Seicento - a uz mam toho dost!!!

Moderátor: peta.smolik

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od radek.s »

Gustoo píše:noo tak som to nezobral radsej.
Dobře jsi udělal, myslím. Za ty peníze seženeš nebouraný i když bude mít o něco víc najeto (50-70 tisíc km), ale to vůbec nevadí.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od radek.s »

Skiller35 píše:heh...ze 1.2 a dokonca 16ventil no tak to by som chcel vidiet to seico ktore to tam ma od vyroby...
Já bych to chtěl též vidět. Taky myslím, že je to pěkná blbost.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

niektory zaokruhluju objem motora vzdy hore preto mozno ta 1.2.

no a presne take nieco - okolo 50-80t. km za 2200-2300€. Myslim ze je to realne len ... Jedno je ale az v Brezne co mam moc daleko. Som nemyslel ze taky problem zohnat pekne Seicento - o sSportingu ani nehovorim. Denne preliezam vsetky inzercie na nete a proste nic. Bud drahe alebo vrak.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od SpiritWolker »

dnes som nasiel jedno celkom pekne Seicento, myslim ze je za super cenu 1500euro
auto sa nachadza v Devinskej novej Vsi, clen Liquido pozna majitela
cislo majitela je na fotke
Obrázek Obrázek Obrázek

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

hej to uz je na predaj dlksie - viem o nom ale zasa buracka :-(
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od SpiritWolker »

a ja že ta potesim :D :D :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

:-) ale dik za snahu. Mam prelozene inzercie vazne dost. A jedine schopne co je tak je jedno v Brezne ktore sa uz ale predava dlksie a mam to hoodne daleko tak sa mi tam nechce trepat. Ale sak hadam ze ten moj Pug vydrzi este par tyzdnov a dovtedy sa hadam nieco schopne najde aj pobliz.
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - nedari sa najst

Příspěvek od Gustoo »

no bol som dnes pozriet dalsie.

http://auto.bazos.sk/inzerat/3338878/Pr ... 100ccm.php

Pri studenom motore po nastartovani nieco klepe v motore, po zohriati bol motor uz ticho. Vsimol som si ze dost tecie olej cez tesnenie pod vikom ventilov. Ma to 8 rokov a vraj 47 000km. Ten zvuk je vraj od nova - zeby nejaka vyrobna vada? Ma stym niekto skusenost? Pripadna oprava a jej naklady by boli ake?
A bojim sa tam toho tazneho. Cena 2000€ Letne gumy to ma este origo, zimaky z 2002 s vysokym vzorkom. Pedale ako nove, radicka tiez v poho ale volant slusne osuchany. Kasna trosku doskrabana, sem tam preliacina. Predajca je prvy majitel, rodinka z dediny, prijemny ludia. Auto bolo kupovane pre postihnuteho syna cez socialku teraz to predava koli kupe ineho.
Ako bonus mi na tom spravi novu EK a STK.
Co si o tom myslite?
rastos
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2006, 14:37

Re: Seicento - dalsi adept

Příspěvek od rastos »

Ja som pred casom kupil podobne, aj najazdene malo 48.000. Odvtedy uz mam 65.000 a bez problemov, akurat som menil jeden silentblok na zadnej naprave. To klepanie moze byt bezproblemove (asi sa na tom malo jazdilo), ale stalo by za to zajst do najblizsieho Fiatu, nech to popocuvaju a povedia ci OK.
Tazneho by som sa az tak nebal, treba dobre vyskusat prevodovku - vsetky rychlosti, ci bezia v poriadku bez nejakych pazvukov (tazne zvykne odfajcit najma piatu rychlost, stalo sa nam to na sluzobnej Felde - isiel odtial taky divny selest).
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - dalsi adept

Příspěvek od radek.s »

