisa a je to ako papier buchneš v 20tke do kolesa dostal naraz octaviou a geometria rozhasena a plech pokrutene proste každé auto má vadu

motory sa dávaju od 899 , 1108 , a 1242. ak to má ten posledný model tak to je už 16ventil a to je niečo

hm ale napada ma ak tam bol iny motor teda nejaka ta 1.1 a bol premeneny za 1242 a km sa stočili no a prevodovka sadne aj ku 1242 tak pozri či ti sedí aj číslo motora s číslom motora na kasni :D ale ak to prešlo KO tak ok ak nie tak s tým budu problemy pokial tam nemáš niekoho znameho
Přílohy
motor 1242
motor 1242
normal_DSCF0210.JPG (71.39 KiB) Zobrazeno 4433 x
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

uz to ma KO - tie ich nalepky su hadam vsade -

km - volant je uplne drsny, pedale jak nove, gumy maju dezenu az az, riadiaca paka uplne cista so strukturou, sedadla uplne ako nove, .... myslim ze aj keby boli stocene ma to max 50 000km no a cena cca 2300€ na SK znackach.

no a nema to antenu - je problem ju tam namontovat? netreba rozobrat pol auta koli tomu?
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od radek.s »

Pokud vím, tak se do Seicenta nikdy sériově nemontovaly motory 1,2. Pokud je tam motor 1,2 tak to musí být jedině úprava nebo vyměněný motor. Sériově se montovaly pouze motory 0,9 a 1,1.
Dále si mysím, že cena je dost vysoká vzhledem k roku 2001 a skutečnosti, že to bylo bouraný. Pozitivem je, že to má asi opravdu málo najeto, ale i tak je cena dost vysoká. Seicento není moc pevné a podle toho, co píšeš může být celá kastle hnutá.
Volant nakřivo není špatně nasazený volant, ale špatná geometrie po nárazu na přední kolo, s tím jsem se už taky setkal.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
shaggy777
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 12 srp 2009, 19:00

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od shaggy777 »

hm tak to sa teda mýliš 1242 16v sa vyrabali asi iba pre UK no a tie upravy s turbom to je samo výroba doma

antena nie je nič ťažke namontovať ked kúpiš sadu anteny je tam pribalený vrtak na dieru do plechu na kábel a založiť to nie je nič ja osobne antenu mám ale bral by som antenu žralok plutva aj ked by som ju nemal kde dať mám platenú strechu takže mi stačí čo tam je aj ked mám radio pre hudbu a nie moc radio

pokial ide o tú kasňu auta tak dá sa to napraviť ale cena vyrovnania by išla do extremov urobí to iba autoklampiar čo sa vyzna.

pridaj sem nejake fotky toho auta alebo pripadne na martyho web už tam má celkom dosť užívatelov
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

http://fiat-seicento.autobazar.eu/11-sx-id1417001.html

tu je to seicento

da sa nejak poznat ze kasna je skrutena ? alebo len na stolici?
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od radek.s »

Tomu, že se vyráběly přímo u Fiatu verze 1,2 nevěřím, mám celosvětový origo program Fiat (ePer) na náhradní díly z roku 2005 a o verzi 1,2 pro UK tam není ani zmínka. Tento kus z inzerátu je také 1,1 a podle fotek to souhlasí.
Na tom modrém z inzerátu mě zaujalo několik věcí: V inzerátu je, že to je verze SX, ale na zadních dveřích je verze S, podle výbavy je to spíš S. Taky jsem si všimnul, že jsou učitě vyměnený přední směrový svetla a přední nárazník, od podzimu 2000 se totiž montují pouze čirá směrová světla (tak jako jsou ty boční) a přední nárazník je také staršího typu (do podzimu 2000), poznám to podle tvaru mřížky. To je nějaké opravené ze starších dílů. Spíš to vypadá na verzi S s tím, že jsou navíc lakované nárazníky a zrcátka jako u SX, ale jinak je to S. SX totiž měly v té době recirkulaci vzduchu, centrál na klíč, okna v elektrice, boční ochranné lišty a poklice přes celá kola a to tohle nemá. To, že to inzerujou jako nebourané je podvod, je to opravované. To, že to není škráblý jak píšou je tím, že je to nově lakovaný. Pozor na to i když to vypadá pěkně.
S anténou nebude problém, máš tam zátku na střeše, tu vyndáš a našroubuješ tam antému (komplet i s kloubem) koupenou u Fiatu. Kabel od antény už tam je z fabriky i s konektorem do rádia. Také jsou tam kabely k napájení autorádia a kabely k reproduktorům, ale musí se tam dát konektory, ty tam nejsou. Ale to není problém, hlavně, že se nemusí nic protahovat. Jenom dát konektory, namontovat reproduktory do palubky a namontovat rádio. Nějaký vrtání do plechu a protahování drátů je tady u toho auta nesmysl, mám taky jenom verzi S a už to tam bylo připravený tak jak píšu.
Naposledy upravil(a) radek.s dne 18 úno 2010, 22:24, celkem upraveno 1 x.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

hej je to verzia S isto a opravena nejakymi starsimy dielmi. v tom inzerate je viacero nezrovnalosti so skutocnostou - napr. to nema airbag.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od radek.s »

Tak na to pozor, v roce 2002 myslím měly i nejnižší verze airbag řidiče. Pokud je napsaný v techničáku, tak byl asi vystřelený, dali krytku volantu ze staršího ročníku který airbag meměl a elektroniku nebo kontrolku airbagu nějak vyřadili.

Oprava: Některé verze v roce 2002 ještě airbag neměly a to především ty se základní výbavou (S).
Naposledy upravil(a) radek.s dne 20 bře 2010, 20:05, celkem upraveno 1 x.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od autoholik »

uplne suhlasim s radek-om. na tom aute su pouzite starsie diely.
ja by som len poprosil niektorych uzivatelov, ak by mohli skusit pouzivat interpunkcne znamienka namiesto "hmm" v kazdom druhom slove, lebo sa to dost blbo cita :wink:

este dodam, ze ak ma 8rocne auto 20oookm je to vyhoda len v niektorych veciach. auto je na jazdenie a ked stoji, robi mu to mozno horsie ako jazdenemu. minimalne naplne, pneu, baterka atd...
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

noo tak som to nezobral radsej.
Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Skiller35 »

heh...ze 1.2 a dokonca 16ventil no tak to by som chcel vidiet to seico ktore to tam ma od vyroby...
Odpovědět

Zpět na „Seicento“