Montáž autoalarmu

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Montáž autoalarmu

Příspěvek od simima2 »

Zdravím. Koupil jsem si v Aukru autoalarm ( http://www.aukro.cz/item1018086038_novy ... alarm.html ) s tím že bych si ho zkusil sám do mého Punta II namontovat, ale když jsem tak koukal na to schéma co k tomu bylo, tak jsem zjistil že to nejspíš nezvládnu, a nerad bych nějak rozházel v Puntu elektriku, takže se chci zeptat, jestli někdo neví o nějakém servisu, kde by montovali alarmy, ale ne jen u nich zakoupené ale i ten můj vlastní. Děkuji
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od xeromax »

mam skoro to iste, kablovacka je asi aj rovnaka, trvalo mi 3mesiace(dost mrzlo a nedalo sa velmi robit) kym som ho spojazdnil, teraz by som to mal za den +- :)
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od simima2 »

No možná to tedy zkusím, myslíte že by jste mi mohl nějak poradit na které kabely to připojit? Z toho schéma co k tomu mám je mi asi tak polovina jasná, akorát třeba nevím kam zapojit ty dva kablíky na blinkry a hlavně kam zapojit kablíky aby mi chodil centrál. Mohu sem vložit naskenované schéma.
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od xeromax »

jeden kabel od smerovky ostane volny, druhy treba pretiahnut ku lavemu blatniku a napojit na plusovy kontakt ziarovky, blikat budu vsetky 4, aspon mne to tak funguje, ovladanie centralu su dva stredne kable na zamku, jeden je odomykaci druhy zamykaci, su tensie ako ostatne 4, cize su hruby hruby tenky tenky hrubu bruby, a tie tenke su tie spravne,
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od simima2 »

Aha, tak děkuji za radu, a ještě si nevím rady s tím, kam zapojit žlutý kablík u kterého je napsáno že vede k ,,Ignition Cut off circuit´´ a oranžový který je z nějakého důvodu napojen na brzdové světlo nebo co. Za chvilku sem hodím naskenované to schéma.
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od simima2 »

Obrázek

Tak teď koukám že k tomu mám ještě nějaké relé, a to patří zřejmě k tomu ,,Ignition Cut off circuit´´ ale stejně netuším jak ho napojit :-)
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
Uživatelský avatar
Dany202
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 07 úno 2010, 21:46

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od Dany202 »

Zdravím, ten oranžový se zapojuje na + kablík od brzdových světel. Je to kvůli funkci alarmu (když stlačíš pedál na x sekund tak se ti zamknou dveře). Zdá se mi to zbytečné. Já ho nezapojoval.
To relátko co k tomu máš slouží k rozpojování el. obvodu benzínového čerpadla v případě poplachu alarmu. Takže auto nejde nastartovat.

Zapojení relátka ( Ingnition cut ...): Žlutý zapojíš na relátku na kontakt 85. kontakt 86 připojíš na 12V. Pak by to chtělo najít obvod čerpadla v autě a přestřihnout + kabel. Jeden přestřižený konec zapojit na 87A a druhý na 30 na relátku.
Akorát neporadím kde kábliky hledat,nemám punto2.
Punto 90 ELX 1.6 Sporting
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od punťas hgt »

No tohle bych taky úplně vypustil z halvy. Jelikož máš stejně imobilizer. Na víc řešit další imobilizér v podobě relátkem odpojovaného čerpadla...... mno. Jedna z častých závad,která by se v budoucnu projevila je ta, že se ti opotřebují silové kontakty na relé a buď ti to v horším případě nesepne čerpadlo vůbec, nebo v lepším případě ti vznikne přechodový odpor. Vzhledem k tomu, že čerpadlo je už jedním relém spínaný a ty do obvodu přidáš další relé, může ti vlivem opotřebení kontaktů klesnout příváděné napětí k čerpadlu. Jelikož je čerpadlo stejnosměrný elektromotor, tak ti velikost napětí ovlivní otáčky čerpadla.Takže časem by mohlo dojít k tomu, že by čerpadlo mělo menší otáčky, tím by nestačilo tlakovat systém potřebným tlakem paliva a auto by ti samozřejmě začalo blbnout,ztárcelo by výkon...... proto bych to nedělal
Zapoj to na + a na - ruzhýbej centrál,zapoj otřesový senzor a zapoj drát na dveřní spínače,namontuj sirénu a hotovo. Jenom pozor, pokud si dobře pamatuju tak punto má dveřní spínače jako by zabudované v zámku ve dveřích a pokud zapojíš drát co hlídá otevření dveří na řidičovy dveře, NEBUDE to reagovat na spolujezdcovy dveře. Musíš tudíž paralelně to napojit i na spolujezdcovy, protože pokud by ti potencionální zloděj otevřel spolujezdcovy dveře tak, že by to nezachitil otřesový snímač, tak by se poplach nespustil.
Naposledy upravil(a) punťas hgt dne 02 kvě 2010, 13:23, celkem upraveno 1 x.
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od punťas hgt »

Jo a ještě jsem si ve schématu všimnul, že můžeš nastavovat dobu impulsu na centrál. Myslím, že nemáš podtlakový centrál, tak tu dobu dej na 0,5s
simima2
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 06 úno 2010, 01:24
Bydliště: Praha 10

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od simima2 »

Díky moc. Ještě se chci zeptat, jakým způsobem to mám napojit na kablíky? Známý mi radil nějaké zářezové spojky nebo co ale vůbec nevím co to je a kde to sehnat.
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW (3dv.)
galjo
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 kvě 2010, 20:30
Bydliště: Topoľčany

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od galjo »

simima2 píše:Díky moc. Ještě se chci zeptat, jakým způsobem to mám napojit na kablíky? Známý mi radil nějaké zářezové spojky nebo co ale vůbec nevím co to je a kde to sehnat.
To je spolahlive spojenie a ja som to vždy dostal v skladačke k montáži , ale majú to v predajniach ND na autá ,ale aj v niektorích elektropredajniach.. A je to takéto http://www.avelmak.sk/index.php?lm=786& ... icle=17456" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto 55 S
stamajkyy
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2012, 20:42

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od stamajkyy »

DObry den, chcel by som poradit, na fiat punto 2som dokupil dialkove centralne zamykanie a chapem scheme zapojenia ale nemozem najst kabel na odomykanie a zamikanie... Kde to najlepsie pripojit na aute, fakt nemozem najst na ktory kabel to zapojit ci v dverach alebo priaditeľ pojistnej skrynke... poradte prosim.....
mira_mira
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 úno 2012, 20:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od mira_mira »

Zdravím, mám MK1 GT '96, mám menší problém s alarmem z výroby... je prostě příliš citlivý, nebo nevím, jestli mi chce auto vykrást každou chvíli nějakej chalan :D - jak odinstalovat?

ve fiatu mi řekli, že na to nehrábnou, páč srát se do elektriky z '96 nebudou (horší jak mechanici od Fórda :D )

nějaké nápady?
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autoalarmu

Příspěvek od zokot »

stačí ustřihnout kabel. :wink:
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“