Po vymene kol se kolo nechce otacet

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od radekrat »

Tak sem dneska vecer prezul auto do novejch 15tek. Trosku sem se zapotil s oddelanim stredicich krouzku ze starych litaku, ktery drzeli naprosto brutalne. Nakonec me ale cekalo nemile prekvapeni (sem opravar amater, takze to se mi obcas stava ze neco podelam). Zadni kolo se zasekava. Zatim nevim proc, zatmil sem, takze sem s autem najel do garaze, ale proste kolo se v urcite poloze zasekne. A to tak jako by se kousla rucni brzda. Silou motoru to pretlacim, ale je to zvuk kov na kov. Zajel sem tech 10 metru s tim ze to necham na zitrek, ale reknete mi co sem mohl zmrvit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od Matto »

napadá ma, či nemáš na tých nových 15tkach väčšie zahlbenie na šroby, tým pádom ti môžu šroby pretrčať cez bubon a škreť o brzdy, skús si to skontrolovať...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od Graun »

radekrat píše:Tak sem dneska vecer prezul auto do novejch 15tek. Trosku sem se zapotil s oddelanim stredicich krouzku ze starych litaku, ktery drzeli naprosto brutalne. Nakonec me ale cekalo nemile prekvapeni (sem opravar amater, takze to se mi obcas stava ze neco podelam). Zadni kolo se zasekava. Zatim nevim proc, zatmil sem, takze sem s autem najel do garaze, ale proste kolo se v urcite poloze zasekne. A to tak jako by se kousla rucni brzda. Silou motoru to pretlacim, ale je to zvuk kov na kov. Zajel sem tech 10 metru s tim ze to necham na zitrek, ale reknete mi co sem mohl zmrvit?
Pokud sis tam dal delší šrouby, tak se mohlo stát, že to drhne o vnitřek bubnové brzdy. Jen doufej, že sis nepoškodil čelisti nebo dokonce i samostav. Stačí to jen dát na zvedák a protočit kolem, když tak shodit kolo, shodit buben a máš hned jasno v čem to je (práce na 10minut).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od radekrat »

Dneska se na to chystam. Taky me to napadlo. Ale kola ktery sem tam nahodil byly predtim na Puntu GT vcetne sroubu a bez podlozek.... zkusim a reknu.
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od radekrat »

Tak sem to shodil a pravdu meli ti co rikali, ze srouby jsou moc dlouhy. Je to zajimavy, kola sem koupil z GTcka MK1 a tam byly bez podlozek a na mym puntu je budu muset zakratit. Dik za napovedy ..
Uživatelský avatar
karelsoucek
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 úno 2009, 22:52
Bydliště: Jihlava

Re: Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od karelsoucek »

mám dojem, že GT má vzadu kotoučové brzdy
Karel Jihlava
Fiat Punto Cabriolet 1,2 16V 85
VojtaGT
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 říj 2007, 17:35
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj

Re: Po vymene kol se kolo nechce otacet

Příspěvek od VojtaGT »

GT má vzadu kotouče.
Fiat Punto 1,4GT
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“