Mám to kúpiť?

Moderátor: peta.smolik

TuLLs
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2010, 18:30

Mám to kúpiť?

Příspěvek od TuLLs »

Ahojte! Dopredu sa ospravedlnujem adminom ak nieco duplujem ale odpoved mi ponahla.

Momentalne som v situalcii, ze potrebujem k praci auto. Chcem kupit nieco lacne do mesta s malou spotrebou. Chcem aby mi to vydrzalo min rok, dva (zalezi ako mi pojde biznis) a potom to bud dam priatelke alebo ... R.I.P.

Zajtra by som mal ist pozriet Seicento. Ja o autach viem akurat rozoznat ci stoji na tehlach, pripadne aku ma farbu.
Idem tam s kamaratom co ma ake take skusenosti s jazdenymi autami. Cakam este od majitela fotku interieru a motora.
Jedna sa mi cisto o spolahlivost a naklady na auto, trhat s nim asfalt nebudem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Text inzeratu: Predám Fiat Seicento S, 1100cm3, rok výroby 2001, nikdy nebúrané, najazdených cca 96 000 km, 100% stav, som nefajčiar, auto má veľmi živý motor, sú tam nové sviečky, nedávno menený olej a filter, minulú sezónu kupované letné pneumatiky Matador..

cena: 1450€ (ale kazdy da trochu viac tak max. 1300€)

Dnes som sa informoval ze EK je stara 2 tyzdne a STK bude nova v piatok.
VIN: ZFA18700000662707

--------------------------------------

Prosim Vas, povedzte mi nieco o tomto drakovi, pripadne na co si mam dat pozor pri obhliadke.
Pod auto zrejme vidiet moc nebudem...
Este uvazujem nad touto kacicou: http://ford-ka.autobazar.eu/13i-id1582780.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od Petr1968 »

Za 1450 E bych raději koupil Felicii
TuLLs
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2010, 18:30

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od TuLLs »

Nech sa neurazi skodovka ale mne su tie aute silno nesympaticke ... hlavne ked vidim, ze kazde druhe je uz po 3-4 rokoch hrdzave
a rataj 1300€ ... nad toto nepojdem
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od autoholik »

na feliciu zabudni, to je hrdzava haraburda, ktora vie posluzit iba ako combi na prevazanie tehal na stavbu. okrem toho felda ma podstatne vyssiu spotrebu.

co sa tyka tohto kusu seika, nebral by som. cena vysoka, stav nic moc. z dialky to vyzera, ako by malo vypaceny zamok, chyba tomu antena, je total zaspinene a otukane co svedci o pristupe majitela k autu :!: Olej meneny nedavno? co to znamena? v 2005-tom? tesco olej? atd...
matadory si moze nechat; auto je kupovane v Grife - skus tam zavolat alebo zajst s VINkom ci to tam bolo aj servisovane.
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od Petr1968 »

Raději Punto. za ty peníze. Felicie zase tak strašně nerezaví. To jsou blbé řeči. Až na páté dveře. A jezdí v pohodě za 6 litrů.(okresky)
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od autoholik »

ale autor pise,ze chce auto do mesta, co podla mna felicia nie je a na okreskach mas so seicentom trvalo pod 5l !!
felicia hrdzavie na viacerych miestach, o tom tu nejdem debatovat. nejake som uz videl, soferoval a opravoval... bolo to konstrukcne zastarale auto uz v case jeho predaja.
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od Petr1968 »

Seicento není? :mrgreen: Zastaralé? Lépe se jede s Fiatem 127 než Seicentem Felicie sice rezne,ale rok snad vydrží :mrgreen: Seicento je auto pro 2 Vietnamce. Puntem 1 se dá i někam vyrazit mimo a velikostně do města pasuje.
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od autoholik »

nic proti puntu - som velky fanusik, ale vidim ze si v seicente este nikdy nesiel. mozem ti potvrdit, ze dialnicnych 120-130 zvlada s prehladom a je v pohode.
no a felicia ma vacsinu dielov z favorita vyvijaneho este v rokoch 80. :D
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od Petr1968 »