Ahoj. To nevypadá špatně. Mě to po nastartování na volnoběh taky lehce klepe. Když vyšlápnu spojku, tak to přestane. Je to od začátku a není s tím žádný problém, asi je to vlastnost. Dělá to jen za studena. Asi to bude dělat něco u spojky nebo převodovky. To je o.k., neřešil bych to. Prolínání oleje pod víkem je u těchto motorů dost častý. Pomůže vyměnit těsnění pod víkem, není to drahý a jestli jsi šikovný, zvládneš to i sám. Překvapilo mě ošoupání volantu a podle fotky se dost leskne i řadící páka. Já mám najeto 60 tisíc z 90% ve městě ale vůbec to nemám takhle vyleštěný. Volant vůbec a řadící páku jenom velmi málo. To nechápu, jak s tím jezdili nebo že by byl tachometr stočený? Já bych před koupí zajel do servisu Fiat a nechal to prohlídnout, vyčíst chyby a asi by zjistili i skutečný počet km, to se vyplatí, než to koupit blbě. U nás v ČR se za tuhle cenu dá sehnat zachovalejší kousek a tak bych se snažil vyjednat slevu taky za ty malý vady laku a kastle. Škoda, že to nemáš k nám blíž, zrovna se tady nabízí rok 2002 ve výbavě SX navíc s klimatizací, posilovačem, dálkovým centrálem, alarmem a zamykáním zpátečky, najeto 36 tisíc a moc pěkný. Musel by si akorát přidat 360 Euro, ale je to bomba. Jinak u toho modrýho od vás počítej s výměnou nádrže, asi bude už prolínat mají to skoro všechny Seicenta tohoto stáří. Taky jsem jí měnil. Taky koukni jestli neteče olejová vana. Na tyhle věci by jsi taky mohl domluvit slevu. Jinak kdybych to koupil já hned bych dal pryč tu nálepku na volantu a ty kíčoviny na palubce, to je vážně hnus to nemám rád takhle zkazit design. Taky vpředu něco trčí z nárazníku, že by mlhovky nebo denní svícení? Podle těch kutilsky přidaných drátů v motoru to asi budou. To bych taky předělal, origo mlhovky jsou zapuštěný v nárazníku nebo bych je dal pryč, já je nepotřebuju. Podle mě by neměl dělat na autě úpravy ten kdo nemá cit pro design. Naštěstí tohle všechno se dá lehce dát do původního stavu a pak z toho bude pěkný auto. Ten střešní nosič je fajn, taky ho mám, je zamykací. Ale když ho nepotřebuju, tak ho sundavám, vypadá to líp bez něj. Tak to auto pořádně prohlídni nebo taky zajeď do servisu před koupí a když to bude v poho i ty km, ukecej ještě slevu a kup to. Nech si něco na tu nádrž. Já jsem koupil neoriginální, dokonce je pozinkovaná tak nerezne, ta origo je moc drahá. Přeju dobrou koupi!
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - dalsi adept

Příspěvek od Gustoo »

praveze az tak do povodneho stavu sa uz neda dat - tazne: ostali by diery v kufri, hmlovky ktore su vazne obrovske a strasne trcia - diery v narazniku, diera po vypinaci vedla radia, tie veci nad ventilaciou su prichitene spendlikmi cize ostane dodierovana palubka, na kapote su nalepene take dva plasty a do kapoty su vyvrtane dve diery koli ostrekovacom ktore vazne strasne vytrcaju. diery v plate koli nejakym divnym reprakom, k tomu par velkych a hrubych ryh v laku az po zakladnu farbu, male preliaciny odrete az na zakladnu farbu.
takze tak - toto ma strasne odradza od kupy

inac 1 majitel, novy vyfuk, robene brzdy, malo km, slusny rok vyroby, letne+ zimne gumy aj ked dost stare na diskoch a ako bonus mi spravi pred predajom novu EK a STK, k tomu ten nosic a stresny box. No neviem si to dat dohromady, musim sa asi na to vyspat. ked to nevezmem ja tak mu to zobere autoales.

som si vazne nemyslel ze najst toto male vozitko v peknom stave bude taky problem.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - dalsi adept

Příspěvek od radek.s »

Tak to jsem nevěděl. Tažné bych tam nechal, aby tam nebyly díry, může se hodit a asi je zapsaný v techničáku. Ty další díry, to je blbý, ale zachovalý nárazník a ten plastík vedle rádia by se sehnal na vrakovišti Fiat. Ty díry v palubce a v kapotě, to je problém, snad by se to dalo nějak upravit, ale otázka je, jestli by ti to nevadilo. Do děr v platě se dají zabudovat nějaký pěkný repráky, taky je tam mám a hraje to dobře. Nabo se dají díry upravit na větší repráky a tím to opravit, aby to vypadalo dobře. Nevím, jestli by ti vadily ty vady laku a kastle, ale to se dá taky opravit, je to pořád lepší, než koupit bouraný auto.
A nechceš si udělat výlet na Moravu? Je tam jedno moc pěkný, červený jako mám já. Sice 2001, ale jen 38 tisíc km, po první majitelce za 49900 Kč (asi 2000 euro). Najdeš to na http://www.tipcars.com" onclick="window.open(this.href);return false;, zvolíš jazyk, Česká republika, ojeté vozy, Fiat, Seicento a všechny ti vyjedou. Je u něj napsáno zánovní vůz, je to kus od Olomouce, to by se ti možná vyplatilo tam zajet. Je to opravdu pěkný, v původním stavu a o dost lepší než to modré u vás.
Pak je tam i to zelené, tady v Praze, o tom co jsem ti psal, to je bomba, 2002, 36 tis. km, super výbava, sám bych ho bral (kdybych už neměl to moje), za 59000 Kč. V Čechách a na Moravě pěkná Seicenta jsou, koukni na ně. Podle mě se vyplatí si pro ně dojet.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Gustoo
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 03 pro 2009, 18:51

