Punto MK1 nestartuje po demontazi alarmu.

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Punto MK1 nestartuje po demontazi alarmu.

Příspěvek od scarfer99 »

Zdravim, som majitelom Punta MK1. Zacalo mi blbnut dialkove k alarmu a casom odislo uplne. Auto otvaram a zatvarm iba klucom. Podarilo sa mi kupit novy alarm, ktory som chcel pripojit k jestvujucemu centralu, ktory sem tam strajkoval. Preto som sa rozhodol kupit k alarmu aj novu RJ centralu, pricom kabelaz k motorcekom pouzijem povodnu.Stara sirena s RJ alarmu ObrázekObrázek
bola v motorovom priestore .Odpojil som bateriu a pocvakol kable k sirene a odmontoval to. RJ centralu bola umiestnena v priestore pre poistky vlavo pod volantom, tu som demontoval tiez. Kable som povytahoval akurat ze som musel poodpajat par konektorov a medzi nimi aj konektor pripojenie citaca imobilizeru. Vsetky kable som pekne oddelil a pripravil na montaz noveho alarmu a RJ centralu, ale potreboval som zbehnut do mesta tak som pripojil bateriu a .... zatocil klucom, ale auto toci a toci a nic. Bateriu som uz odpajal x krat a nic. KLuce nemam origo, ale cip urcite nema.
Poistky som kontroloval a som z toho na ... prasky asi puntika hodim z mosta.Obrázek
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto MK1 nestartuje po demontazi alarmu.

Příspěvek od xeromax »

kludne to mohol sposobit aj alarm, aj moj domontovavany to podporuje, pokial nieje pred nastartovanim odblokovany dialkovym, napr. ze by som dvere otvoril klucom a alarm nechal zablokovany tak nenastartujem, a mozem mat v kluci a tri immo
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
Dany202
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2010, 21:46

Re: Punto MK1 nestartuje po demontazi alarmu.

Příspěvek od Dany202 »

Pokud auto točí ale nechytá,tak nejspíš si přerušil el.obvod benzínového čerpadla přestřižením drátů. Nebo je tam relé které ovládá spojení a po oddělání jednotky nespíná.
Já montoval alarm nedávno na mojem punťasovi a byli to dva silnější zelené dráty (jako je na tom prvním obrázku). U tebe bych to tipoval na ty dva silnější žluté...stačí je jen spojit dohromady a čerpadlo zas bude fungovat.
Punto 90 ELX 1.6 Sporting
Uživatelský avatar
scarfer99
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 16 říj 2008, 22:31
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto MK1 nestartuje po demontazi alarmu.

Příspěvek od scarfer99 »

Punto uz funguje. Mal si pravdu s tymi dratmi. Privod k cerpadlu bol preruseny a spinany cez rele. Stacilo spojit droty. DAKUJEM.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“