V Seicentu jsem seděl. Je to vevnitř malé jak v psí boudě. Necítil jsem se na místě řidiče dobře. A to nemluvím o katastrofálních pedálech. A prostoru pod nohama
Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od kappy »

felícia nieje zlé auto treba natrafiť na dobrý kus ja som stým autom bol spokojný a určite by som tiež išiel skôr do feldy za tú cenu ako do Seicenta a za cenu 1300e si už kupiš aj priestrannejsie Punto http://fiat-punto.autobazar.eu/11-s-dyn ... 77956.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
atko42
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 09 čer 2006, 22:10
Bydliště: BJ

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od atko42 »

No,vidím že tu kecáte,ale nikto mu neporadil,či si má Seicento kúpiť,alebo nie.Do mesta je toto autíčko ako stvorené.Živé,ľahko sa ovláda,zaparkuješ s ním všade,kde je len kúsoček volného miesta a ako "autoholik" vraví aj na dialnici je ako doma.Niekto tu písal niečo o pedáloch - áno,sú blízko seba,ale na to si velmi rýchlo zvykneš,pokial nešoféruješ v "bagančatách".Pokiaľ v aute sedia dvaja,tak o "psej búde",ako tu niekto spomínal to tiež nie je.Pre dvoch je v ňom miesta dostatok.Vlastním Seicento už 5 rokov a som s ním spokojný.Nikdy ma nezradil.
Ale toto Seicento,čo je na obrázku,by som ozaj nekupoval - nevyzerá zdravo....hladaj niečo iné.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od Petr1968 »

ne nekupovat. Je to mýdlová bedýnka. Na 1 rok stačí Favorit. I pro Vietnamce je to malé. Nepohodlné,o ničem. Pokud smrdí Felicie tak Peugeot 106,nebo Punto 1
Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od kappy »

atko42 píše:No,vidím že tu kecáte,ale nikto mu neporadil,či si má Seicento kúpiť,alebo nie.Do mesta je toto autíčko ako stvorené.Živé,ľahko sa ovláda,zaparkuješ s ním všade,kde je len kúsoček volného miesta a ako "autoholik" vraví aj na dialnici je ako doma.Niekto tu písal niečo o pedáloch - áno,sú blízko seba,ale na to si velmi rýchlo zvykneš,pokial nešoféruješ v "bagančatách".Pokiaľ v aute sedia dvaja,tak o "psej búde",ako tu niekto spomínal to tiež nie je.Pre dvoch je v ňom miesta dostatok.Vlastním Seicento už 5 rokov a som s ním spokojný.Nikdy ma nezradil.
Ale toto Seicento,čo je na obrázku,by som ozaj nekupoval - nevyzerá zdravo....hladaj niečo iné.
v celej debate sa doteraz píše aby ten bicykel nekupoval a ty tu napíšeš: No,vidím že tu kecáte,ale nikto mu neporadil,či si má Seicento kúpiť,alebo nie. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) kappy dne 21 kvě 2010, 00:25, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od kappy »

kúp si radšej Mk1
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám to kúpiť?

Příspěvek od autoholik »

Petr1968 píše:ne nekupovat. Je to mýdlová bedýnka. Na 1 rok stačí Favorit. I pro Vietnamce je to malé. Nepohodlné,o ničem. Pokud smrdí Felicie tak Peugeot 106,nebo Punto 1
ja neviem co mas stale s tymi vietnamcami, evidentne nevies o com hovoris, alebo merias 220cm a vazis 120kg? v takom pripade ten argument beriem, v pripade ludi s normalnou velkostou sa tam na kratke trasy zvezu aj styria ! samozrejme je to uz potom o obmedzenom priestore, ale da sa to bez ujmy na zdravi.
Aby sme sa bavili konkretne, odporucil by som nieco na tento sposob:
http://www.autovia.sk/autobazar/fiat-se ... -m5-815964" onclick="window.open(this.href);return false;
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Odpovědět

Zpět na „Seicento“