Punto JTD kupa

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ikszray
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 led 2008, 15:24
Bydliště: K.Chlmec
Kontaktovat uživatele:

Punto JTD kupa

Příspěvek od ikszray »

Caute. Chcel by som vas poprosit o radu, chcem si kupit punto s motorom JTD 59kW ale
nemam s tym skusenosti takze by som potreboval poradit naco si treba davat pozor pri kupe
ohladom motoru ale aj celeho auta.
Davam tu link mozno ze pomoze aspon takto z fotiek: http://fiat-punto.autobazar.eu/19-jtd-d ... 09565.html

Za pomoc dakujem
Luigi > 1.2 60HP < ---- predane

Racing is life. Anything before or after is just
waiting.
http://ikszray.blogspot.com/
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Punto JTD kupa

Příspěvek od oldoss »

Ja osobne mam benzin ale je to de facto jedno. ten 1.9 JTD nie je zly motor aspon co som pocul od ludi co ten motor maju. Ako kazdy common rail je haklivy na naftu takze na to bacha lebo repas vstrekov popripade cerpadla je celkom drahy spas. Tiez auto je malicko viac nedotacavejsie na kolko ma tazky predok za spominany motor. Ale zase ten motor vie riadne pocvicit s tou malou kasnou. Pozor si daj na posilovac riadenia, ktory velmi rad sa kazi. O zachovalsti a tychto veciach okolo auta vies urcite dobre aj sam co mas pozerat atd. A otazka preco chces diesel? Nechcem ta odradovat od naftoveho motoru ale Fiat ma silnu tradiciu v benzinovych motoroch. V puntach su to najma 1.2 8V 44 Kw a 16V 59 Kw. Tieto motory su nesmrtelne pokial sa o ne staras, davas poriadny olej a jazdis s nimi ako normalny clovek. Raz za cca 100 000km ti prdne tesnenie pod hlavou, ktore vymenis a ficis dalej. A co sa tyka servisu tak na tychto motoroch mas lacnejsi servis ako na to Jtd a tiez "menej" veci co sa ti mozu pokaslat v motore. Spotrebovo su na tom tieto motory skoro rovnako ako to Jtd. Samozrejme Jtd ma o nieco mensiu spotrebu ale neni to az taky velky rozdiel. Na turbo-diesloch vseobecne sa ti moze viacero veci pokazit. Turbo, vstreky, vaha vzduchu, vysokotlake cerpadlo atd. Samozrejme pokazit sa moze aj benzin. Ale priklad spojka na 1.2 stoji cca 130 euro na 1.9 250 euro obe bez roboty. Rozvody su tiez na tom "podobne". Poistka je tiez drazsia na Jtd atd. Proste naftovy motor viac stoji na udrzbu. Ale zase ked nabehas rocne 25 000 km a viac tak ries naftovy motor o tom niet pochyb. Tak vela stastia pri vybere.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
ikszray
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 led 2008, 15:24
Bydliště: K.Chlmec
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto JTD kupa

Příspěvek od ikszray »

Pravdu povediac rozmyslam nad dvoma autami punto 1.9JTD a marea weekend 1.9TD 100
ale asi kupim mareu, kvoli priestoru a mozno lepsiemu motoru, z hladiska poruchovosti. dakujem za pomoc.
Luigi > 1.2 60HP < ---- predane

Racing is life. Anything before or after is just
waiting.
http://ikszray.blogspot.com/
Eddy82
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2009, 22:46

Re: Punto JTD kupa

Příspěvek od Eddy82 »

No neviem koľko toho najazdíš ročne, ale ak chceš naftový motor v Marei, tak jednoznačne ber JTD, pokiaľ do punta, tak tu je to na zváženie, ja sám mám JTD v punte, ale robím cca 40 000 do roka, takže rozdiel v spotrebe je celkom zaujímavý. Čo sa týka spotreby a výkonu, každý máme iné požiadavky, ja som sa rozhodoval medzi 1,2 16 V a 1,9 JTD, oba motory majú rovnaký papierový výkon, ale jeho priebeh a hlavne krútiaci moment je u oboch iný. Mne osobne svojou charakteristikou viac vyhovuje turbomotor, preto som sa rozhodol pre naftu. A ešte jeden rozdiel, pri zapnutej klíme pri benzínovom ne-turbo motore cítiť rozdiel v úbytku výkonu, avšak pri JTD je to takmer nebadateľné.Čo sa týka zvýšených servisných nákladov na JTD, to je už na zváženie, riziko poruchy je logicky nižšie u konštrukčne jednoduchšieho benzínu. Tu už stojí za zváženie tvoj ročný nájazd a celková úspora oproti benzínovému motoru. Keby si mal nejaké otázky, kľudne sa pýtaj, rád sa podelím o svoje skúsenosti.
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“