Re: Seicento - dalsi adept

Příspěvek od Gustoo »

A dost. Hento som odmietol a som rad. Dnes som bol pozriet dalsie - 2005, 66000km uplne bez vybavy, okrem spojky ktora bola na odpis uplna parada. Za 2500€. Ale vsecia /rodina, chlapik s ktorym som to bol pozerat/ do mna zacali hucat nech to nekupujem. Mam proste toho dost ! Moja matka je uz asi senilna alebo .... si mysli ze si kupim nove auto - nemam ani na poriadnu jazdenku .... nevravim o dalsom servise a provoze / gumy, brzdy, tlmice, spojka, rozvody, kvapaliny, spotreba, poistka .... / Buducnost roboty neista. Auto ale potrebujem / priatelku mam z ineho mesta a k tomu radi chodime na vylety - turistika a tak vo dvojici, okrem toho ma to strasne bavi soferovat/ Najlepsie bude asi pockat kym sa mi ta moja 205-ka rosype alebo koli zlemu tech stavu sposobim nehodu alebo zaplatim odtah z druhej strany republiky nebodaj zahranicia ked ma to na nejakom vylete necha. Potom uz aspon budem mat dovod sa konecne s mojou uzasnou rodinkou poriadne pohadat a bude klud. Proste ziadna podpora - len mi to zasa pokazilo den. Chcel som konecne prestat zgrlit na ine auto a zacat si uzivat peniaze ale ...

dam si asi do konca leta prestavku v hladani a mozno sa mi podari nasetrit na nieco ine alebo co - ak sa dovtedy na pegane nezabijem.
V podstate teraz uz ani neviem co ine by bolo vhodne - vyplatu mam ledva 400€ v cistom, najazdim tak cca 10 000km rocne, vozime sa max. dvaja sem tam treba odviezt aj 4 ludi.

SORRY za vylev

PS: zdalo sa mi ze je hlucnejsie - od podvozku - ako starsie rocniky. Toto malo uz na zadnych dverach napis 600.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Seicento - a uz mam toho dost!!!

Příspěvek od radek.s »

To je v pohodě, chápu ty problémy, znám to osobně, když rodina od něčeho odrazuje. Já bych se jim pokusil vysvětlit, že na nové auto prostě teď není a brzy ani nebude a že se nehodláš v té staré 205 zabít. Nevzdávej to, na to co píšeš je Seicento pri tebe ideální, taky to řeší nedosatek peněz a především to, že za málo peněz se dá pořídit i velice slušný auto. Já ho mám už dlouho a jsem s ním spokojen. Najedu jen asi 7000 km ročně, ale je staré přes 9 let a slouží dobře. Seicento má jen pár typických závad, které se postupně projeví, odstraní a je klid. Tím, že je jednoduché, je hodně spolehlivé a nesere se tam stále něco dalšího jako u jiných aut. S motorem 1,1 MPI (od konce 2000) je Seicento po faceliftu a má jen opravdu málo chyb. Je to celkem svižná motokára, protože auto je lehký. Má tvrdší podvozek, což je dobré, že pěkně sedí i v zatáčkách při vyšší rychlosti, ale někomu může vadit trochu horší komfort na rozbitých silnicích.
Nevzdávej to, hledej dál. Zvažoval jsi to z Moravy? Je opravdu pěkný.
Nechápu, že ti to rozmlouval ten chlapík, rodina, vždyť je to dorý auto. To by mě zajímaly ty důvody. Jak píšeš o těch nákladech, právě, že na tohle auto jsou nízký. Když koupíš dobrý kousek, nebudeš muset zatím do toho dát skoro nic. A potom, když nebudeš kupovat origo díly, tak provoz je celkem levný. A má to i malou spotřebu. Nevidím důvod, proč by jsi Seicento neměl koupit.
Jaký byl ten hluk od podvozku? Něco bouchalo?
Ten s nápisem 600 to je z poslední série a to oholili na maximum kvůli co nejnižší prodejní ceně. Nemá to ani výklopný zadní boční okénka, což i já v nejnižší výbavě S ještě mám. To vyklápění se hodí v létě. Ale jestli by ti to nevadilo, že je to úplně holý, můžeš koupit i z této série. Nebo hledej dál něco okolo 2002-2004 s málo km do těch 2000 Euro.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
rastos
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 čer 2006, 14:37

Re: Seicento - a uz mam toho dost!!!

Příspěvek od rastos »

Gustoo to je dobry rocnik, lepsie ako kupit nieco z roku 2001. Sice nechapem tu spojku (mam tiez cca 66.000 km, auto pouzivane hlavne v meste, a spojka OK). Mozno by to chcelo overit km v servise, kam chodili. Ale ak je vsetko ostatne tip-top...
Odpovědět

Zpět na „Seicento“