výfuk 1,4 gt 96Kw

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
cuki
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 03 kvě 2009, 19:37

výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od cuki »

Zdarec všichni.

Sháním nový výfuk na moje 1,4gt r.v.98. Mám prasklý jakokdyby střední tlumič. Bohužel tato část se prodává pouze jako komplet střední+zadní tlumič. Prostě je to v hromadě. Protože mi ale odešla zadní část tak jsem ji nahradil sportovním tlumičem.
Ted musim vymenit ten "střední" tlumič a nechci zbytečně kupovat celý zadní díl za cca 4500kč. Nemáte někdo nápad jak to vyřešit jinak a nebo kde sehnat výfuk za dobrou cenu?
Jak to máte řešene u vašich GTček? Kupujete celou zadní část a zadní tlumič uříznete a nebo existuje nejaka alternativa?

Předeem všem dík za info
Reklama
 

Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od astha999 »

Cau,
Ja sice nemam GT, ale keby ze vyhodis ten stredny tlmic a navaris tam len trubku. Myslis ze by to vadilo? Ved na konci tlmic mas.
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
cuki
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 03 kvě 2009, 19:37

Re: výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od cuki »

nevím jakej vliv by to melo na emise,spotřebu a hlavně aby to nedělalo velkej rámus.
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od Mr.pilot »

na emise nic,ty máš GT a řešíš spotřebu???ale předpokádám že taky nic moc možná tak max 0,5l,ale rámus to bude určitě dělat větší.na druhou stranu to bude mít lepší průchodnost a měla by se zlepšit pružnost motoru
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od liborko »

kdybys chtěl mám k prodeji středový tlumič origo Fiat,je zbytečné kupovat kvůli toho nový i s koncákem,prostě jen ten tvuj starý uřízneš a dáš místo něj druhý,buď přivaříš COčkem nebo přes sponu,kdyby něco tak mi písni SZ pošlu ti i foto
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
earthquaker
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 03 črc 2010, 09:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od earthquaker »

Ahoj,
Prosim tě, hlavně tam tu trubku nevař, o hluk, spotřebu a další ptákoviny vůbec nejde, ale rozhodíš si vyplachování válců, neboť ten první tlumič je tam kvůli optimalizaci zpomalení tlakový vlny při výplachu válce a nyní, když tam dáš trubku se ti vlna rozkmitá než narazí na koncový tlumič a cestou zpět (kdy už jde po dvakrát větší vzdálenosti než původně do ní narazí další vlna na cestě od motoru, jinými slovy ti tam vznikne něco jako motorová brzda, protože většina tý druhý tlakový vlny se zastaví ještě než stihne opustit válec, čímž ti tam zůstanou spaliny a ubíráš si tím výkon, průběh krouťáku půjde do pr..le a bude se ti celej motor zanášet sazema.A to vše kvůli pitomí trubce.Nebylo by lepší investovat nějakej peníz do optimalizovanýho nerez výfuku a máš pokoj do smrti?sice je o něco dražší ale funguje, nebo nahraď ten tlumič rezonátorem, on to totiž funkčně rezonátor je, akorát ne tak divokej, v něm se ti proudění spalin usměrní a urychlí a budeš max spokojen.Podmínkou je dodržení průměru rezonátoru k výfuku, ale koupíš jej za směšných cca 1800kč, čínský šmejdy z tržnice za 800kč tam necpi, to ta trubka funguje líp. :o)
Uživatelský avatar
cuki
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 03 kvě 2009, 19:37

Re: výfuk 1,4 gt 96Kw

Příspěvek od cuki »

vsem dik za přispěvky a za pomoc. Problém mám už vyřešen. Sehnal jsem komplet novej prez známýho za 2290kč.
Odpovědět

Zpět na „Punto - servis“