Zatekanie cez elektrické strešné okno

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od Reno »

Čaute páni. Mám taký dotaz a to : pri výdatných terajších dažďoch mi natieklo do auta a dnes som počul,že okolo str. okna nieje tesnenie proti vode,ale iba prachovka. A že pod rámom str. okna sú nejaké hadičky a tie majú odvádzať vodu niekde pod blatník von. Počuli ste už niekto o tom ,že to treba prefúknuť? A ak áno, tak prosím o radu. Ďakujem vopred všetkým,čo sa mi pokúsia pomôcť.
Punto 1,2 8V 5dv
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od majco »

Punto zo strešným oknom som nemal ale na Crome kamošovi sme to prepchávali išla tam hadička na každej strane predného stlpika a na konci tej hadičky bola mriežka ktorá sa upchala tak sme tu mriežku prerazili drátom a poriadne prefukli kompresorom :mrgreen: :mrgreen: a je pokoj
Hadička šla z každej strany okna po prednom stlpiku po pri čelnom skle a išla do motorového pristoru - už ale ako je to u punta fakt neviem ale predpokladám že podobne.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od Reno »

Na fiat-eper som našiel,že hadička ide len z ľavej strany,ale neviem,kam vyúsťuje. Máte o tom niekto poznatky,prípadne ste tento problém riešili? POMOOOOC !
Punto 1,2 8V 5dv
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od majco »

Reno píše:Na fiat-eper som našiel,že hadička ide len z ľavej strany,ale neviem,kam vyúsťuje. Máte o tom niekto poznatky,prípadne ste tento problém riešili? POMOOOOC !
Pozeral som to v Eperi a našiel som tam až 4x hadičku pozicia 3 a 7 po 2x ale kam vedú neviem skús pozrieť pri mechanizme stieračou alebo pod plastovým podblatníkom
a tá hadica pozícia 7 ide ako keby dakde dozadu ale kam neviem
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od Reno »

Tak, dnes som rozobral ten filc z podlahy a dal vysušiť a pozeral som tú hadičku, no s istotou viem,že pri motorčeku stieračov nevychádza.Potom ma vyhnal dážď,tak som ešte nepozeral na ten podblatník.Ak sa zajtra bude dať,tak to ešte pozriem,len fakt ma to dosť serie a ak to v blýzkej dobe nenájdem , tak som rozhodnutý,že ten šíber utesním silikonom a nebudem ho viac otvárať. Každopádne je to tá posledná možnosť.
Punto 1,2 8V 5dv
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od majco »

skus tenky drátik a prepchať to od šiberu smerom von a uvidíš kam to vedie nič lepšie ma nenapadá. :?
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Zatekanie cez elektrické strešné okno

Příspěvek od Reno »

Dnes som dal dole koleso a podblatník ,ale nič som tam nenašiel.Kde tá hadička môže tak viesť???? Ok ak si zasa nájdem čas,tak to skúsim s tým drotikom.Škoda,že sa zatial nikto neozval,kto by tento problém riešil a dal by presnú informáciu,ale každopádne ďakujem za každý tip 8)
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Zatekanie cez neviem čo...

Příspěvek od Reno »

Aj keď to možno nikoho moc nezaujíma,ale dnes som zistil,že cez str. okno to netečie.A to tak,že som ho zalepil a zatesnil igelitom a páskou. auto cez noc stálo na daždi a zasa je na podlahe pod vodičom voda.Ide odniekal z oblasti pedálov,je tam taký gumový koberec,ktorý je zospodu podlepený filcom a ten filc je mokrý a po ňom to už steká dalej.Je to presne na tej šikmej ploche smerom od pedálov k dlažke.Neviem si s tým dať rady a mooooc rád by som od niekoho získal dobrú radu a pomooooc.


ĎAKUJEM ZA KAŽDY POKUS O POMOC
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“